مقابله با ترس از هواپیما

مقابله با ترس از هواپیما

مقابله با ترس از هواپیما

مقابله با ترس از هواپیما

مقابله با ترس از هواپیما . هنگام سفر با هواپیما اگر فوبیای پرواز دارید کرکره های پنجره را ببندید و سعی کنید به هیچ وجه از پنجره به بیرون نگاه نیندازید. در این مقاله با گردشگران شیراز همراه باشید.

حین پرواز نوشیدنی های کافئین دار مصرف نکنید به دلیل اینکه این نوشیدنی ها باعث بالا رفتن ضربان قلب و ایجاد اضطراب و استرس می شود. و سرعت دگرگونی حال فرد بیمار را بالا می برد.

اگر اضطراب دارید قبل از پرواز غذا میل کنید به دلیل اینکه خوردن غذا به تامین انرژی کمک می کند و باعث آرامش خاطر شما می شود قبل از پرواز می توانید مواد غذایی کربوهیدرات دار مثل شیر کنجد، گوشت بوقلمون و کاهو میل کنید. نوشیدن دم نوش های گیاهی مثل عصاره اسطوخودوس یا چکاندن چند قطره از آن در آب در طول سفر می‌تواند به پایین آوردن تپش قلب مسافران مضطرب کمک کند.

اشتباهی که بعضی از مسافران مضطرب انجام میدهند این است که گمان میکنند با مصرف داروهای آرام بخش و الکل می توانند خود را آرام نگه دارند غافل از اینکه این امر باعث افزایش استرس و اضطرابشان می شود.

راه دیگر برای درمان فوبیا مراجعه به پزشک است که معمول دارویی مانند نیترات نقره رقیق شده تجویز می شود.

یکی دیگر از راه های مبارزه با فوبیا پرواز مراجعه به روانشناس است او سعی می کند با ریشه ترس شما رو به رو شود و شما را در موقعیت مشابه با پرواز قرار دهد. رفتارهای شما را می بیند و تجزیه و تحلیل می کند و در نتیجه درمان متناسب با موقعیت بیمار را ارائه می دهد.

این مقاله رو هم بخونید  جشن انار

دلایل ترس از پرواز در مقاله مقابله با ترس از هواپیما

معمولا اشخاصی که از فضای بسته بیم دارند به طوریکه فرد احساس میکند در فضای بسته محصور شده است و نمی تواند از ان محیط فرار کند دچار فوبیای پرواز می شوند دسته دیگری از مسافران به دلیل اینکه به سیستم حمل و نقل هوایی بی‌اعتمادند و آن را ناایمن می دانند دچار استرس و حمله‌های عصبی می‌شوند،

برچسپ ها:, , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “مقابله با ترس از هواپیما”