سن پترزبورگ مهربان ترین شهر روسیه شد

سن پترزبورگ مهربان ترین شهر روسیه شد

سن پترزبورگ مهربان ترین شهر روسیه شد

سن پترزبورگ، مهربان ترین شهر روسیه

سن پترزبورگ مهربان ترین شهر روسیه شد: سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو است که در شمال غرب کشور روسیه واقع شده است به صورتی که در کناره های رود نِوا، شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار دارد. این شهر پرجمعیت ترین شهر اروپا پس از لندن، پاریس و مسکو می باشد سن پترزبورگ در گذشته پایتخت روسیه و به دستور پترکبیر ساخته شد. در آن زمان پتروگراد نام داشت که به مدت دو سده به طول انجامید. پس از سرنگونی فرمانروایی تزارها لنینگراد نامیده شد اما مجدد با فروپاشی شوروی به نام پیشینش بازگردانده شد. این شهر در فارسی در زمان قاجار به صورت سن پطرزبورغ نامیده و نوشته می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، ۱۳ نوامبر در روز جهانی “مهربانی” ، سایت کرایه محل اقامت Tvil.ru ، همه پرسی در شبکه های اجتماعی انجام داده و مشخص کرد که در کجا مهربانترین مردم روسیه زندگی می کنند. براساس نتایج این همه پرسی سن پترزبورگ در جایگاه اول قرار گرفت. ۳۲ درصد از شرکت کنندگان به آن رای دادند.

جایگاه دوم در بین شهرهای روسیه را شهر کراسنودار با کسب ۱۷ درصد آراء کسب کرد. جایگاه سوم به سواستاپل، کازان و پتروزاوودسک با کسب ۱۰ درصد آراء اختصاص یافت.

به گزارش اسپوتنیک، در بین ۱۰ شهر برتر ، یالتا، سوچی، یکاترینبورگ، کالینینگراد و مسکو قرار دارند.

منبع: خبرگزاری اقتصاد آنلاین

سن پترزبورگ مهربان ترین شهر روسیه شد

این مقاله رو هم بخونید  سال نو مبارک
برچسپ ها:

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “سن پترزبورگ مهربان ترین شهر روسیه شد”