Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

سن پترزبورگ مهربان ترین شهر روسیه شد

سن پترزبورگ مهربان ترین شهر روسیه شد

سن پترزبورگ مهربان ترین شهر روسیه شد: سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است که در شمال غرب کشور روسیه واقع شده است به صورتی که در کناره های رود نِوا، شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار دارد. این شهر پرجمعیت ترین شهر اروپا پس از لندن، پاریس و مسکو می باشد سن پترزبورگ در گذشته پایتخت روسیه و به دستور پترکبیر ساخته شد. در آن زمان پتروگراد نام داشت که به مدت دو سده به طول انجامید. پس از سرنگونی فرمانروایی تزارها لنینگراد نامیده شد اما مجدد با فروپاشی شوروی به نام پیشینش بازگردانده شد. این شهر در فارسی در زمان قاجار به صورت سن پطرزبورغ نامیده و نوشته می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، ۱۳ نوامبر در روز جهانی “مهربانی” ، سایت کرایه محل اقامت Tvil.ru ، همه پرسی در شبکه های اجتماعی انجام داده و مشخص کرد که در کجا مهربانترین مردم روسیه زندگی می کنند. براساس نتایج این همه پرسی سن پترزبورگ در جایگاه اول قرار گرفت. ۳۲ درصد از شرکت کنندگان به آن رای دادند.

جایگاه دوم در بین شهرهای روسیه را شهر کراسنودار با کسب ۱۷ درصد آراء کسب کرد. جایگاه سوم به سواستاپل، کازان و پتروزاوودسک با کسب ۱۰ درصد آراء اختصاص یافت.

به گزارش اسپوتنیک، در بین ۱۰ شهر برتر ، یالتا، سوچی، یکاترینبورگ، کالینینگراد و مسکو قرار دارند.

منبع: خبرگزاری اقتصاد آنلای

سن پترزبورگ مهربان ترین شهر روسیه شد

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz