Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شهرکرد شهر جهانی

شهرکرد شهر جهانی

شهرکرد شهر جهانی

در این مقاله ، گزارش گروه مسافرتی گردشگران شیراز را بشنوید. به نقل از خبرگزاری مهر شهرکرد به عنوان شهر جهانی نمد معرفی خواهد شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت:  از شهرهای ایران به عنوان شهر جهانی نمد معرفی خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، بهمن عسگری ظهر دوشنبه در نشست صنعتگران با استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه احیای رشته های صنایع دستی در استان در حال گسترش است، اظهار داشت: سال گذشته سه هزار و ۴۰۰ شغل ایجاد شد که پیش بینی شده با برنامه های صورت گرفته در این زمینه در سال جاری این رقم افزایش یابد.

غرفه های صنایع دستی در مقاله  شهرکرد شهر جهانی

وی افزود: ۳۰غرفه صنایع دستی در قلعه چالشتر شهرستان شهرکرد وجود دارد که در این زمینه آموزش های رایگان در اختیار فارغ التحصیلان این رشته یا علاقمندان قرار می گیرد و همچنین بعد از یادگیری و ایجاد شغل محصولات تولیدی خود را به بازار عرضه خواهند کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شهرکرد به عنوان شهرکرد شهر جهانی نمد معرفی خواهد شد، تصریح کرد: توسعه و تجهیز کارگاه های نمدمالی در سطح استان با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ میلیون ریال با اشتغال ۲۰نفر در حال گسترش است.

بازارچه صنایع دستی

معرفی شد .عسگری عنوان کرد: بازارچه صنایع دستی شهرکرد دارای ۲۹غرفه است که تمام محصولات صنایع دستی در این بازارچه به فروش خواهد رسید که در این مجموعه برای ۴۵نفر به طور مستقیم و برای ۵۰نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است

منبع: سایت خبرگزاری مهر

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz