گم شدن در خارج

اگر در خارج از کشور گم شدیم چکار کنیم؟ ، مفقود شدن پاسپورت ، گم شدن پاسپورت ، گم کردن مدارک در سفر ، گم شدن گذرنامه در سفر ، گم شدن مدارک شناسایی

گم شدن در خارج

در این مقاله گم شدن در خارج ، گردشگران شیراز ، سعی داریم شما را با راه حل های گم شدن در خارج آشنا کنیم

اگر در خارج از کشور گم شدیم چکار کنیم؟

به طور غیر منتظره از دست دادن تماس با یک عضو خانواده یا یک دوست که در سفر خارج از کشور است، می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. اطلاعاتی که در این مطلب وجود دارد، به شما می گوید که در این مواقع باید چه کارهایی انجام دهید. البته ار این موارد دولت نیز به شما کمک خواهد کرد.

* چه  کسی می تواند به شما کمک کند؟

با ارسال گزارش گم شدن شخص از طریق پلیس محلی (البته قبل از این که پرس و جوی اولیه را انجام دادیم)، تمامی ایستگاه های مناطق با مطلع شدن، پیگیر می شوند. گزارشی که شما باید در اختیار پلیس بگذارید، شامل این موارد می شود: نام کامل ، محل و تاریخ تولد ، شماره گذرنامه ، عکس (ترجیحا عکس جدید) ، جزئیات سفر ، طرح ها و برنامه ریزی های آن ، اطلاعات تماسی و آخرین تماس های گرفته شده.

* بعد باید چه کرد؟ در مقاله گم شدن در خارج

زمانی که پلیس را در جریان می گذارید، باید به صورت مداوم پیشرفت کار را پیگیری کنید. ممکن است طی این جریانات، مطلبی به ذهن برسد که برای پلیس مفید باشد.

* حفظ حریم خصوصی مشتریان کنسولی

تمامی اطلاعات شخصی ارائه شده، توسط قانون حفظ می شود. پس جای هیچ گونه نگرانی نیست. این نکته را باید دانست که این اطلاعات بایگانی و حفظ خواهد شد، پس از مطرح کردن برخی اطلاعات که به روند کار کمک می کند، خودداری نکنید.

این مقاله رو هم بخونید  بیمه مسافرتی

 اگر پاسپورت در خارج از کشور گم شود چکار کنیم در مقاله گم شدن در خارج

در ابتدا باید گفت که قبل از هر سفر خارجی یک کپی از پاسپورت و دو قطعه عکس همیشه به همراه داشته باشید و حتما آدرس کنسولگری یا سفارت ایران را در کشور مقصد به صورت مکتوب همراه داشته باشید. اگر پاسپورت در خارج گم شود یا دزدیده شود، در ابتدا باید به پلیس آن کشور اطلاع دهید. سپس با در دست داشتن کپی پاسپورت و عکس، به کنسولگری یا سفارت مراجعه کنید. اگر کپی پاسپورت و عکس هم نداشتید، با به همراه داشتن یک مدرک شناسایی به کنسولگری یا سفارت بروید.

برای شما یک برگ موقت ورود و خروج صادر شده که بتوانید تا زمانی که وضعیت مدارک شما مشخص شود از آن استفاده کنید.

 

در لینک زیر می توانید لیست نمایندگی های وزارت امور خارجه در کشور های مختلف، همچنین سفارتخانه ها و نمایندگی های کشورهای خارجی مقیم ایران را مشاهده کنید.

(مشاهده سفارتخانه ها و نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خارجی)

(مشاهده سفارتخانه ها و نمایندگی های خارجی مقیم جمهوری اسلامی ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz