Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

آیا بهتر نیست منتظر بمانیم و تورلحظه آخری خریداری کنیم؟

در تمام سال تور لحظه آخری وجود ندارد و خیلی کم این اتفاق می افتد ، تورهای لحظه آخری بستگی به شرایط آب و هوایی مقصد نیز دارد و ممکن است تا هفته‌ها نرخ تورها پایین نیاید.

چرا نرخ تورهای مسافرتی در زمان های تعطیلی مانند عید بسیار گران تر است؟

نرخ بالای تعطیلات  سال نو و سایر تعطیلات  به علت حجم زیاد تقاضا، طبیعی است اما در فصل زمستان قیمت تورها به حداقل خود می رسد.

عنوان تاگل

Toggle content goes here, click edit button to change this text.

من از پروازم جا ماندم اما شرکت هواپیمایی مبلغی به من بازنگردانده است ، آیا می توانم شکایت کنم؟

قوانین کنسلی و استرداد هر ایرلاین با ایرلاین دیگر فرق دارد ، جهت اطلاع از قوانین ایرلاین می توانید با آژانسی که بلیط خود را تهیه کرده اید ارتباط برقرار کرده و اگر مبلغی به شما استرداد شود می توانید دریافت کنید.

آیا عوارض خروج از کشور به عهده آژانس مسافرتی گردشگران است؟

خیر پرداخت عوارض خروج از کشور بر عهده مسافر می ‌باشد و آژانس مسافرتی صرفا مسئول تهیه بلیط، ویزا و اقامت برای مسافران است مگر اینکه بین مسافر و آژانس ، مبنی بر پرداخت عوارض خروج از کشور مسافر توسط آژانس توافقی حاصل شود .

چگونه میتوانم ارز مسافرتی تهیه کنم؟

شرکتهای خدمات مسافرتی مسولیتی در قبال دریافت ارز مسافران ندارند، به صورت متداول می ‌بایست مسافران محترم با ارائه مدارک سفر خود اعم از بلیط و ویزا به بانک های دارای شعبه ارزی مراجعه کنند و حواله‌ ی ارزی دریافت نمایند ولی در مجموع آژانس گردشگران شیراز پیشنهاد استفاده از ارز مسافرتی را با توجه به عوارضی که شامل آن می شود نمی کند زیرا در نهایت بهای ارز دولتی از بهای ارز آزاد بالاتر می رود.

تور انفرادی و گروهی چه تورهایی هستند و چه تفاوت هایی با هم دارند؟

تور انفرادی

تور انفرادی توری است که به صورت منفرداجرا میشود که شامل بلیط رفت و برگشت ( زمینی و هوایی ) ، ترانسفر ، اقامت در هتل ، سیم کارت و بیمه می شود. برای افرادی که تاریخ خاصی برای سفر در نظر دارند این تور ایده آل است.

تور گروهی

تور گروهی توری است که از قبل برنامه ریزی شده است و روزرو هتل ، پرواز و … برای مسافرین انجام شده ، البته در تور های گروهی برای مقاصدی که نیاز به ویزا دارند در صورتی که ویزا برای مسافر صادر نشود مسافر متحمل هزینه های کنسلی بلیط و هتل می شود

تفاوت ( پکیج ) با ( پرواز + هتل ) چیست؟

پکیج به مجموعه ای از خدمات سفر شامل بلیط پرواز، رورز هتل و دیگر خدمات است که آژانس مسافرتی ارائه می کند و پرواز + هتل قسمتی از پکیج است.

برای سفر خارجی اعتبار پاسپورت چند ماه باید باشد؟

اعتبار پاسپورت برای خروج از ایران و برای هر مقصدی حداقل باید ۷ ماه باشد.

قبلا با یک آژانس مسافرتی سفر کردم و گشت شهری اجرا نشد آیا می توانستم پولم را پس بگیرم؟

به طور مجموع ، شرکت های خدمات مسافرتی موظف به انجام کلیه مفاد قرارداد خود هستند. اگر بابت تعهداتی که به شما داده اند در قرارداد مبلغی را درخواست کرده اند مثلا برای گشت شهری هزینه ای را مشخص کرده اند و از شما گرفته اند و در نهایت اجرا نکرده اند، شما می توانید درخواست استرداد مبلغ را داشته باشید؛ ولی اگر جز خدمات رایگان و بصورت آپشنال بوده خیر شما نمی توانید درخواست استرداد بکنید زیرا شما مبلغی برای آن پرداخت نکرده اید

قوانین پاسپورت همراه چیست؟ لطفا توضیح بدید

چند سالی می شود که پاسپورت همراه مورد قبول کشورهای خارجی قرار نمی گیرد و هر مسافری با هر سنی ( از یک روزه ) باید یک پاسپورت مجزا دریافت کند.

پسرم ۲ سال و ۱ ماهشه، آیا براش تخفیف در نظر گرفته میشه ؟

فرزند شما هزینه بلیط پرواز را باید بدهند که البته بستگی به قوانین ایرلاین مربوطه دارد ولی بابت هتل تخفیف های خوبی برای فرزندان کمتر از ۸ سال به طور معمول در نظر گرفته می شود و در بعضی از هتل ها حتی رایگان است.

بلیت تک در مسیرهای مختلف را هم دارید؟

بله ، یکی از خدماتی که شرکت مسافرتی گردشگران شیراز ارائه می کند ، بلیط پرواز کلیه ایرلاین ها است که شامل بلیط های ایران به کشور های دیگر، پرواز های داخلی و بین کشوری کشورهای خارجی اروپایی ؛ آمریکایی، آسیایی و .. و همچنین پرواز هایی که به مقصد ایران است می شود.

در شرایط تور ذکر شده اتاق ۲ تخته مثلا ۹۰۰ هزار تومان ، آیا منظور برای دو نفر در مجموع ۹۰۰ هزار تومان یا هر تخت جداگانه ۹۰۰ هزار تومان میشود ؟

عرف این است که قیمت تور ها بر اساس اقامت هر نفر در اتاق دو تخته محاسبه می شود. اگر تعداد مسافران محترم کمتر و یا بیشتر از ۲ نفر است باید هنگام خرید تور این مساله را با کانتر آژانس گردشگران شیراز مطرح کند تا اتاق های یک تخته و یا سه تخته برای آنها در نظر گرفته شود.

به کودک زیر دوازده سال ارز دولتی تعلق میگیرد؟

به کودک زیر ۱۲ سال متاسفانه ارز دولتی تعلق نمی گیرد ولی عوارض خروج از کشور تعلق می گیرد.

اگر من بلیط رو از شما تهیه کنم و چون شهرستان هستم بلیط رو برایم ايميل کنید. برای خرید ارز مسافرتی که نیاز به اصل بلیط می باشد آیا مشکلی پیش نخواهد آمد ؟

نه مشکلی پیش نخواهد آمد. می توانید بلیط را خریداری کنید و برای شما ایمیل خواهد شد. البته باید مهر آژانس در بلیط زده شود و بلیط رنگی از آن گرفته شود و بعد با آن به بانک مراجعه کرده و ارز دولتی دریافت کنید.

آیا ساعت رفت و برگشت درج شده بر روی بلیط به وقت ایران است؟

در مجموع ساعت درج شده بر روی بلیت به وقت محلی است . فقط مسافران محترم باید توجه داشته باشند در اوایل و اواسط سال ساعت ها تغییر می کنند و حواسشان باشد تا اشتباهی پیش نیاید.

در تور ها و در خدمات هتل بعضا کلمات ALL و UALL نوشته می شود ، معنی این کلمات چیست؟

خدمات ( آل ) :  ALL

در سرویسهای ALL هتل ها، خدمات صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی ارائه می‌شود و ساعت ارائه نوشیدنی، ماکسیموم تا ساعت ۲۳ الی ۱ بامداد می‌باشد.

و این خدمات در ساعات مشخص شده ارائه خواهد شد ، زمان صبحانه  – زمان ناهار و هر گونه برنامه دیگر مطابق یک برنامه مشخص می‌باشد.

در بسیاری از هتل ها به طور معمول صبحانه را صبح زود ارائه می کنند و ارائه شام تا دیروقت میسر نیست ، البته بسته به کیفیت آن هتل خدمات آل می تواند متفاوت باشد.

خدمات ( یوآل ) : UALL

در سرویس یوال هتل ها نیز مانند سرویس آل خدمات صبحانه، ناهار، شام و نوشیدنی ارائه می‌شود اما ساعت سرو نوشیدنی‌ ها معمولا تا ساعت ۲ الی ۴ بامداد ادامه دارد.

در اینگونه هتل‌ ها، رستوران‌ ها و اسنک بارها نیز در فاصله ساعتی معینی سرویس می دهند که البته این سرویس‌ دهی پشت سر هم می‌ باشد.

همین طور در سرویس‌های UALL معمولا مینی ‌بار به صورت‌های مختلف شارژ می‌شود که باز هم این خدمات به کیفیت هتل بستگی دارد امادر سرویس های ALL معمولا فقط روز اول مینی‌بار شارژ می‌شود که آن هم معمولا فقط نوشیدنی معمولی می‌باشد

چند ساعت قبل از پرواز باید در فرودگاه باشم ؟

ساعت حضور در فرودگاه برای پرواز های خارجی در روزهای معمولی سال حداقل ۳ ساعت قبل از پرواز در روزهای پیک سفر و عید که فرودگاه شلوغ تر است توصیه می شود که چهار ساعت قبل از پرواز آنجا حضور داشته باشید و همچنین برای پرواز های داخلی یک ساعت و نیم قبل از پرواز داشته باشید.

تفاوت هتل با هتل آپارتمان چیست؟ کدام یک مقرون به صرفه تر است؟

اگر کیفیت خدمات هتل و هتل آپارتمان یکسان باشد متراژ یک واحد آپارتمانی بیشتر از یک اتاق در هتل است پس طبیعتاً قیمت آن نیز باید بیشتر باشد؛ اما در شهر مشهد به دلیل اینکه تعداد هتل‌آپارتمان‌ها بیشتر است قیمت آن از هتل‌ها کمتر است.

برای خانواده هایی که پرجمعیت هستند هتل آپارتمان نسبت به هتل مقرون به صرفه تر است؛ اما برای سفرهای دو نفره رزرو هتل آپارتمان پیشنهاد نمی‌شود. البته وجود آشپزخانه و فضای بزرگ تر از مزایای هتل آپارتمان است که می‌تواند آسایش بیشتری را برای شما فراهم کند.

ناگفته نماند در شهر مشهد هتل آپارتمان را اقامتگاهی باکیفیت کمتر تعریف کرده‌اند اما در سایر شهرها این‌طور نیست. به‌طوری که تعداد زیادی از هتل آپارتمان‌ها، کیفیت و قیمت بالاتری نسبت به هتل دارند؛ اما معمولاً هتل آپارتمان‌ها خدمات هتل‌های لوکس را ارائه نمی‌کنند.

اگر در تور خود با مشکلی مواجه شدیم چه باید کنیم و به کجا شکایت کنیم؟

سعی کنید موضوع را با مدیر تور شرکت یا آژانس مربوطه مطرح نمایید. سعی کنید درک متقابلی از شرایط پیش آمده داشته باشید و منطقی با موضوعی که پیش آمده برخورد کنید. اما اگر حق به جانب شما بود توضیحات آژانس مربوطه قانع کننده نبود می‌توانید به مراجع ذیصلاح که در اینجا میراث فرهنگی و گردشگری است مراجعه نمایید.

چارتر بودن پرواز نوعی اجحاف در حق مسافران نیست؟

دو پهلو دارد هم بله هم خیر. شما در نظر بگیرید همان طور که پروازهای چارتر، بسیار ارزانتر از پروازهای سیستمی است و ممکن است گاهی اوقات حتی ۳/۱ هزینه پروازهای سیستمی را داشته باشد، طبیعی است حق کنسلی برای شما وجود نخواهد داشت چرا که شرکتهای مسافرتی پیشاپیش مبالغ را به هواپیمایی پرداخت کرده‌اند.

از پرواز جا ماندم اما شرکت هواپیمایی مبلغی را به من بازنگردانده. می‌توانم شکایت خود را مطرح کنم؟

چنانچه پرواز شما چارتر بوده باشد هیچ مبلغی به شما برگشت داده نمی‌شود؛ اما اگر پرواز شما سیستمی بوده باشد، مطابق قوانین پروازهای سیستمی به شما مبلغ عودت داده خواهد شد.

دلیل تغییر نرخ های پرواز بر روی سایت چیست؟

کلیه نرخ ها به صورت آنلاین، از ایرلاین ها و شرکت های کارگزار هتل گرفته شده و در سایت نمایش داده می شود و تغییر آنی آنها اجتناب ناپذیر می باشد.

آیا آژانس در قبال ریجکتی ویزا مسئول است ؟

خیر ، چرا که در صدور ویزا سفارت مربوطه مجری مستقیم است و آژانس مسافرتی تنها به عنوان درخواست کننده ویزا وارد عمل می شود .

در صورت جا ماندن مسافر از پرواز یا به اصطلاح no show شدن به هر دلیل مبلغ پرواز عودت می شود ؟

اگر پرواز چارتر باشد به هیچ عنوان مبلغی به مسافر تعلق نمی گیرد ولی در صورت سیستمی بودن پرواز مطابق با قوانین پرواز های سیستمی مبلغ به مسافر عودت می گردد.

در چه صورت مبلغ پرداخت شده برای رزرو قطعی هتل استرداد می گردد ؟

در حالت کلی مبلغ پرداخت شده بازنمی گردد و سوخت کامل است ولی چون قوانین هتل شبیه قوانین پرواز نیست بستگی به هتل مورد نظر دارد ممکن است برخی از مبالغ قابل بازگرداندن باشد .