Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ویزای تاجیکستان

ویزای تاجیکستان

ویزای تاجیکستان

ویزای تاجیکستان کشور تاجیکستان یکی کشورهای قاره آسیا می باشد که در همسایگی کشورهای افغانستان، ازبکستان، چین و قرقیزستان واقع شده است. فرهنگی شبیه به ما ایرانیان دارد و اکثریت مردم آن مسلمان هستند. گردشگرانی که اهل سفرهای ماجراجویانه هستند، آن هایی که علاقمند به طبیعت هستند، کسانی که تمایل به دیدن قبایل باستانی دارند، آنهایی که دوست دارند به تاریخ سفر کرده و گذشته را ببینند، یک انتخاب فوق العاده برای سفرشان می باشد. بسیاری از مسیر های جاده ی ابریشم در این کشور قرار گرفته است و جذابیت ها و دیدنی های آن را در دل خود جای داده است. با گروه مسافرتی گردشگران شیراز در این مقاله همراه باشید

پایتخت این شهر دوشنبه می باشد. اینجا دیدنی های بسیار زیبا و متفاوتی دارد. از جمله جاذبه های آن می توان به پارک رودکی، موزه ی قوم شناسی، باغ وحش دوشنبه، آبشار گوسگارف، یادبود صدرالدین عینی، موزه باستان شناسی ، بازار شاه منصور، کتابخانه ملی، باغ گیاه شناسی، ویکتوری پارک، دالان واخان، پنجیکنت، کوه های فان، مورغاب و … اشاره کرد.

انواع ویزاها:

برای سفر به کشور فرهنگی حتما باید ویزا دریافت کنید. دارای ویزاهای مختلفی از جمله ویزای آنلاین، عادی، فوری، تحصیلی، ترانزیت، توریستی، مهاجرت و اقامت می باشد. برای سفر گردشگری و تفریحی به تاجیکستان، باید اقدام به اخذ ویزای توریستی بکنید. ویزای توریستی آن بصورت یک بار ورود صادر می شود و قابل تمدید نمی باشد و دارنده ی این ویزا می تواند ۳۰ روز در کشور تاجیکستان اقامت داشته باشد.

ویزای الکترونیکی تاجیکستان:

از سال ۲۰۱۶  این کشور صدور ویزای الکترونیکی را آغاز کرده است. افرادی که تمایل به سفر به تاجیکستان برای کار یا گردش و تفریح را دارند، به راحتی می توانند فرم الکترونیکی ویزای تاجیکستان را تکمیل کرده و بدون مراجعه به کنسولگری، ویزای الکترونیکی بگیرند. برای این منظور کافی است فرم الکترونیکی را تکمیل کرده و پس از پرداخت هزینه ویزای الکترونیکی تاجیکستان، ویزای الکترونیکی به ایمیل شما ارسال می شود. این ویزا ۹۰ روز اعتبار دارد و تا ۴۵ روز با این ویزا می توانید در خاک تاجیکستان اقامت داشته باشید. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم این ویزا را نمی شود تمدید کرد و سر موعد مقرر باید خاک تاجیکستان را ترک کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz