آشنایی با سوئیس – زوریخ

آشنایی با سوئیس – زوریخ

زوریخ

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا – معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران شهر زوریخ از ۱۲ منطقه یا به آلمانی سوئیسی از ۱۲ حلقه (Kreis) تشکیل شده‌است. این منطقه‌ها به ترتیب از یک تا دوازده نامگذاری شده‌ اند. منطقه یک بخش قدیمی شهر زوریخ می‌باشد.

موقعیت جغرافیایی

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

این شهر در شمال مرکزی سوییس، در دامنهٔ کوه‌های آلپ جای گرفته‌است. زوریخ، مهمترین قطب اقتصادی سوییس به‌شمار رفته و گاه از آن به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور یاد می‌شود؛ حال‌آن‌که پایتخت سیاسی سوییس، شهر برناست. زوریخ شهری با بهترین کیفیت زندگی در جهان شناخته می‌شود. این شهردر تاریخ ۲۸ شهریور سال ۱۳۹۴ به عنوان گرانقیمت‌ترین شهر جهان شناخته شد.

تفسیر جمعیت

بزرگ‌ترین و پرجمعیت ‌ترین شهر در کشور سوییس و مرکز کانتون زوریخ می‌باشد. جمعیت شهر زوریخ ۴۰۲٬۷۶۲ است (تاریخ آخرین برآورد جمعیت ۱۱ دی ۱۳۹۵)

جاذبه های تاریخی

Opernhaus Zurich

این ساختمان نقش بسیار مهمی در تاریخ اپرا داشته است.

این ساختمان نئوکلاسیک شاید از لحاظ معماری شاخص‌ترین ساختمان شهر زوریخ نباشد، اما این ساختمان نقش بسیار مهمی در تاریخ اپرا داشته است. سالن تئاتر اصلی که در این مکان ساخته شد، محل اصلی فعالیت ریچارد واگنر (Richard Wagner) در طول تبعیدش از آلمان بود. امروزه این خانه اپرا با ۱۲۰۰ صندلی خود همچنان یکی از برترین مکان‌ها برای اجرا و برقراری رویدادهای مهم اپرا است. اگر روزی به زوریخ سفر کردید، دیدن این خانه اپرا را به هیچ وجه از دست ندهید.

Lindenhof

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

این فضای سبز بزرگی که در بخش قدیمی شهر زوریخ قرار دارد و تنها پیاده می‌توان در آن تردد کرد، تاریخچه‌ای طولانی دارد. این مکان بر روی تپه‌ی Lindenhof واقع شده است به همین دلیل یک منظره بسیار زیبا را در خود دارد. این مکان یکی از اصلی‌ترین مکان‌های شهر زوریخ برای جمع شدن مردم و انجام کارهای گروهی است. قطعا این مکان تاریخی همراه با تاریخچه عظیمی که دارد و با مناظر زیبایی که دارا است، یکی از برترین نقاط دیدنی زوریخ به شمار می‌آید.

Kunsthaus Zurich

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

خانه Kunsthaus Zurich یکی از بهترین مناطق دیدنی زوریخ برای دوست داران هنر است. بهترین کلکسیون‌های هنری که در طول سالیان دراز جمع‌آوری شده‌اند در این مکان قرار دارند. قدمت آثار هنری این مکان از دوره میانه عصر هنر آغاز می‌شود. تاکید اصلی این مکان بر روی آثار هنری سوئیس است. آثار مشهوری از هنرمندان مشهور جهانی نظیر پابلو پیکاسو، ادوارد مونک و کلود مونه در این مکان یافت می‌شوند. اگر دوستدار هنر هستید حتما به این خانه هنری در زوریخ سر بزنید.

Grossmunster

این کلیسای باشکوه یکی از چهار کلیسای اصلی شهر زوریخ به شمار می‌رود و عده زیادی بر این باورند که این کلیسا توسط کارلوس ماگنوس (مؤسس امپراطوری روم) ساخته شده است. دو برج بلند این کلیسا از سمبل‌های اصلی شهر زوریخ به شمار می‌رود. این کلیسا از زمان احداثش تا به حال تغییرات بسیاری داشته است. آینه‌کاری‌های روی سقف کلیسا و همچنین درهای آن جزو این تغییرات به شمار می‌روند. در این کلیسا تندیسی از کارلوس ماگنوس هم نگهداری می‌شود. اگر به تاریخ، فرهنگ و معماری علاقه دارید، دیدن این کلیسا در شهر زوریخ را از دست ندهید.

موزه ملی سوئیس

موزه ملی سوئیس، گنجینه‌ای از کلکسیون‌های وسیعی را در خود دارد که هر گوشه از آن بخشی از هنر، تاریخ و فرهنگ سوئیس را لمس کرده است. قدمت آثار این موزه از عصر سنگی تا آثار مدرن متغیر است. بنای این موزه در سال ۱۸۹۸ ساخته شد. این موزه بخش‌ها مختلفی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به بخش آثار نظامی، آثار حکاکی کهن و آثار هنری نقاشی اشاره کرد. در این موزه مجموعه‌ای از سکه‌های سوئیس که به عصر میانه باز می‌گردند نیز به چشم می‌خورد. این موزه در نزدیکی دریاچه زوریخ قرار دارد پس هنگامی که از موزه بازدید کردید می‌توانید سری هم به دریاچه مشهور زوریخ بزنید.

Fraumunster

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

این بنا هم یکی از چهار کلیسای اصلی زوریخ است که به «کلیسای زنان» هم شناخته می‌شود. این بنا در سال ۸۵۳ ساخته شد. این بنا به مدت هفتصد سال یک عبادتگاه بود و در زمان قدیم، رییس این صومعه حکمرانی شهر را بر عهده داشت. امروزه این کلیسا یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های دیدنی شهر زوریخ است. پنجره‌های بلند سراسر شیشه‌ای در این کلیسا بسیار مشهورند. اگر به زوریخ سفر کردید، حتما به دیدن این کلیسا بروید.

Bahnhofstrasse

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

خیابان Bohnhofstrasse در شهر زوریخ بهترین مکان برای خرید در کل زوریخ است. این مکان به خاطر مغازه‌هایش به‌خصوص خیاطی‌های آن مشهور است. مشهورترین طراحان در این خیابان مشغول به کار هستند و قیمت خانه در این منطقه یکی از گران‌ترین قیمت‌ها در کل اروپا است! اگر به خرید لوازم خاص یا خوردن غذاهای گران و خوشمزه علاقه دارید، حتما به یکی از مشهورترین خیابان‌های زوریخ یعنی Bahnhofstrasse سری بزنید.

Utliberg

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

اگر جزو آن دسته از گردشگرانی هستید که به مناظر و چشم‌اندازهای فوق‌العاده علاقه دارند، پس حتما باید Utliberg در زوریخ را مشاهده کنید. بعد از دریاچه زوریخ، به بالای کوه می‌روید؛ جایی که بر فرازش یک هوتل کوچک و دو دکل مخابراطی وجود دارد. برای رسیدن به این نقطه هم می‌توانید پیاده‌روی یا کوه‌نوردی کنید یا اینکه می‌توانید از ترن‌های مخصوص استفاده کنید. برای افرادی که به کوه‌نوردی، پیاده‌روی و ماجراجویی علاقه دارند، رفتن به Utliberg پیشنهاد می‌شود.

دریاچه زوریخ

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

این دریاچه وسیع آب خود را از کوه‌های آلپ تامین می‌کند و علاوه بر زوریخ، چند شهر دیگر را نیز در بر می‌گیرد. این دریاچه به دلیل تمیز بودنش شهرت دارد. این دریاچه محل بسیار مناسبی برای قایق سواری است و افرادی که دیدن مناظر زیبا علاقه دارند می‌توانند از دیدن این دریاچه همراه با قایق‌ها و مرغ‌های دریایی نهایت لذت را ببرند. در تورهای مخصوصی از بازدید شهر زوریخ، امکانات خاصی برای گردشگران فراهم می‌شود به طوری که آن‌ها می‌توانند در دریاچه قایق سواری کنند و از دیدن جزایر کوچک لذت ببرند. در هنگام سفر به زوریخ بازدید از دریاچه مشهور این شهر را فراموش نکنید.

رستوران ها

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

 

رستوران «لِیَل» (les Halles) کارخانه‌ای تغییر کاربری یافته است که امروزه یکی از سر زنده‌ترین مقاصد بین رستوران‌های جدید زوریخ محسوب می‌شود. غذای مخصوص اینجا صدف و سیب زمینی سرخ کرده بوده که امتحان کردن آن را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این رستوران غذا به صورت سلف سرویس ارائه شده و محیطی ساده و آرام انتظار شما را می‌کشد. در برخی شب‌های مشخص موسیقی زنده نیز اجرا می‌شود. دکور داخل این مکان ترکیبی از اثاثیه‌های مختلف بوده و دوچرخه‌هایی نیز از سقف آویزان هستند. در بین رستوران‌های گران قیمت زوریخ، لیل قیمت‌های مناسب‌تری داشته و جمعیت جوان‌تری در آن جمع می‌شوند.

کرونِن هال

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

«کرونن هال» (Kronenhalle) یک انستیتوی خوراک شناسی قدیمی در زوریخ است که بر روی غذاهای منطقه‌ای تمرکز دارد. حتی نویسنده محبوب سوئیسی، «دورنمات» (Dürrenmatt) نیز به این مکان سر زده بود. در کرونن هال می‌توانید تابلوهای اصل پیکاسو و میرو را بر روی دیوارها تماشا کنید. قبل از رسیدن به رستوران می‌توانید از یک نوشیدنی گوارا لذت ببرید. این مکان به عنوان یکی از دیدنی‌های مربوط به آشپزی شهر بسیار معروف شده و مدت‌های زیادی است که به عنوان مقصدی برای بهترین کیفیت غذاهای سوئیسی شناخته می‌شود.

ایتالیا

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

«ایتالیا» یک رستوران ایتالیایی واقعی بوده که غذاهای سنتی و اصیل ارائه می‌کند. منوی رستوران کوتاه است و بر روی غذاهای ویژه و مخصوص تمرکز دارد. هیچ پیتزایی در منو پیدا نمی‌کنید اما به جای آن غذاهای خانگی بی‌نظیری در اینجا طبخ می‌شوند که به هیچ عنوان نمی‌توان آن‌ها را از دست داد. در این رستوران بهترین گوشت‌ها و پنیرهای ایتالیایی را خواهید یافت. ایتالیا توجه ویژه‌ای به توسعه غذاهای محلی و ساده داشته و می‌توانید در آن پاستاهای سنتی با مواد تازه و فصلی را سفارش دهید. اگر عاشق غذاهای اصیل ایتالیایی هستید از سر زدن به این رستوران پشیمان نمی‌شوید.

کافه ها

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

کافه اسپرانگلی زوریخ  Confiserie Sprüngli AG – Paradeplatz

دسرهای کافی شاپ شیک و لوکس اسپرانگلی را از دست ندهید. بنانا اسپلیت هایش آنقدر بزرگ است که می توانید برای دو یا سه نفر، یکی از آن هار ا سفارش دهید. هات چاکلت های این کافه را نیز فراموش نکنید. این کافه، غذاهای رژیمی نیز دارد، مثل ماکارونی رژیمی.

ویکافه زوریخ  Vicafe

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

کافه ای کوچک اما دنج و دلنشین که هات چاکلت های آن را نباید از دست داد. قیمت های مناسبی که در منو وجود دارد، انسان را وسوسه می کند که حداقل یک بار هم که شده، رفتن به این کافه را تجربه نموده و از محیط دلنشینش لذت ببرد. ویکافه، بیرون بر هم دارد و حتی می توانید، هنگامی که سوار اتومبیل خود هستید، سفارشتان را از پنجره کافه دریافت کنید.

هتل های شاخص

هتل بریستول زوریخ سوئیس – Bristol Hotel 3 ستاره در منطقه زوریخ فاصله ۷ مایلی و فاصله ۵ مایلی تا مرکز شهر است.

هتل نیمو زوریخ سوئیس – NI-MO Hotelهتا ۳ ستاره خوب در زوریخ میباشد.

هتل سیتی زوریخ سوئیس – Hotel City هتل ۳ ستاره خوب که فاصله مکی با مرکز شهر دارد.

برای رزرواسیون ویزا ، هتل ، و انواع خدمات با گروه مسافرتی گردشگران شیراز در تماس باشید www.holit.ir

توضیح حمل و نقل

حمل و نقل عمومی در زوریخ

شبکه‌ی حمل و نقل عمومی در زوریخ درجه یک و فشرده است. اصلی‌ترین وسایل حمل و نقل این سیستم شامل اتوبوس و تراموا و قطارهای محلی می‌شود که اغلب محله‌ها و نقاط اصلی این شهر را پوشش می‌دهند. ایستگاه قطار زوریخ HB مرکز اصلی همه‌ی خدمات حمل و نقل در این شهر است. این ایستگاه در مرکز شهر قرار دارد. جدا از تراموا و اتوبوس‌های شهری، بخش عمده‌ای از قطارهای بین شهری در سوئیس و همچنین قطارهای عازم کشورهای همسایه مانند فرانسه، آلمان، ایتالیا و اتریش از این ایستگاه حرکت می‌کنند. به علاوه یک پایانه‌ی اتوبوس به نام ‘Sihlquai’ در ۱۰۰ متری شمال ایستگاه قطار وجود دارد.  استفاده از همه‌ی وسایل حمل و نقل عمومی زوریخ با کارت سفری سوئیس و چندین کارت سفری دیگر رایگان هستند.

 

گذری در گران ‌ترین شهر دنیا - معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ | گردشگران

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

کارت Zurich Pass خریداری کنید

Zurich Pass به ویژه برای گردشگران ارزش فوق‌العاده‌ای دارد. با تهیه این کارت امکان جابجایی رایگان از فرودگاه تا مرکز شهر، سفر رایگان در محیط شهری و همچنین امکان بازدید رایگان از موزه‌های اصلی شهر زوریخ برایتان فراهم می‌شود. کارت ۲۴ ساعته ۲۴ فرانک (۷۲۰۰۰ تومان) و کارت ۷۲ ساعته تنها ۴۸ فرانک (۱۴۴۰۰۰ تومان) برایتان هزینه دربردارد.کارت سفری گردشگران هم وجود دارد که اگر برنامه دارید از نقاط زیادی دیدن کنید، ارزش خرید بالایی دارد.

دوچرخه‌ی رایگان سوار شوید

در زوریخ، دوچرخه‌های شهری، دوچرخه‌های برقی و دوچرخه‌های مخصوص بچه‌ها را می‌توانید به صورت رایگان کرایه کنید. این دوچرخه‌ها را می‌توان با ارایه کارت شناسایی معتبر و ودیعه گذاشتن ۲۰ فرانک (۶۰۰۰۰ تومان) در ایستگاه دوچرخه شمالی (موزه‌ی ملی سوئیس) یا ایستگاه جنوبی (Postbrücke) تهیه کنید. این خدمات برای هر گردشگری فراهم است، اما همیشه در دسترس نیستند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از این بازدید کنید

سوغات معروف

مغازه سوغاتی تدی

درست در کنار کلیسای گروس مونستر می‌توانید «مغازه سوغاتی تدی» (Teddy’s Souvenir Shop) را ببینید که یکی از بهترین مکان‌ها برای خرید یادگاری سفر محسوب می‌شود. شاید بسیاری از اجناسی که برای فروش گذاشته شده عامه پسند و معمولی باشند اما در بین آن‌ها دست سازه‌هایی سنتی از کشور سوئیس هم به چشم می‌خورد. چاقوهای سوئیس آرمی، ساعت‌های کوکو، جعبه موسیقی و لباس‌های دست دوز سنتی گاو داران قدیمی آلپ برخی از مواردی هستند که می‌توانید ببینید.

وضعیت آب و هوایی

زوریخ در دره ‌ای نسبتا مرتفع واقع شده است که آب و هوای آن را در تمام طول سال تقریبا معتدل نگه می‌دارد. تابستان‌های این شهر، گرم اما به ندرت بخارآلود هستند با این وجود، بارش باران تا حدودی متناوب است. بهار و پاییز زوریخ مطلوب و معتدل هستند، اگرچه زمستان‌های این شهر می‌تواند سرد باشد و برف هم به حدی ببارد که تا مدتی زمین را سفید پوش کند. به طور کلی اگر قصد سفر به این شهر را دارید، می‌توانید برای بهره ‌‌وری بیشتر در طول بهار و تابستان برنامه ‌ریزی و از فصل زمستان هم اکیدا دوری کنید.

اطلاعات ضروری و تلفن های ضروری

اختلاف ساعت با تهران: ۲:۳۰-

زبان رسمی: آلمانی

واحد پول رسمی: فرانک سوئیس (CHF)

نرخ تبدیل ارز: ۱ فرانک= ۱.۰۱ دلار آمریکا

در سوئیس ، شماره تلفن واحد برای اطلاعات در مورد پزشک مراقب وجود ندارد. لطفا از مطبوعات روزانه و یا تلفن اطلاعات ۱۸۱۸ کمک بگیرید.

آمبولانس

اگر شما نیاز به آمبولانس دارید: شماره تلفن ۱۴۴.

توجه!

بیماران ملزم به پرداخت بخشی از هزینه های آمبولانس از جیب خود هستند.

در زمان تماس اضطراری:

– خود را بطور واضح معرفی کنید.

– بگویید که کجا هستید.

– توضیح دهید که چه اتفاقی افتاده.

– اقداماتی که شما در حال حاضر انجام داده اید.

شماره تلفنهای ضروری

تماس با اورژانس ۱۴۴

پلیس ۱۱۷

آتش نشانی ۱۱۸

تیم نجات هوایی REGA سوییس ۱۴۱۴

اطلاعات تلفن ۱۸۱۸

اگر می خواهید تجربه ی لذت بخش از سفر به سوئیس داشته باشید با آژانس گردشگران شیراز همراه باشید. آژانس گردشگران شیراز با همکاری با سفارت سوئیس لحظات خوشی را در سفر اروپا برای شما رقم خواهد زد. جهت مشاهده برنامه سفر سوئیس و جدول نرخی تور سوئیس ، اینجا را کلیک کنید.

جاذبه های زوریخ ، دریاچه زوریخ ، باغ وحش زوریخ ، مراکز خرید زوریخ ، عکسهای زوریخ ، دیدنی های ژنو ، دیدنی های برن ، زوریخ نقاط محبوب ، مكانهاى ديدنى زوريخ ، زوریخ ، جاهای دیدنی در زوریخ ، مکان های دیدنی زوریخ ، راهنمای سفر به زوریخ ، سفر به زوریخ ، گذری در گران ‌ترین شهر دنیا ، معرفی جاذبه های گردشگری زوریخ   

برچسپ ها:, ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “آشنایی با سوئیس – زوریخ”