دولت صربستان ورود بدون ویزای ایرانیان به خاک این کشور را لغو کرد

دولت صربستان ورود بدون ویزای ایرانیان به خاک این کشور را لغو کرد

دولت صربستان ورود بدون ویزای ایرانیان به خاک این کشور را لغو کرد

دولت صربستان ورود بدون ویزای ایرانیان به خاک این کشور را لغو کرد

صربستان کشوری در جنوب شرقی اروپا با جمعیت ۱۰ میلیون نفر است. دولت صربستان ماه اوت سال گذشته ویزای ورود به این کشور را برای شهروندان ایرانی لغو کرده بود.

ماه اوت سال گذشته دفتر مطبوعاتی دولت صربستان اعلام کرد. از این به بعد مردم ایران و هند برای سفر به این کشور لازم نیست که ویزا بگیرند. این تصمیم در نشست (۲۲ آگوست) دولت صربستان گرفته شد. هدف از آن توسعه گردشگری این کشور و تشویق شهروندان ایرانی و هندی برای سفر به کشور صربستان بوده است.

دولت صربستان در نظر داشت با این تصمیم، سفر گردشگران ایرانی و هندی و همینطور سرمایه گذاران به این کشور بیشتر شود. طبق آمار سال گذشته، گردش سالانه کالا بین هند و صربستان. حدود ۱۵۰ میلیون دلار و با ایران حدود ۲۰ میلیون دلار بوده است.

دولت صربستان ورود بدون ویزای ایرانیان به خاک این کشور را لغو کرد. وزیر کشور صربستان اعلام کرد به دلیل «سوء استفاده» برخی از ایرانیان این اقدام صورت گرفته است. وی گفت که تعدادی از شهروندان ایران پس از ورود به کشور صربستان «به صورت غیرقانونی» از راه این کشور به کشورهای اروپایی رفته و پناهنده می‌شوند. و این آمار رو به افزایش است.

روز چهارشنبه وزیر کشور صربستان در پارلمان این کشور گفت. که عبور غیرمجاز ایرانی‌ها از مرزهای صربستان به سوی کشور های اروپایی برای این کشور تبدیل «به یک مشکل» شده است.

وی افزود که از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی حدود ۱۱۰۰ ایرانی رسما. در کشور صربستان درخواست پناهنگی داده‌اند. که این افراد به مراکز نگهداری پناهجویان انتقال یافته‌اند.

وزیر کشور صربستان تعداد کل پناهجویان از ابتدای. سال ۲۰۱۸ از قاره آسیا و منطقه خاورمیانه که به این کشور پناهده شده‌اند. را ۴۰۰۰ نفر اعلام کرد. با این حساب بیش از یک چهارم کل پناهجویان. رسمی در صربستان را اتباع ایرانی تشکیل می‌دهند.

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “دولت صربستان ورود بدون ویزای ایرانیان به خاک این کشور را لغو کرد”

چهار × یک =