شهرکرد به عنوان شهر جهانی نمد معرفی خواهد شد

شهرکرد به عنوان شهر جهانی نمد معرفی خواهد شد

شهرکرد به عنوان شهر جهانی نمد معرفی خواهد شد

شهرکرد- شهرکرد به عنوان شهر جهانی نمد معرفی خواهد شد. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: شهرکرد به عنوان شهر جهانی نمد معرفی خواهد شد.
به گزارش خبرنگار مهر، بهمن عسگری ظهر دوشنبه در نشست صنعتگران با استاندار چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه احیای رشته های صنایع دستی در استان در حال گسترش است، اظهار داشت: سال گذشته سه هزار و ۴۰۰ شغل ایجاد شد که پیش بینی شده با برنامه های صورت گرفته در این زمینه در سال جاری این رقم افزایش یابد.
وی افزود: ۳۰غرفه صنایع دستی در قلعه چالشتر شهرستان شهرکرد وجود دارد که در این زمینه آموزش های رایگان در اختیار فارغ التحصیلان این رشته یا علاقمندان قرار می گیرد و همچنین بعد از یادگیری و ایجاد شغل محصولات تولیدی خود را به بازار عرضه خواهند کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شهرکرد به عنوان شهر جهانی نمد معرفی خواهد شد، تصریح کرد: توسعه و تجهیز کارگاه های نمدمالی در سطح استان با اعتباری بالغ بر دو هزار و ۲۰۰ میلیون ریال با اشتغال ۲۰نفر در حال گسترش است.
عسگری عنوان کرد: بازارچه صنایع دستی شهرکرد دارای ۲۹غرفه است که تمام محصولات صنایع دستی در این بازارچه به فروش خواهد رسید که در این مجموعه برای ۴۵نفر به طور مستقیم و برای ۵۰نفر به طور غیرمستقیم اشتغال ایجاد شده است

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “شهرکرد به عنوان شهر جهانی نمد معرفی خواهد شد”

9 − سه =