سفیر ترکیه: آماده ارائه تجربیات گردشگری به ایران هستیم

سفیر ترکیه: آماده ارائه تجربیات گردشگری به ایران هستیم

سفیر ترکیه: آماده ارائه تجربیات گردشگری به ایران هستیم

سفیر ترکیه: آماده ارائه تجربیات گردشگری به ایران هستیم

سفیر ترکیه: آماده ارائه تجربیات گردشگری به ایران هستیم .سفیر ترکیه در ایران طی گفتگو با «آناتولی» اعلام کرد آماده ایم تجربیات خود در حوزه گردشگری را در اختیار ایران بگذاریم.

به گزارش آوا دیپلماتیک، رضا هاکان تکین در حاشیه بازدید خود از غرفه های ترکیه در یازدهمین نمایشگاه بین المللی در گفتگو با خبرنگار آناتولی گفت: صنعت گردشگری ایران ضعیف است. ترکیه آماده ارائه تجربیات خود در حوزه گردشگری به ایران است.

سفیر ترکیه در تهران در ادامه همچنین اظهار داشت: ترکیه در صنعت گردشگری جزو بالاترین کشورهای جهان است. من در دیدارهایم با مقامات ایرانی گفته ام که می توانید در زمینه های مختلف همکاری داشته باشیم. ایران باید زیرساخت های توسعه گردشگری را گسترش دهد.

نمایشگاه امسال مدیریت بهتری دارد و از نظر هماهنگی سطح بهتری نسبت به سال های قبل برخوردار است. از اینکه شرکت های ترکیه در نمایشگاه شرکت کردند خوشحال هستم.

وی افزود: باید روابط توریستی خود را افزایش دهیم. اولین مقصد ایرانیان، ترکیه است. این باعث نزدیکی فرهنگی دو کشور می شود. نزدیکی دو ملت باعث می شود مردم ما هم به ایران سفر کنند.

اسحاق چنار، معاون استاندار وان که در غرفه این شهر و بیتلیس حضور داشت هم به خبرنگار آناتولی گفت: با حمایت وزارت فرهنگ ترکیه و استانداری وان به اینجا آمدیم. برای اولین بار در نمایشگاه تهران شرکت می کنیم. پیش از این در شهرهای نزدیک مثل ارومیه غرفه داشتیم.

وی افزود: ایرانیان ساکن شهرهای نزدیک مرز ترکیه بیشتر به وان سفر می کنند. امیدواریم در این نمایشگاه با فراهم کردن کتاب، بروشور و غیره بتوانیم شهر وان را به خوبی به مردم تهران معرفی کنیم.

این مقاله رو هم بخونید  روایت گردشگران از آنچه در ایران دیده‌اند

منبع: سایت خبرگزاری آوا

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “سفیر ترکیه: آماده ارائه تجربیات گردشگری به ایران هستیم”