Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

قوانین عجیب غریب

قوانین عجیب غریب

قوانین عجیب غریب

عجیب و غریب ترین قوانین رانندگی کشورها . در این مقاله قوانین عجیب غریب ، هر کشور بر اساس شرایط خود قوانینی را برای رانندگی قرار می دهد.که گاهی اوقات این قوانین بسیار جالب است با گردشگران شیراز همراه باشید

عجیب و غریب ترین قوانین رانندگی کشورها در قبرس:

در کشور قبرس خوردن یا آشامیدن هرگونه خوراکی یا نوشیدنی از جمله آب در حین رانندگی ممنوع است. بایستی دستان شما دائم روی فرمان باشد.هر کس این قانون را رعایت نکند.چهار امتیاز منفی می گیرد و جریمه مالی می شود.

دانمارک:

در کشور دانمارک قبل از روشن کردن خودرو راننده باید زیر آن را نگاه کند. که مطمئن شود شخصی زیر ماشین نیست. در صورت رعایت نشدن این نکته پلیس راهنمایی و رانندگی او را آگاه می کند و اگر راننده ترتیب اثر ندهد جریمه خواهد شد.

فیلیپین:

در مانیل پایتخت فیلیپین طبق ۴ رقم آخر پلاک خودرو روزهای مشخصی اجازه رانندگی داده می شود. و اگر کسی این قانون را زیر پا بگذارد جریمه خواهد شد.

ژاپن:

در کشور ژاپن در روزهای بارانی اگر راننده آب باران را روی عابران بپاشد، به مبلغ ۶۰ دلار جریمه می شود. و همچنین اگر در حین رانندگی شخصی در حالت مستی در کنار شما بنشیند و یا اگر اتومبیل خود را به یک شخص مست قرض بدهد، جریمه مالی سنگینی تا هزاران دلار خواهد شد

قوانین عجیب غریب رانندگی کشورها در کشور آمریکا

در ایالت‌های مختلف آمریکا قوانین متفاوتی وجود دارد. اگر بخواهیم مثالی در آمریکا بزنیم میتوان به ایالت اوکلاهاما اشاره کرد که کتاب خواندن مخصوصا کمیک (به کتاب هایی گفته می شود که داستان هایی را به شکل مصور روایت می کند) حین رانندگی ممنوع بوده و شامل جریمه می شود. در ایالت دنور کلرادو افرادی که ماشین های مشکی رنگ دارند، در روزهای یکشنبه نمی توانند با ماشین هایشان رانندگی کنند. در ایالت کالیفرنیا نمی توانید به حیوانات (به جز نهنگ) در حین حرکت اتومبیل شلیک کنید!!! در آلاباما می شود خلاف جهت اتوموبیل ها حرکت کرد، فقط باید چراغ جلوی اتومبیل را روشن کنید به صورتی که قابل دید باشد.

این مقاله رو هم بخونید  جزیره کیش

روسیه:

در کشور روسیه، اتومبیل‌های کثیف و گِل آلود اجازه رانندگی در خیابان‌ را ندارند. در صورت رعایت نکردن تا ۳۸ دلار امکان جریمه او وجود دارد.

قوانین عجیب غریب در اسکاندیناوی

در اسکاندیناوی به دلیل شرایط آب و هوایی تاریک و کم نور در بسیاری از اوقات سال شرط است که چراغ‌های جلویی وسایل نقلیه در ۲۴ ساعت شبانه روز روشن باشند.

آلمان:

در کشور آلمان اگر حین رانندگی در اتوبان باک سوخت اتومبیل خالی شود، شش ماه از رانندگی محروم و یا راننده به زندان خواهد افتاد و اگر باز تکرار شود این مدت به پنج سال هم خواهد رسید.

کاستاریکا:

در کاستاریکا حین رانندگی نوشیدن مشروبات الکلی مجاز می‌باشد اما در صورت مصرف زیاد و ناهشیاری راننده و تشخیص پلیس، راننده جریمه خواهد شد.

اسپانیا:

در اسپانیا، در بعضی از شهر هایش رانندگانی که ماشین های با پلاک فرد دارند، تنها می توانند در جاهایی ماشین خود را پارک کنند که پلاک خانه ها فرد می باشد. همچنین هیچ راننده ای حق رانندگی با دمپایی های راحتی یا صندل و یا کفش پاشنه بلند ندارد و در صورت مشاهده شامل ۲۲۵ دلار خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz