Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

سوغات ترکیه

استانبول

ظرف های زیبای مسی در مقاله سوغات ترکیه

سوغات ترکیه

ساختن این ظروف مسی با دست های محلی ها بسیار زیبا و دیدنی است. شما می توانید در بازار مسگرهای ترکیه قدم بزنید و از هنر شگرف آنها در ساخت این ظروف ها به وجد بیایید. در زمان های قدیم مردم ترکیه از این ظرف ها برای تمام کارهای خود مثل نوشیدن چای ، قهوه ، خوردن غذا و یا تعارف میوه برای میهمان استفاده می کردند. بعد ها جوان تر ها هم به این ظروف علاقه مند شدند. و امروزه یکی از گرون ترین و پر مخاطب ترین هدیه های استانبول ظروف دست ساز مسی با طرح های بسیار جالبش است.

ساخت مجسمه های زیبا با سنگ باباغوری

سوغات ترکیه
مجسمه های سنگی ترک

سنگ بابا غوری یا سنگ اونیکس ، یکی از معروف ترین سنگهایی است که با دست برش داده می شود. و از ساخته های دست می باشد. آنها را می توانید با انواع مجسمه ها گلدان ها و جا سیگاری ببینید و حتی برای سوغاتی از آن استفاده کنید. گاهی در استانبول نمایشگاه هایی درست می شود برای خرید این مجسمه ها. و گاهی مجسمه ساز ها هم نیز در این غرفه ها مشغول کار هستند.

چای و دمنوش در مقاله سوغات ترکیه

سوغات ترکیه
انواع چای ترکی

استانبول پر از طرفداران چای و دمنوش است.در کوچه پس کوچه های این شهر شاهد نوشیدن چای ترکی ها در لیوان های ظریف کمر باریک هستید. که این طرح های زیبا ،با طراحی بسیار ظریفی روی این لیوان ها نقش بسته اند. اگر این ظروف و چای را برای سوغات میبرید حتما حواستان به لیوان های نازک چای باشد.

راحت الحلقوم

سوغات ترکیه
راحت الحلقوم های خوشمزه

این شیرینی لذیذ در همه جای استانبول یافت میشود. و بسیار خوشمزه است. حتی برای حمل و نقل آن هم به مشکلی بر نمیخورید. راحت آن را جا به جا میکنید و همه هم از خوردن این شرینی لذیذ لذت میبرند

نظر قربانی

سوغات ترکیه
چشم نظر

ترک های استانبول هم بسیار از نظر اعتقادی به مردم ما شبیه هستند. آنها نیز به چشم زخم اعتقاد دارند و از این مجسمه ها درخانه هایشان فروشگاهایشان و بازارچه هایشان می توانید به فراوانی مشاهده کنید حتی برای فروش هم همه جا پیدا می شود.

تور ترکیه

ادویه جات

سوغات ترکیه
ادویه جات ترکی

ترکیه بسیار در آشپزی شهرت دارد. و غذاهای لذیذ و پر از ادویه آن همیشه مورد توجه خاص و عام است. بهترین و تازه ترین ادویه جات ها را می توانید در اینجا بخرید و استفاده کنید. حمل و نقل ادویه جات بسیار راحت و آسان می باشد.

ظروف زیبای سرامیکی

سوغات ترکیه
ظروف سرامیکی

این ظروف بی نظیر هستند. و چشم هر بیننده ای را به خود جذب می کند. ظروف قدیمی سرامیکی با رنگ های مختلف را در همه جای استانبول می توانید یافت کنید. عتیقه های آن را نمی توانید از مرز خارج کنید. اما نمونه های درست شده را می توانید با خود حمل کنید

گلیم دست باف

سوغات ترکیه
فرشهای دستباف

گلیم های دست باف یکی از بهترین و زیباترین سوغاتیهای استانبول است. این گلیم ها با دست بافته میشود. و بسیار زیبا هستند. البته طرح های آنها ماشینی هم ساخته می شوند اما گلیم هایی که میدانید با دستهای بافنده های حرفه ایی ساخته شدند و پر از داستانهای زیبای آنهاست بسیار به دل مینشیند. اما سعی کنید اگر مایل به خرید این گلیم ها هستید از کسانی کمک بگیرید که در این کار ماهر هستند .

تور ترکیه

چراغ های ترکی در همین مقاله سوغات ترکیه

سوغات ترکیه
چراغهای ترکی

این لوسترها بسیار زیبا هستند. اگر بدون خرید آنها به خانه بروید بی شک پشیمان می شوید. اما حمل و نقل آنها کمی شاید برای شما مشکل باشد. اما، برای یادگاری هم که شده لوسترهایی با سایزهای کوچک را خریداری کنید.

قهوه ترکی در مقاله سوغات ترکیه

سوغات ترکیه
قهوه ترک

این قهوه با قهوه جوشی به نام جذوه ترکی ساخته میشود. جنس آنها از مس است. قهوه ترکی در تمام دنیا شناخته شده است. قهوه را به راحتی در هر کجا می توانید درست کنید. اما این قهوه با هر جایی متفاوت است. قطعا، طعمش همیشه به یاد ماندنی است.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz