شهرستان خرامه

شهرستان خرامه

شهرستان خرامه

شهرستان خرامه

در این مقاله گردشگران شیراز سعی دارد شما را با شهرستان خرامه آشنا کند. با ما همراه باشید . در سایت انگلیسی ما نیز نومد برای مقصد های بومی وجود دارد

مساحت: ۱۵.۹۳ هکتار

ارتفاع: ۱۵۰۰ متر

محدوده:

از شمال به شهرستان ارسنجان، از جنوب به شهرستان سروستان، از شرق و شمال به بخش آباده طشک از شهرستان نیریز، از غرب بهب بخش مرکزی و زرقان ازتوابع شهرستان شیراز محدود است.

بخش ها: مرکزی و کربال

شهرها: خرامه و سلطان شهر

دهستان ها: دهقانان، سفلی، خیرآباد، معزآباد و کفدهک

شهرستان خرامه با گستردگی در حدود ۱۲۶۴ کیلومتر مربع در سال ۱۳۸۹ از شهرستان شیراز جدا شد. بنابر برخی از شواهد و اسناد معتبری که در دست است، پیشینه خرامه به ۱۵۰۰ سال پیش و به سال ۵۰۰ م. بازمی گردد و در برخی از مهم ترین کتاب های تاریخی از آن یاد شده است. شهر خرامه در ۷۵ کیلومتری شرق شیراز قرار گرفته است.

جهت مشاهده آب و هوای خرامه و پیش بینی آب و هوا، اینجا را کلیک کنید.

شهرستان خرامه

جاذبه های گردشگری شهرستان خرامه:

چهار طاقی گبران

کاروانسرای دیودان

* روستای خیر آباد:

با استفاده از شواهد و اسناد معتبري كه در دست است قدمت شهر خرامه و كربال به ۱۵۰۰ سال قبل و به سال ۵۰۰ ميلادي برميگردد. در كتابها و سفرنامه هايي از جمله نذهت القلوب، فارسنامه ابن بلخي ، المسالك و الممالك، آثار العجم، فارسنامه ناصري، شيرازنامه، معجم البلدان، تاريخ برگزيده، برهان قاطع، تاريخ سرزمينهاي فلات شرقي، تاريخ ابن خلدون وديگر كتب درمورد خرامه و كربال مطالبي نوشته شده است.

این مقاله رو هم بخونید  شهرستان ارسنجان

شهرستان خرامه

شهرستان خرامه جایگاه آثار باستانی زیادی می باشد. ازجمله آثار باستانی این شهرستان می توان به قلعه بهرام گور، چهار طاقی و کاروان سرای جهان و … اشاره کرد. از جمله آثار تاریخی مربوط به دوران ساسانیان یک بنای آتشکده می باشد که محلیان آن را چهارطاقی گبران می نامند.

شهرستان خرامه

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

One thought on “شهرستان خرامه

  1. ali

    عالی

    11 ماه قبل پاسخ

افزودن یک نظر