شهرستان خرامه

شهرستان خرامه

شهرستان خرامه

شهرستان خرامه

در این مقاله گردشگران شیراز سعی دارد شما را با شهرستان خرامه آشنا کند. با ما همراه باشید . در سایت انگلیسی ما نیز نومد برای مقصد های بومی وجود دارد

مساحت: ۱۵.۹۳ هکتار

ارتفاع: ۱۵۰۰ متر

محدوده:

از شمال به شهرستان ارسنجان، از جنوب به شهرستان سروستان، از شرق و شمال به بخش آباده طشک از شهرستان نیریز، از غرب بهب بخش مرکزی و زرقان ازتوابع شهرستان شیراز محدود است.

بخش ها: مرکزی و کربال

شهرها: خرامه و سلطان شهر

دهستان ها: دهقانان، سفلی، خیرآباد، معزآباد و کفدهک

شهرستان خرامه با گستردگی در حدود ۱۲۶۴ کیلومتر مربع در سال ۱۳۸۹ از شهرستان شیراز جدا شد. بنابر برخی از شواهد و اسناد معتبری که در دست است، پیشینه خرامه به ۱۵۰۰ سال پیش و به سال ۵۰۰ م. بازمی گردد و در برخی از مهم ترین کتاب های تاریخی از آن یاد شده است. شهر خرامه در ۷۵ کیلومتری شرق شیراز قرار گرفته است.

جهت مشاهده آب و هوای خرامه و پیش بینی آب و هوا، اینجا را کلیک کنید.

شهرستان خرامه

جاذبه های گردشگری شهرستان خرامه:

چهار طاقی گبران

کاروانسرای دیودان

* روستای خیر آباد:

با استفاده از شواهد و اسناد معتبري كه در دست است قدمت شهر خرامه و كربال به ۱۵۰۰ سال قبل و به سال ۵۰۰ ميلادي برميگردد. در كتابها و سفرنامه هايي از جمله نذهت القلوب، فارسنامه ابن بلخي ، المسالك و الممالك، آثار العجم، فارسنامه ناصري، شيرازنامه، معجم البلدان، تاريخ برگزيده، برهان قاطع، تاريخ سرزمينهاي فلات شرقي، تاريخ ابن خلدون وديگر كتب درمورد خرامه و كربال مطالبي نوشته شده است.

این مقاله رو هم بخونید  شهرستان قیر و کارزین

شهرستان خرامه

شهرستان خرامه جایگاه آثار باستانی زیادی می باشد. ازجمله آثار باستانی این شهرستان می توان به قلعه بهرام گور، چهار طاقی و کاروان سرای جهان و … اشاره کرد. از جمله آثار تاریخی مربوط به دوران ساسانیان یک بنای آتشکده می باشد که محلیان آن را چهارطاقی گبران می نامند.

شهرستان خرامه

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

One thought on “شهرستان خرامه

  1. ali

    عالی

    6 ماه قبل پاسخ

افزودن یک نظر