مکان هایی که قبل از خروج از ترکیه باید از آن ها دیدن کرد

مکان هایی که قبل از خروج از ترکیه باید از آن ها دیدن کرد

مکان هایی که قبل از خروج از ترکیه باید از آن ها دیدن کرد

مکان هایی که قبل از خروج از ترکیه باید از آن ها دیدن کرد

ترکیه بابت بسیاری از آثار خود مانند ایاصوفیه و … مشهور است. با این حال مناطقی در این کشور وجود دارد که هر گردشگری را به خود جذب می کند. دریاتور در مطلب زیر قصد دارد شما را با مکان هایی آشنا کند که باید قبل از خارج شدن از این کشور از آن ها دیدن کرد. با ما همراه باشید تا با این مکان ها آشنا شوید؛

آفرودیسیاس (Aphrodisias)

آفرودیسیاس در سال ۲۰۱۷ به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد. این شهر یک شهر کوچک یونانی می باشد که در میان گردشگران ناشناخته می باشد.

شیرینجه (Şirince)

این روستای کوچک در فاصله ۱ ساعتی شهر ازمیر قرار دارد. روستا مکانی منحصر به فرد با خانه هایی سنگی می باشد. این روستا توسط یونانیان ساخته شده است و دارای مناظر بسیار زیبایی است.

حسنکیف (Hasankeyf)

شهر تاریخی حسنکیف به دلیل سد سازی در آینده به زیر آب می رود. به گردشگرانی که به این منطقه می روند توصیه می شود که قبل از اینکه این شهر به زیر آب برود به تماشای آن بروند. غارهای باستانی این منطقه یکی از بهترین مکان های تماشایی ترکیه محسوب می گردد.

دریاچه اغیردیر (Lake Eğirdir)

این دریاچه در منطقه اسپارتای ترکیه قرار دارد و ۵۰۰ کیلومتر با سنت پل فاصله دارد. شما می توانید از بالای کوه های توروس به تماشای این دریاچه رویایی بایستید.

آنی (Ani)

بقایای شهر باستانی آنی در دره ای منحصر به فرد بسیار تماشایی می باشد. در سال ۹۶۱ میلادی. آشوت سوم، پادشاه ارمنستان، پایتخت خود را از شهر قارص (کارس) به آنی منتقل کرد و راه تازه‌ای برای شکوفایی و پیشرفت این شهر گشود.

دریاچه وان (Lake Van)

دریاچه وان بزرگترین دریاچه ترکیه می باشد که در شهر ترکیه قرار دارد. این دریاچه دارای طبیعتی بسیار زیبا و رویایی می باشد. شکل گرفتن دریاچهٔ نمکیِ وان ناشی از فعالیت‌های آتشفشانی در سالیان دراز بوده‌است. آب آن از جویبارهایی که از کوه ها سرازیر است، تأمین می‌شود.

ترمسوس (Termessos)

ترمسوس را می توان یکی از زیباترین آثار تاریخی ترکیه دانست. این سایت تاریخی در ارتفاعی بیش از ۱۰۰۰ متری سطح دریا قرار دارد. این سایت تاریخی در پهلوی جنوب غربی کوه سولوموس در رشته‌کوه توروس واقع شده است. ترمسوس یکی از معدود شهرهای باستانی ترکیه است که به‌خوبی حفظ شده و باقی‌مانده‌است.

الیمپوس (Olympos)

در مورد این منطقه داستان های زیادی وجود دارد. الیمپوس در انتهای ساحلی قرار دارد در کنار کوه های پوشیده از کاج. بعد از گذراندن یک روز در ساحل به تماشای این مکان بی نظیر بروید.

 

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “مکان هایی که قبل از خروج از ترکیه باید از آن ها دیدن کرد”

سه × چهار =