ویزای ایران

خطر حذف ایران از مسیر ایرلاین‌ های خارجی

ویزای ایران

ویزای ایران

در این مقاله ویزای ایران ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز ، به کشورهایی می پردازد که ایران بدون ویزا می تواند به آنجا سفر کند.

ویزای ایران
ویزای ایران

ایرانیان به کدام کشورها می‌توانند بدون ویزا سفر کنند؟ در مقاله ویزای ایران

خبرگزاری تسنیم: ایرانیان در حال حاضر، می‌توانند به ٤٧ کشور بدون نیاز به ویزا یا ویزای فرودگاهی سفر کنند.

به گزارش گروه “رسانه‌ها” خبرگزاری تسنیم، در آخرین رتبه ‌بندی که توسط روزنامه واشنگتن پست منتشر شد، ‌رتبه ایران در میان کشورهای دنیا از لحاظ اعتبار ویزا، ‌بهبود یافته است.

این روزنامه بر اساس رتبه‌ بندی شرکت مشاوره مالی «آرتون کپیتال» جایگاه ایران و چند کشور دیگر از جمله لیبی، سودان، ترکمنستان و سریلانکا را در رتبه ٧ قرار داده است، ‌این رتبه‌بندی بر اساس تعداد کشورهایی است که می‌توان بدون داشتن ویزا یا ویزای فرودگاهی به آنها سفر کرد. ایرانیان در حال حاضر، می‌توانند به ٤٧ کشور بدون نیاز به ویزا یا ویزای فرودگاهی سفر کنند.

در این رتبه‌بندی، ‌کشورهای سوریه و کامرون در رتبه ٦٩ و یک مقام بالاتر از ایران‌ هستند و کشور پاکستان در رتبه ٧١ و یک پله پایین‌تر از ایران قرار دارد. در  این رتبه‌بندی، ‌کشورهای ایالات متحده و انگلستان در مقام اول با اجازه ورود به ١٤٧ کشور بدون ویزا قرار دارند، ‌کشورهای فرانسه، ‌کره جنوبی و آلمان هم با اجازه ورود به ١٤٥ کشور در مقام دوم قرار دارند و رتبه سوم این رتبه‌بندی از آن ایتالیا، ‌سوئد و رتبه چهارم به کشورهای دانمارک ، ‌سنگاپور ، ‌فنلاند ، ‌ژاپن ، ‌ لوکزامبورگ و هلند و کشور سوییس در مقام پنجم این رتبه‌بندی جاخوش کرده است.

این مقاله رو هم بخونید  تور ارزان خارجی

این رتبه‌بندی در دو سال آخر دولت دهم، ٩٦ بوده و می‌توانست به ٣٧ کشور بدون ویزا سفر کند. لغو روادید، ‌یکی از مسائلی است که از دولت دهم، ‌تاکنون مورد توجه سازمان گردشگری و وزارت امور خارجه بوده و هست. اما تاکنون خبری مبنی بر لغو روادید با کشورهایی که قرار بر آن بود، ‌رخ نداده است. ایران در این مدت توانست تعداد کشورهایی که نیاز به ویزا برای ورود ایرانیان ندارند را افزایش دهد. همچنین برخی کشورها به ایرانیان در فرودگاه ویزای مدت‌دار می‌دهند و این از تسهیلاتی است که برای ورود ایرانیان به کشورهای دیگر درنظر گرفته شده است.

افزایش ١٦ رتبه‌ای ایران در طول دو سال اخیر، ‌از آخرین سال دولت دهم تا امسال که دومین سال دولت یازدهم محسوب می‌شود، ‌اتفاق چشمگیری است. در این میان ١ کشور به کشورهایی که تسهیلاتی برای ورود ایرانیان قایل شدند، ‌افزوده شده، ‌کشورهایی که یا ویزای‌شان را به ویزای فرودگاهی تغییر دادند یا بدون نیاز به ویزا، ‌اجازه ورود به ایرانیان داده می‌شود.

با نگاهی به شاخص اعتبار پاسپورت‌های جهان در سال  میلادی، ادعای مطرح شده از سوی برخی افراد در خصوص کاهش رتبه اعتباری پاسپورت ایرانی در دوران دولت روحانی را تکذیب می‌کند. شاخص رتبه‌سنجی «هنلی‌اند پارتنر» در سال  میلادی نشان می‌دهد که ایران از نظر شاخص رتبه‌بندی اعتبار و میزان محدودیت سفرها در رتبه ٩٦ جهانی قرار داشته است و در مقابل کشورهایی چون نپال و پاکستان کمترین امتیازها (٣٧) را به خود اختصاص داده بود. در این شاخص سه کشور مهم اسکاندیناوی (دانمارک، سوئد و فنلاند) در صدر جدول کشورهای با اعتبار بالای پاسپورت و آزادی از نظر سفر بدون پاسپورت قرار داشته‌اند.

این مقاله رو هم بخونید  بازار بزرگ استانبول
کشورقاره
سیشلآفریقا
جزایر کوکاقیانوسیه
کوزووواروپا
اکوادور

 

امریکای جنوبی
هایتی

 

امریکای جنوبی
مالزی

 

آسیا
میکرونزیا

 

تونس

 

افریقا
نیکاراگوئه

 

امریکای جنوبی
ترکیه

 

اروپا
ونزوئلا

 

امریکای جنوبی
سنت کیتس و نویسامریکای جنوبی

کشورهایی که نیاز به ویزای فرودگاهی دارند

ارمنستانآسیا
بنگلادشآسیا
آذربایجانآسیا
بلاروساروپا
گرجستاناروپا
اندونزیآسیا
عراقعراق
بحرینآسیا
عمانآسیا
پاکستانآسیا
توگوافریقا
بولیویامریکای جنوبی
کیپ وردافریقا
کوموروسافریقا
جیبوتیافریقا
گینه بیسائوافریقا
کنیاافریقا
گویاناامریکای جنوبی
لائوسآسیا
لبناناروپا
ماکائو

 

آسیا
ماداگاسکار

 

افریقا
مالدیو

 

آسیا
موزامبیک

 

افریقا
موریتانی

 

افریقا
نپال

 

آسیا
پالائو

سیشل

اقیانوسیه
ساموآ

 

اقیانوسیه
سومالی

 

افرقا
سریلانکا

 

آسیا
تاجیکستان

 

آسیا
تانزانیا

 

افریقا
تیمور شرقیافریقا
اوگاندا

 

افریقا
تونگا

 

آسیا

 

برچسپ ها:, , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “ویزای ایران”