گردشگران شیراز لوگو

آخرین مقالات و نوشته ها

تورهای ویژه

مشاوره و رزرو تور

071-91009291

شیرازمال

071-91009293

رودکی

هم‌اکنون پاسخگوی شما هستیم

هرمز بهشت گردشگران

سرفصل های مقاله

در این مقاله هرمز بهشت گردشگران گروه مسافرتی گردشگران شیراز به جذابیتهای هرمز می پردازد.

جزیره هرمز قطب گردشگری جنوب ایران خواهد شد

استاندار هرمزگان با اشاره به این که، استان هرمزگان و جزیره هرمز به قطب گردشگری جنوب ایران تبدیل خواهد شد، گفت: جزیره هرمز در آینده ای نزدیک به مرکز فستیوال های بین المللی و منطقه ای در زمینه های مختلف ورزشی، موسیقی و غیره تبدیل خواهد شد.

به گزارش گیتی آنلاین به نقل از ایران اکونومیست، فریدون همتی در گفت و گو با خبرنگاران در این باره افزود: بزودی از همه زمین شناسان معروف دنیا و کارشناسان دانشگاهی دعوت خواهیم کرد تا از جزیره هرمز بازدید کنند تا با خاک و سنگ های رنگارنگ این جزیره آشنا شوند و این منطقه را به تمامی جهانیان معرفی کنند.وی با تاکید بر توسعه زیر ساخت های صنعت گردشگری استان هرمزگان گفت: هرمزگان ۲۴۰۰ کیلومتر ساحل، ۱۴ جزیره و دریا و طبیعتی بی نظیر دارد که همه آنها مناسب گردشگری است و همه مسئولان و دست اندرکاران این حوزه می بایست تمام توان خود را برای توسعه صنعت گردشگری به کار گیرند.
وی افزود: این در حالی است که مردم ایران سالانه حدود ۱۰ میلیارد دلار از سرمایه خود را صرف گردشگری در خارج از کشور می کنند، در صورتی که زیبایی های

در اینجا قصدبیشماری برای گردشگری در این استان و دیگر استان های کشور وجود دارد.
همتی از ایجاد تحولی بزرگ در جزیره هرمز تا سال ۹۷ خبر داد و گفت: جزیره هرمز بهشت خاک شناسی با ظرفیت داشتن انواع خاک ها و سنگ ها در رنگ های متنوع است و به همین خاطر به دنبال آن هستیم که اجازه ندهیم ساخت و سازهای مدرن وارد این جزیره زیبا شود.
وی تاکید کرد: در طرح توسعه جزیره هرمز جهت جذب گردشگر بافت سنتی این جزیره حفظ خواهد و با ساخت و سازهای همگون با جامعه محلی و بومی اقامتگاه های مناسبی برای گردشگران ایجاد خواهد شد.استاندار هرمزگان گفت: مسئولان استان مصمم هستند که اجازه ندهند که جزیره هرمز نیز مانند جزایر کیش و قشم به سمت ساخت و سازهای مدرن، مراکز خرید و ایجاد فروشگاههای بزرگ برود.
وی با بیان این که، گردشگری تنها ظرفیت استان هرمزگان نیست، افزود: قصد داریم تا در سه فاز کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خط برقی قطار تهران به بندرعباس را اجرایی کنیم، به گونه ای که در صورت تحقق این امر فاصله زمانی سفر تهران به بندرعباس به کمتر از شش ساعت خواهد رسید که تحول بزرگی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای استان هرمزگان فراهم خواهد کرد.
استاندار هرمزگان درباره ایجاد زیرساخت های حمل و نقل در استان نیز گفت: استان هرمزگان نیاز به خط ریلی گسترده دارد تا حمل و نقل در این استان ارزان و با سرعت انجام شود و به همین خاطر در تلاش هستیم خط ریلی تهران به اصفهان و اصفهان به بافق و از آنجا به بندرعباس هر چه زودتر به اتمام برسد.
وی افزود: جاده های استان نیز باید تکمیل و بهسازی شود تا دسترسی مردم به مناطق گردشگری استان هرمزگان آسان تر شود، زیرا اگر بتوانیم زیرساخت ها را به سرعت و با کمک بخش خصوصی انجام دهیم، شاهد تحول بزرگی در استان و سواحل خلیج فارس خواهیم بود.
همتی تاکید کرد: چون هیچ کدام از کارهای در دست اجرا با بودجه دولتی و به سرعت انجام نمی شود، بخش خصوصی باید وارد این عرصه شود و ما نیز آماده هستیم همه امکانات را برای حضور بخش خصوصی فراهم کنیم.
وی گفت: در حوزه حمل و نقل دریایی نیز بخش خصوصی در حال کار بر روی کشتی های با کیفیت است تا تردد در دریا و بین جزایر این استان ارزان و راحت تر انجام شود.
همتی به راه اندازی مرکزی برای سرمایه گذاری در استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: تمام درخواست های مراجعه کنندگان در این مرکز به منظور سرمایه گذاری ثبت و سرمایه گذران می توانند نسبت به انجام سرمایه گذاری در این استان اقدام نمایند.
وی با بیان این که، به طور میانگین روزانه سه هزار کامیون در جاده های هرمزگان تردد می کنند گفت: تا پایان سال ۹۷ یک پایانه جدید در استان راه اندازی خواهد شد تا مشکل حمل و نقل و تردد وسائط نقلیه سنگین در این استان نیز ساماندهی شود.
همتی با اشاره به وجود گلخانه های بسیار زیاد در بندرعباس اظهار داشت: یکی از رویکردهای اصلی در استان هرمزگان توسعه گلخانه هاست، به طوری که در حال حاضر یک شهرک ۵۰۰ هکتاری در حال طی مراحل پایانی بهره برداری است.
وی گفت: در زمینه شیلات هم اقدامات خوبی در حال انجام است، به طوری که ۵۰ هزار هکتار ظرفیت تولید میگو در استان وجود دارد که این میزان باید به ۱۲ هزار تن افزایش یابد.
همتی به تولید ۵۰ هزار تن گندم در سال گذشته در این استان اشاره کرد و گفت: هرمزگان در زمینه ظرفیت های معدنی یکی از استان کم نظیر در کشور به شمار می رود، به گونه ای که تا کنون دو میلیون و ۹۰۰ هزار تن فولاد در این استان تولید شده که این رقم نیز باید به ۱۰ میلیون تن افزایش یابد.
وی افزود: با طرح توسعه سواحل مکران اقدام های خوبی در زمینه تسهیل در مراودات تجاری این منطقه حاصل خواهد شد، ضمن آن که منطقه ویژه پارسیان آمادگی ساخت و بهره برداری ده ها پالایشگاه انرژی را دارد.
وی همچنین از بندر شهید رجایی به عنوان یکی از بنادر مهم کشور یاد کرد و گفت: ۵۴ درصد واردات و صادرات کشور از طریق این بندر انجام می شود که نشان از اهمیت این بندر مهم در اقتصاد کشور دارد.
دولت وارد حوزه گردشگری شود و پای رونق و گسترش آن بایستدکارشناس گردشگری و مدیر هتل پنج ستاره هرمز بندرعباس نیز در این نشست گفت: رونق گردشگری در کشور تنها منوط به فعالیت بخش خصوصی نیست و دولت هم باید به صورت جدی وارد این حوزه شود و پای رونق و گسترش گردشگری بایستد.
عبدالوهاب قاضی در این باره افزود: اگر می خواهیم شاهد رونق بیش از پیش صنعت گردشگری باشیم، باید همه دستگاههای کشور در این حوزه مشارکت و همکاری جدی داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه همکاری مدیران استان هرمزگان برای رونق گردشگری و توسعه صنعت هتلداری تاکنون خوب بوده است، افزود: توجه و توسعه به زیر ساخت های گردشگری از مهمترین زمینه های توسعه این صنعت در کشور و به خصوص استان هرمزگان است.

قاضی گفت: تمام نهادها و ارگان ها باید بدانند که صنعت گردشگری محور اصلی درآمدزایی کشور است، زیرا یک روزی داستان سوخت فسیلی به پایان می رسد و کشور تنها از این صنعت می تواند به درآمدزایی و اشتغالزایی بالا دست یابد.
وی با اشاره به این که، روزی خواهد رسید که صنعت گردشگری باید هزینه های دولت را تامین کند، افزود: اگر در حال حاضر دولت از طریق فروش نفت حقوق کارمندان و هزینه های خود را تامین می کند، روزی می رسد که تنها راه درآمدزایی و اشتغالزایی دولت، صنعت گردشگری خواهد بود.
مدیر هتل پنج ستاره هرمز با بیان این که، بخش خصوصی به تنهایی نمی تواند پاسخگوی رونق گردشگری کشور باشد، گفت: دولت هم باید در این راه همسو و همراه بخش خصوصی باشد و از همه مهمتر اینکه دولت باید نگاهی که دنیا نسبت به ایران دارد را عوض کند.
وی افزود: گردشگران خارجی که به ایران آمده اند، اعتراف می کنند که قبل از سفرشان تصور دیگری از کشورمان داشتند و بعد با دیدن امنیت، برخورد مردم و هتلداران نگاهشان به ایران عوض شده است، اما در نهایت تبلیغ برای رونق گردشگری باید توسط دولت و نهادهای دولتی در داخل و خارج انجام شود.
قاضی با اشاره به توجه دولت به گردشگری داخلی نیز گفت: دولت باید برای گردشگری داخلی و خارجی سوبسید در نظر بگیرد، زیرا ارائه چنین امتیازهایی انگیزه سفر را برای هر دو گردشگر بالا می برد.
وی با بیان این که، نهادهایی دولتی باید بدانند که رونق اقتصادی و اشتغال تنها منوط به افزایش واحدهای تولیدی نیست، تاکید کرد: اگر نرخ اشتغال هتل هرمز از 20 به 50 برسد، تعداد افرادی که در همین هتل مشغول به کار خواهند شد از 270 به 420 نفر افزایش می یابد، در حالی که سرمایه گذاری جدیدی انجام نشده، اما ظرفیت اشغال بالا رفته است.
قاضی در پاسخ به اینکه برای فصل سفر و ایام نوروز چه برنامه هایی برای توسعه گردشگری استان هرمزگان دارید، گفت: در قدم اول با آژانس ها و سایت های اینترنتی قرار داد بسته ایم که بسته های سفر را با قیمت مناسب و تخفیف ویژه به گردشگران ارایه دهند تا از این فروش هم هتل و هم آژانس ها درآمدزایی شود.
او ادامه داد: همچنین برنامه هایی برای مواقع خاص، مانند تعطیلات چند روزه و مشتریانی که بیشتر از خدمات هتل هرمز استفاده کرده اند، در نظر گرفته شده که از طریق پیامک به آنان اطلاع رسانی می شود.

منبع: سایت خبرگزاری گیتی آنلاین

اشتراک گذاری :

Picture of گروه تحریریه گردشگران شیراز

گروه تحریریه گردشگران شیراز

تورهای ویژه
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
نظرات کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خانه
جستجو
اعلان ها

اطلاعات تماس

شعبه شیرازمال: بلوار ستارخان-نبش کوچه ۲۲-مجتمع شـیـرازمـــــــــال- طبـــقه دوم – واحد ۲۰۴ 07191009291 شعبه رودکی: بلوار زند-خیابان رودکی-نبش ایزدی-ساختمان گردشگران 07191009293 info@gardeshgaranshiraz.com

اطلاعات تماس

شعبه شیرازمال: بلوار ستارخان-نبش کوچه ۲۲-مجتمع شـیـرازمـــــــــال- طبـــقه دوم – واحد ۲۰۴ 07191009291 شعبه رودکی: بلوار زند-خیابان رودکی-نبش ایزدی-ساختمان گردشگران 07191009293 info@gardeshgaranshiraz.com