Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شکم گردی در مالزی

شکم گردی در مالزی

شکم گردی در مالزی

در این مقاله شکم گردی در مالزی ، ما گروه مسافرتی گردشگران شیراز قصد داریم شما را با دنیای متفاوتی از مزه ها غذاها ، بوها، رستوران ها و کافه های بسیار دلپذیر مالزی آشنا کنیم. پس با ما باشید.وارد کوالالامپور که بشویم هر نوع غذای اروپایی ، آسیایی را که اراده کنیم در گوشه گوشه این شهر زیبا میتوانیم پیدا کنیم و از آن لذت ببریم. راهنمای سفر به مالزی با گردشگران شیراز

غذ اهای معروف سنتی در مقاله شکم گردی در مالزی

ساتای

شکم گردی در مالزی - غذاهای معروف

خب دوست داشتیم شکم گردی را با بینظیرترین و محبوب ترین غذای مالزیایها شروع کنیم که دلتان هم حسابی برود. ساتای نوعی گوشت کباب شده روی چوب هست که بسیار خوشمزه و لذیذ است . این کباب روی زغال پخته میشود و حتما هم با سس مخصوص آن سرو میشود که بسیار خوشمزه است.

آیام پیرچیک یکی از غذاهای معروف شکم گردی در مالزی

شکم گردی در مالزی - آیام بیرچیک

این غذا هم محبوب ترین در مالزی است که در شیر نارگیل خوابانده شده و تفت داده شده و با ترکیبات پیاز سیر و زنجبیل لیمو و فلفل مزه دار شده و سپس کبابی و سرخ شده. حتما امتحان کنید . گردشگران این غذا را حتما پیشنهاد میکند.

ناسی کرابو در مقاله شکم گردی در مالزی

ناسی کرابو -شکم گردی در مالزی

و اما برسیم به یک غذای مالایی. برنج رنگ آبی . رنگ بامزه این غذا خیلی منحصر به فرد است و طرفداران زیادی دارد. مالاییها رنگ این غذا را از گل کلیتوریا میگیرند و آن را با لیمو ترکیب میکنند و در کنارش هم یا گوشت قرمز سرخ شده یا ماهی سرخ شده با تخم مرغ یا چیپس و سیب زمینی سرو میشود

این مقاله رو هم بخونید  سوغات ترکیه

ته تاریک

شکم گردی در مالزی

یک اشاره ایی هم به نوشیدنی معروف مالزیایی ها داشته باشیم. این نوشیدنی ترکیب غلیظی از شیر و چای است. شیر و چای چندین بار با دفعات متعدد جوشانده میشوند تا زمانی که هر دو به یک درجه از دما برسند. و همیشه در کنار روتی کانای همراه با صبحانه سرو میشود.

روتی کانای

شکم گردی در مالزی - صبحانه در مالزی

و اما یک صبحانه دلپذیر. روتی در واقع نام نان هندی است اما در مالزی بسیار طرفدار دارد. این نان درکنار کاری و سس های خوشمزه در وقت صبحانه سرو میشود.

لاکسا

شکم گردی در مالزی - لاکسا

درواقع سوپ بسیار تندی است که با ترکیب نودل فرنگی برنجی ، تکه های گوشت ، ماهی ، رشته های فرنگی ، همراه با ادویه های تند طبخ و سرو میشود و در واقع ترکیب آشپزی مالایی و چینی است.

نودل سرخ شده

شکم گردی در مالزی

حتما در مالزی این نودل را تجربه کنید. نودل سرخ شده با طعم تند درست میشود با موسیر کمی پیاز و سیر ترکیب میشود. و همراه آن گوشت هایی مثل ماهی گوشت قرمز هم سلیقه ایی ترکیب میشود. و در نهایت با سبزی های گوناگونی تزئین میشود.

ناسی لماک

Nasi lemak

این غذا به پادشاه غذای مالایی معروف است. و به معنای برنج چرب. این غذا شامل برنجی است که شب قبلش با شیر نارگیل خیس خورده است. از بادام زمینی سرخ شده و تخم مرغ آب پز ماهی کولی یا ماهی های خشک شده هم استفاده میشود.

رستوران های معروف در مالزی

فست فود کی جی بی

کوالا جی بی جی

در این فست فود گوشت خوک وجود ندارد.شما دراین فست فود مرغ های تازه ، گوشت های شامی و مرغ های گیاهی میتوانید میل کنید و این فست فود کاملا دارای غذاهای رژیمی و سالم است.

این مقاله رو هم بخونید  تور ترکیه ارزان

لیما پلاس نیونیا در کوالالامپور و در مقاله شکم گردی در مالزی

لیما پلاس

در اینجا غذاهایی با طعم رویایی و قیمت مناسب میل میکنید. و اینجا شبیه یک مغازه عتیقه فروشی حرفه ایی است. دکوراسیون این رستوران شبیه سمساری است که اصلا حوصله شما را به سر نمیبرد.

رستوران نوبو کوالالامپور در مقاله شکم گردی در مالزی

این رستوران به خاطر سرو سوشی و ساشیمی در دنیا بسیار شناخته شده است. و دارای ۲۹ شعبه در جهان میباشد.

کافه رستوران آکمه کوالالامپور در مقاله شکم گردی در مالزی

در این کافه شما میتوانید غذاهای کلاسیک سفارش دهید. غذاهایی غربی با عطر و بوی آسیایی. اسپاگتی و میگوی تند این رستوران پیشنهاد گردشگرانیها به شماست

رستوران لا مکزیکانا

این رستوران یکی از بامزه ترنی رستوران هاست که در آن غذاهای سنتی مکزیکی طبخ میشود همراه با ذرت و سیب زمینی و نخود فرنگی. با بو و عطر مکزیکی

با تورهای مالزی ما همراه شوید و اینجا را کلیک کنید

[st_list_tour st_ids=”6550 , 8985 , 8718″ st_number_tour=”4″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz