Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

معرفی مناطق بکر

معرفی مناطق بکر

در این مقاله معرفی مناطق بکر  ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز سعی دارد شما را با تمام زیباییها آشنا کند

معرفی منطقه‌ بکر و ناشناخته در دیهوک طبس

معرفی منطقه‌ بکر و ناشناخته در دیهوک طبس . «دریای دیهوک» منطقه ‌ای بکر و دیدنی دارای چشمه ی آب‌ گرم، درختان تاغ، نیزار، چشم‌انداز زیبا، و دریاچه‌ ی آب وسیع که به دریا شباهت دارد؛ در طبس قرار دارد. با گردشگران شیراز همراه باشید

 در کیلومتر ۵۰ جاده دیهوک به کرمان و در حد فاصل روستاهای اسفندیار و نایبند، منطقه‌ای کویری وجود دارد که باتوجه به دورافتاده بودن و عدم عبور مسافر،  ناشناخته مانده  اما به ‌دلیل وجود معادن مختلف، از سالیان دور مورد توجه زمین‌ شناسان و معدن‌ کاران قرار گرفته است.به دلیل وجود چندین راه فرعی بهتر است با راهنمای محلی به این منطقه مراجعه شود.

منطقه‌ ی بکر و ناشناخته در دیهوک طبس

این منطقه در سالیان نه ‌چندان دور یکی از توقف‌گاه‌های مسیر کرمان – مشهد بوده که وجود کاروانسرای بزرگ در کنار چشمه آب، مؤید این موضوع است. به اعتقاد برخی زمین ‌شناسان، این منطقه آخرین دریای عهد قدیم بوده است. وجود کویر زیبا و زمین‌های نمکی ناهموار در کنار گل‌های نرم و ساحل مانند از زیبایی‌های این منطقه است که هم‌گی در یک منطقه کوچک گرد هم آمده و انسان را به تحسین طبیعت وا می‌دارد. وجود چشم‌انداز زیبا، غروب تماشایی، حضور شترها، آسمان صاف و تاریک در شب و… برای علاقه مندان به عکاسی و ماجراجویی، فرصت بی‌نظیری فراهم می‌آورد تا به این خطه از کویر سفر کنند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz