Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

جاذبه های بدروم

موزه زیر آب و جاذبه های بدروم

جاذبه های گردشگری در بدروم

یکی از محبوب ترین موزه های بدروم این موزه است . موزه آثار باستانی بدروم زیر آب ، که در قلعه سنت پیتر قرار گرفته است. گردشگران زیادی را به خود جذب میکند. در یکی از اتاق های این موزه کشتی غرق شده ۱۶ متری قرار گرفته است که در سال ۱۰۲۵ قبل از میلاد غرق شده است. برج فرانسوی یکی دیگر از یافته های این موزه است که مربوط به کشتی کلاسیک یونانی است که در قرن ۴ غرق شده است.

قلعه سنت پیتر در مقاله جاذبه های بدروم

این قلعه بسیار زیبا و دیدنی است و در ارتفاع ۴۸ متری بالاتر از دریا ساخته شده است. ابعاد آن مربعی شکل است . سقف های شیب داری دارد. در زمان عثمانی ها ساخته شده است و در زمان سلطنت سلطان سلیمان به یک مسجد تبدیل شد. دارای هفت درب ورودی و خروجی است. دیواره های قلعه با ضخامت بالایی ساخته شده اند. در دوره ایی از زمان هم به عنوان یک زندان شناخته شد. اما امروزه به عنوان موزه برای بازدید مردم است و بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است.

آرامگاه هالیکارناسوس در مقاله جاذبه های بدروم

جاذبه های گردشگری در بدروم

این  آرامگاه بسیار زیبا با گذشت زمان دستخوش تغییراتی شده. باید بدانید که این آرامگاه جز عجایب هفتگانه در دنیا بوده. در زمان هخامنشان و توسط معماران یونانی درست شده است.

دروازه میندوس

جاذبه های گردشگری در بدروم

این دروازه آخرین بازمانده از پادشاهی ماسول است. این دروازه برای محکم بودن دیوار قلعه ساخته شده بود و تا هفت کیلومتری شهر هالیکارناسوس امتداد دارد. اگر علاقه مند به دیدن آثار به جا مانده حکمرانان قدیم هستید حتما به دیدن این دروازه بروید زیرا در کنار آن میتوانید خرابه های دیگر بناها را نیز مشاهده کنید.

سالن تئاتر بدروم

جاذبه های گردشگری در بدروم

این سالن تئاتر هم مانند سالن های تئاتر دیگر از استانداردهای رومی ها ساخته شده است. این سالن ظرفیت ۱۳۰۰۰ نفر را میتواند در خود بگنجاند که کنسرتهای معروف و تئاتر های در اینجا برگزار میشود.

لنگرگاه تفریحی

اگر علاقه مند به لنگر گاه تفریحی هستید یا به قایق رانی و شنا کردن در ساحل علاقه دارید حتما به اینجا سری بزنید و لذت ببرید.این لنگر گاه قطعا مقصد مورد علاقه شما خواهد بود. اینجا همان آبهای کریستالی و مدیترانه ایست که چشم هر گردشگری را به بدروم می کشاند. یکروز برای این لنگرگاه وقت بگذارید و از تفریخاتی نظیر قایق رانی ، شنا ، حمام آفتاب لذت ببرید.

شهر قدیمی بدروم

جاذبه های گردشگری در بدروم

اینجا همان جایی است که با گلدان های رنگی رنگی تزئین شده است . خانه های اینجا از همه خانه های بافت بدروم قدیمی تر است و آن را به یک محله ی قدیمی تبدیل کرده است که تمام عکاسان را به سمت خودش میکشاند. این منطقه در پشت قلعه سنت پیتر قرار دارد.

 

 

 

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz