سوغات ترکیه

استانبول

سوغات ترکیه

سوغات در ترکیه

 در این مقاله سوغات ترکیه ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز یک دنیا برای شما تعریف دارد.  یکی از جذاب ترین کارها در دنیا سوغات و هدیه خریدن است. مخصوصا اگر در استانبول باشید. در استانبول شما هیچگونه محدودیت و ممانعتی برای خرید سوغاتی ندارید. از خوراکی های خوشمزه اش گرفته تا صنایع دستی های زیبایش و یا برندهای معروف لباس. شما میتوانید به عنوان هدیه همه اینها را بخرید و لذت ببرید. گروه مسافرتی گردشگران شیراز با ارائه ی تورهای لوکس در ترکیه و استانبول و همچنین خدمات بینظیر در اختیار شما شرایط سفر به ترکیه و شهر هایش را برایتان فراهم میکند. با ما همراه باشید

ظرف های زیبای مسی در مقاله سوغات ترکیه

سوغات ترکیه

ساختن این ظروف مسی با دست های محلی ها بسیار زیبا و دیدنی است. شما می توانید در بازار مسگرهای ترکیه قدم بزنید و از هنر شگرف آنها در ساخت این ظروف ها به وجد بیایید. در زمان های قدیم مردم ترکیه از این ظرف ها برای تمام کارهای خود مثل نوشیدن چای ، قهوه ، خوردن غذا و یا تعارف میوه برای میهمان استفاده می کردند. بعد ها جوان تر ها هم به این ظروف علاقه مند شدند. و امروزه یکی از گرون ترین و پر مخاطب ترین هدیه های استانبول ظروف دست ساز مسی با طرح های بسیار جالبش است.

ساخت مجسمه های زیبا با سنگ باباغوری

سوغات ترکیه

سنگ بابا غوری یا سنگ اونیکس ، یکی از معروف ترین سنگهایی است که با دست برش داده می شود. و از ساخه های دست می باشد. آنها را می توانید با انواع مجسمه ها گلدان ها و جا سیگاری ببینید و حتی برای سوغاتی از آن استفاده کنید. گاهی در استانبول نمایشگاه هایی درست می شود برای خرید این مجسمه ها. و گاهی مجسمه ساز ها هم نیز در این غرفه ها مشغول کار هستند.

این مقاله رو هم بخونید  آشنایی با جزیره کیش

چای و دمنوش در مقاله سوغات ترکیه

سوغات ترکیه

استانبول پر از طرفداران چای و دمنوش است.در کوچه پس کوچه های این شهر شاهد نوشیدن چای ترکی ها در لیوان های ظریف کمر باریک هستید. که این طرح های زیبا ،با طراحی بسیار ظریفی روی این لیوان ها نقش بسته اند. اگر این ظروف و چای را برای سوغات میبرید حتما حواستان به لیوان های نازک چای باشد.

راحت الحلقوم

سوغات ترکیه

این شیرینی لذیذ در همه جای استانبول یافت میشود. و بسیار خوشمزه است. حتی برای حمل و نقل آن هم به مشکلی بر نمیخورید. راحت آن را جا به جا میکنید و همه هم از خوردن این شرینی لذیذ لذت میبرند

نظر قربانی

سوغات ترکیه

ترک های استانبول هم بسیار از نظر اعتقادی به مردم ما شبیه هستند. آنها نیز به چشم زخم اعتقاد دارند و از این مجسمه ها درخانه هایشان فروشگاهایشان و بازارچه هایشان می توانید به فراوانی مشاهده کنید حتی برای فروش هم همه جا پیدا می شود.

ادویه جات

سوغات ترکیه

ترکیه بسیار در آشپزی شهرت دارد. و غذاهای لذیذ و پر از ادویه آن همیشه مورد توجه خاص و عام است. بهترین و تازه ترین ادویه جات ها را می توانید در اینجا بخرید و استفاده کنید. حمل و نقل ادویه جات بسیار راحت و آسان می باشد.

ظروف زیبای سرامیکی

سوغات ترکیه

این ظروف بی نظیر هستند. و چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. ظروف قدیمی سرامیکی با رنگ های مختلف را در همه جای استانبول می توانید یافت کنید. عتیقه های آن را نمی توانید از مرز خارج کنید. اما نمونه های درست شده را می توانید با خود حمل کنید

این مقاله رو هم بخونید  آشنایی با ترکیه - بدروم

گلیم دست باف

سوغات ترکیه

گلیم های دست باف یکی از بهترین و زیباترین سوغاتیهای استانبول است. این گلیم ها با دست بافته میشود. و بسیار زیبا هستند. البته طرح های آنها ماشینی هم ساخته می شوند اما گلیم هایی که میدانید با دستهای بافنده های حرفه ایی ساخته شدند و پر از داستانهای زیبای آنهاست بسیار به دل مینشیند. اما سعی کنید اگر مایل به خرید این گلیم ها هستید از کسانی کمک بگیرید که در این کار ماهر هستند .

چراغ های ترکی در همین مقاله سوغات ترکیه

سوغات ترکیه

این لوسترها بسیار زیبا هستند اگر بدون خرید آنها به خانه بروید بی شک پشیمان می شوید. اما حمل و نقل آنها کمی شاید برای شما مشکل باشد اما برای یادگاری هم که شده لوسترهایی با سایزهای کوچک را خریداری کنید.

قهوه ترکی در مقاله سوغات ترکیه

سوغات ترکیه

این قهوه با قهوه جوشی به نام جذوه ترکی ساخته میشود که جنسش از مس است. قهوه ترکی در تمام دنیا شناخته شده است. قهوه را به راحتی در هر کجا می توانید درست کنید. اما این قهوه با هر جایی متفاوت است و طعمش همیشه به یاد ماندنی است.

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “سوغات ترکیه”