شهرستان لامرد

LAMERd

شهرستان لامرد

شهرستان لامرد

در این مقاله زیبای شهرستان لامرد ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز ، سعی دارد شما را با زیبایی های این منطقه آشنا کند ، با ما و تورهای ما به دور ایران همراه باشید.

درباره شهرستان لامرد

لامرد یکی دیگر از شهرستان های استان فارس است که مرکز این شهرستان می باشد.

همسایگی این شهرستان از شمال با شهرستان خنج، از جنوب با خلج فارس، از شرق با شهرستان بستک و از غرب با شهرستان مهر و عسلویه می باشد.

گفته شده است آنچنان که طرح جداسازی مربوط به این شهرستان اجرائی شود ، تنهاترین شهرستان فارس به شمار می آید که به خلیج همیشگی فارس دسترسی خواهد داشت.

شهرستان لامرد

موقعیت جغرافیایی در مقاله شهرستان لامرد

این شهرستان از چندین رشته کوه موازی که جهت آن ها از شمال غربی به سوی جنوب شرقی است تشکیل شده و دشت های هموار و نسبتاً پهناوری در میان رشته کوههای مذکور جای دارند.

  • رشته کوه سادول

وجود رشته کوه بلند سادول را به دو بخش و قسمت مجزا تقسیم نموده است. یکی دشت مرکزی و دیگری دشت علامرودشت می باشد.

آثار تاریخی

  • سنگ چله گاه
  • سنگ چله گاه به صورت سنگ بسیار بزرگی است که در شهرستان لامرد و در ورودی روستای خالده و در دامنه کلات جاده واقع شده است.

روستا گردی و بوم گردی . خیلی ها برای دیدن طریقه دوشیدن یک گاو و درست کردن پنیر و ماست و دوغ زدن از همان شیر یا پخت نان محلی یا برداشتن تخم مرغ محلی و همان موقع نیمرو درست کردن و نوشیدن دمنوش ها و نوشیدنی های ارگانیک و خاص محلی و کاشت دانه و برداشت میوه در باغات و حضور در مراسم ها و آیین های فرهنگی، حاضرند هزینه پرداخت کنند و لذت ببرند. به جای هتل چند ستاره در خانه ی یک کشاورز و یا در یک چادر عشایری اسکان کنند و این سبک زندگی را تجربه کنند. با گردشگران شیراز همراه باشید.

این مقاله رو هم بخونید  شهرستان داراب
برچسپ ها:, , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “شهرستان لامرد”