راهنمای سفر کوش آداسی

راهنمای سفر به کوش آداسی

راهنمای سفر کوش آداسی

راهنمای سفر کوش آداسی

در این مقاله همراه گردشگران شیراز باشید

جزیره رویایی کوش آداسی

کوش آداسی یک شهر ساحلی است که گردشگران زیادی رو به خود جذب می کند که در استان آیدین قرار دارد. در این شهر بیشترین چیزی را که میتوانید تجربه کنید آفتاب، دریا و تعطیلات بی نظیر است.

 

راهنمای سفر به کوش آداسی

این شهر نسبت به شهرهای دیگر ترکیه، قیمت های مناسبی دارد و شما می توانید در اینجا خریدهای زیادی داشته باشید. کوش آداسی در بین مردم اروپایی خیلی محبوب است و زیاد به این شهر سفر می کنند. در این شهر آثار تاریخی زیادی وجود دارد که این آثار در کنار طبیعت بینظیر کوش آداسی واقعا زیباست.

آب و هوا 

آب و هوای دریاهای اژه و مدیترانه، در زمستان ها معتدل و در تابستان ها بسیار داغ است. در طول تابستان بارندگی رخ نمیدهد ولی در زمستان بارش باران زیاد است. در تابستان میانگین دما تا بالای ۳۰ درجه هم میرود و با اینکه کوش آداسی نزدیک شهر آیدین است ولی آب و هوایش بیشتر شبیه ازمیر می باشد.

راهنمای سفر به کوش آداسی

حمل و نقل

بین ساعت دوازده ظهر تا ساعت شش بعد از ظهر کرایه های تاکسی مترها دو برابر می شود و بهتر است که در این ساعات سوار تاکسی نشوید.

راهنمای سفر به کوش آداسی

از جمعه بازار خرید کنید در این مقاله راهنمای سفر به کوش آداسی

شما میتوایند با قیمت خیلی مناسب میوه ها و سبزیجات خود را از جمعه بازار خریداری کنید البته قیمت ها هنگام صبح بالا است ولی در ساعات پایانی روز قیمت ها کاهش پیدا می کند.

جاذبه‌ها د رمقاله راهنمای سفر به کوش آداسی

جزیره کبوتر

سفر

حد فاصل جزیره کبوتر تا کوش آداسی حدود ۳۵۰ متر است. در این جزیره یک دژ قدیمی که قرن سیزده ساخته شده وجود دارد که در قرن نوزده میلادی به این قلعه اضافه شده است. دیواره های این قلعه مثل حصاری است که کل جزیره را در برگرفته است. در این جزیره شما میتوانید قدم بزنید و اگر خسته شدید میتوانید در کافه ای که در جزیره است استراحت کنید و چای خود را نوش جان کنید.

بندر گاه

راهنما

بندرگاه که در حال حاضر از آن به عنوان هتل باشگاهی کاروانسرا استفاده می کنند در دهه ۶۰ میلادی بازسازی شده است و در آنجا بازاری دارد که میتوانید سوغاتی های خود را از آنجا خریداری کنید

ساحل بانوان

یکی از محبو ترین ساحل های موجود در کوش آداسی، ساحل بانوان یا لیدیز است که در دو کیلومتری جنوب این جزیره واقع شده است.

پرینه 

 کوش آداسی

پرینه در زمان یونان باستان ساخته شده است و منطقه ای بوده که در آن مردم سکونت داشتند. در بین سال های ۳۰۰ تا ۴۵۰ قبل از میلاد این بندر رونق بسیاری داشته است و تجارت از این بندر انجام می شده است. معبد آتنا ازدیگر جاذبه های گردشگری این منطقه است که با سبک معماری کلاسیک یونانی ساخته شده است.

ملط 

راهنمای سفر

بندر ملط در دوران باستانی هلنیستی ساخته شده است که در دوران سلجوقیان رونق فراوانی داشته است.

دیدیما

دیدیما در زمان گذشته یک مرکز مذهبی و دومین معبد بزرگ جهان بوده است. بخش اعظمی از معبد آپولو سالم مانده که هنوز می توان ستون های محکم این معبد را مشاهده کرد. این ستون ها ۱۲۲ عدد بوده اند.  این معبد در ۷۷ کیلومتری جنوب کوش آداسی واقع شده است که در زمان های قدیم اهمیت زیادی داشته است.

نیرازلی

روستای نیرازلی در ۱۰ کیلومتری کوش آداسی و بین باغ های انگور و مزارع سرسبز واقع شده است. اگر به قدم زدن و گشت و گذار در میان کوچه باغ ها و خانه های سنتی علاقه مند هستید، این روستای گزینه ی خوبی می تواند باشد. اگر روز شنبه به بازار کشاورزان این روستا بروید، میتوانید غذاهای بی نظیری رو تست کنید.

شبه جزیره دیلک

شبه جزیره دیلک در ۲۶ کیلومتری کوش آداسی قرار دارد، در آن می توانید مناظر کوهستانی و چشم اندازهای ناهموار ساحلی ببینید.

ساحل آیدین لیک یکی از ساحل های شبه جزیره دیلک می باشد که بسیار دیدنی است. از دیگر جاذبه های این جزیره می توان غار زئوس را نام برد.

بندر دیلک

اگر به پیاده روی در کنار دریا علاقه دارید می توانید به این بندر بروید که انتهایش به جنگل ختم می شود و بسیار زیبا است.

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “راهنمای سفر کوش آداسی”