ویزای هنگ کنگ

ویزای هنگ کنگ

ویزای هنگ کنگ

ویزای هنگ کنگ

کشور چین دو منطقه ی تقسیماتی ویژه دارد. یکی منطقه ی هنگ کنگ و دیگری منطقه ی ماکائو. هنگ کنگ شهری جزیره ای می باشد که در قسمت جنوبی کشور چین واقع شده و از قسمت جنوبی با دریای چین هم مرز می باشد. نام این شهر از ترکیب دو کلمه ی چینی هنگ و کنگ است که جمعا به معنای “عطر خوش بندر” می باشد که این نامگذاری اشاره به رایحه ی آبی دارد که در رودخانه ها جاری است. این شهر که یکی از مهم ترین و استراتژیک ترین بندر های دنیا می باشد، به خاطر موقعیت خاص و ویژه ای که دارد، گردشگران و سرمایه گذاران بسیاری را به سوی خود کشانده است و به همین خاطر اعلام خود مختاری از کشور پهناور چین کرده است. این شهر از جمله مناطق لوکس و با کیفیت چین به شمار می رود و آسمان خراش ها و هتل های لوکس بسیاری را در این شهر می بینید. در این مقاله همراه گردشگران شیراز باشید

برخی از دیدنی ها:

این شهر جاذبه های بسیار زیبایی دارد. از جمله جاذبه های آن می توان پارک هنگ کنگ، دیزنی لند هنگ کنگ، برج ویکتوریا، پارک اقیانوس، جزیره لاما، تفریحگاه، تراموا قله، جزیره لانتائو اشاره کرد. اگر بخواهیم درباره ی این جاذبه ها توضیح مختصری ارائه دهیم، باید گفت که پارک هنگ کنگ، پارکی پر از آب نماها و حوضچه های بسیار دیدنی می باشد. پارک اقیانوس نمونه ای از یک باغ وحش خیلی بزرگ می باشد که شماری از حیوانات آبزی و خشکی زی را در خود جای داده است. تراموا قله بر فراز بالاترین نقطه ی هنگ کنگ حرکت می کند و چشم انداز جذابی را برای شما ایجاد می کند.

این مقاله رو هم بخونید  کدام کشورهای خارجی ویزا نمیخواهند؟

نحوه ی درخواست ویزا و آدرس سفارت هنگ کنگ:

باید بدانید که برای سفر به هنگ کنگ باید اقدام به دریافت ویزای جداگانه بکنید. با توجه به اینکه سفارت چین و هنگ کنگ یکی هستند، کسانی که تمایل به سفر به هنگ کنگ دارند ، باید به سفارت چین واقع در تهران مراجعه کنند و در آنجا درخواست ویزای هنگ کنگ را بدهند. برای رفتن به سفارت چین باید درتهران به شهرک اقدسیه بروید. سپس در خیابان موحد دانش، به پلاک ۷۳ مراجعه کنید. باید این نکته را بدانید که برای تحویل مدارک و ویزا در روزهای سه شنبه به سفارت باید مراجعه کنید. ضمنا تمامی مدارک مورد نیاز برای ویزا میتواند یا به زبان انگلیسی و یا به زبان چینی ترجمه شود.

انواع ویزاها:

ویزای هنگ کنگ انواع مختلفی دارد. از جمله ویزاهای هنگ کنگ می توان ویزای توریستی، تجاری، مولتی ۶ ماهه را نام برد. اگر ویزای توریستی برای هنگ کنگ دریافت کردید، می توانید از بین ۷ تا ۱۴ روز در این شهر اقامت داشته باشید.

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “ویزای هنگ کنگ”