جاذبه های برتر ارمنستان

جاذبه های ارمنستان

جاذبه های برتر ارمنستان

جاذبه های برتر ارمنستان

در این مقاله زیبا ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز به جاذبه های برتر ارمنستان می پردازد. وقتی به ارمنستان سفر میکنیم و یا به کشورها و شهرهای دیگر، حتما دوست داریم اطلاعاتی از قبل از آنجا داشته باشیم تا بتوانیم از وقت اندکی که در سفر داریم برای سر زدن به جاذبه های دیدنی آنجا نهایت استفاده را ببریم. گروه مسافرتی گردشگران شیراز برای تمام مقاصد گردشگری در دنیا اطلاعات دارد و شما را با تمام تورهای ارمنستان و دیگر کشورها آشنا میکند. در این مقاله زیبا و کوتاه با ما همراه باشید.

صومعه ماتناداران

Matenadaran

جاذبه های برتر ارمنستان

شما در این صومعه شاهد یکی از بزرگ ترین متون و نوشته های جهان از عهد باستان خواهید بود ، و نوشته هایش به عنوان کهن ترین متون و همچنین مهم ترین متون ارمنی به حساب می آید. این موزه در ایروان پایتخت ارمنستان قرار دارد.جالب است بدانید که الفبای ارمنی یکی از قدیمی ترین الفباها در جهان به شمار می آید و این موزه به عنوان یکی از اصیل ترین موزه های مربوط به نسخه های خطی در ارمنستان به مشار می آید. بازدید از آن را فراموش نکنید

رشته کوه های قفقاز در مقاله جاذبه های برتر ارمنستان

Caucasus Mountains in Armenia

جاذبه های برتر ارمنستان

در قسمت های شمالی ارمنستان، شما شاهد رشته کوه های قفقاز هستید ، که پوشیده از برف هستند و دیدن از این رشته کوه ها بسیار دلنشین و رویایی است. اگر اهل تفریح و قدم زدن در کوهستان و لذت بردن از هوای تازه هستید حتما به اینجا سفر کنید. بعضی از گردشگران، از روستاهای اطراف رشته کوه های قفقاز عسل های محلی و طبیعی با قیمت های مناسب خریداری میکنند و بعضی از آنها راه های سختی را می پیمایند تا از فراز و نشیب کوهستان ، و مناظر شگفت انگیز آن بالا بروند و حسابی لذت ببرند.

این مقاله رو هم بخونید  درباره گرجستان باتومی

صومعه خور ویراپ

khor virap monastery

جاذبه های برتر ارمنستان

پر بازدید ترین مکان مذهبی در ارمنستان این صومعه میباشد که در بین کوه های آرارات و مرز ترکیه قرار گرفته است. علت معروف شدن این مکان از زمانی بود که گریگور لوساووریچ توسط تیرداد سوم به مدت سیزده سال در این صومعه، زندانی شد. گریگور بسیار در ترویج دین مسیحیت در ارمنستان نقش مهمی داشت. و ارمنستان را با دین مسیحیت آشنا کرد. و می توان گفت نقش اصلی را داشت. دیدن این صومعه را از دست ندهید. ترکیب مناظر کوه های آرارات با این صومعه بسیار دلنشین است.

میدان جمهوری در مقاله جاذبه های برتر ارمنستان

Republic square

دیدنیهای ارمنستان

در مرکز ایروان یک میدان زیبا قرار دارد که قبلا با نام میدان لنین شناخته شده است. زمانی یکی از بخش های اتحاد جماهیر به شمار می آمده و این میدان هفت ساختمان بزرگ را در خود جای داده است و در مرکز آن محل نمایش فواره ها میباشد. دیدن این میدان را از دست ندهید مخصوصا ساعتی به آنجا بروید که موسیقی های زنده پخش میشود و این فواره ها با سبک های موسیقی به رنگها و شکلهای متفاوتی در می آیند.

صومعه گغارد در مقاله جاذبه های برتر ارمنستان

geghard Armenia

هر آنچه باید در ارمنستان ببینیم

کشوری که تاریخی سراسر مذهبی دارد شک نکنید که بیشتر جاذبه هایش را مکان های مذهبی و صومعه ها پر میکند. این صومعه نمونه بارز یک صومعه ی قرون وسطایی است که در دل کوه کنده و ساخته شده است. این صومعه در زمان گریگوری ، در قرن چهارم ساخته شده و در زمانی که اعراب به این سرزمین حمله کردند ویران شده اما ارامنه ، آن را در قرن سیزدهم دوباره احیا کردند. دیدن این صومعه خالی از لطف نیست.

این مقاله رو هم بخونید  مساجد معروف استانبول

موزه قتل عام ارامنه

museum of armenian genocide

کشتارگاه میلیون ها نفر ارمنی

در دوره عثمانی ، یک و نیم میلیون نفر ارامنه ، به دستور امپراتوری عثمانی در این خاک بی گناه کشته شدند و این بنا برای یادبود از آنها ساخته شد. و یادگار آن واقعه ی مرگ بار عظیم و سخت است. در روز ۲۴ آوریل هزاران ارمنی برای یادواره از آن روز سخت و وحشتناک به این محل می آیند و یادشان را زنده میکنند.

آبشار

The Cascade

جاذبه های ارمنستان

اگر به مرکز ایروان سفر کردید حتما سری به این آبشار مدرن بزنید. این آبشار، ترکیبی از مدرنیته و معماری جدید است که با طبیعت گره خورده است. شما به راحتی با پله های شیک و مدرن و یا با آسانسور میتوانید به نوک قله سفر کنید. و از آنجا به راحتی از منظره کل آبشار دیدن کنید و لذت ببرید.

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “جاذبه های برتر ارمنستان”