09170906510
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

سفر به روستای ازمیغان

با رفتن به از میغان هم زمان به شمال و جنوب کشور سفر کنید

سفر کردن به روستای ازمیغان شمال و جنوب کشور را یکجا در نظر گردشگر تداعی می کند. این روستا در یکی از منطقه های خشک ایران قرار گرفته است اما بیشتر مواقع طبیعت انسانها را شگفت زده می کند.

درباره روستای ازمیغان

روستای ازمیغان یکی از روستاهای استان خراسان جنوبی از توابع طبس می باشد. شهرت این روستا به شالیزار ها و درختان نخلش است. جالب است بدانید با وجود اینکه این روستا در منطقه خشکی از کشورمان قرار گرفته اما شغل اصلی مردمش کشت برنج است و تنها روستای است از توابع طبس که در آن برنج کشت می شود. در این روستا دسترسی به آب زیاد است و همین دلیل رونق کشت برنج در اینجاست. کاشت و برداشت برنج از اردیبهشت ماه آغاز و در مهر ماه پایان می پذیرد. با وجود اینکه در تابستان شالیزارهای برنج منظره ی زیباتری را به شما نشان می دهند اما بهترین فصل از نظر آب و هوا برای رفتن به این روستا پاییز است زیرا گرمای هوا شما را اذیت نخواهد کرد. در روستای ازمیغان درختان نخل در مناطق مختلف قد برافراشته اند و همچنین درخت اکالیپتوس و گل محمدی نیز از گیاهان قابل توجهی هستند که در این روستای کشت می شوند.

خانه ها و معماری ازمیغان

خانه ها در ازمیغان با معماری کاهگلی و ترکیب شدنشان با درختان نخل، شالیزارها و رودخانه های خروشان روستایی بکر را در ذهن شما به یادگار می گذارد. در برخی از این خانه های کاهگلی گردشگران می توانند اقامت داشته باشند و یک زندگی روستایی را از نزدیک لمس کنند.

از دیگرجاذبه های این روستا بقعه تاریخی سید محمد ابن جعفر طیار است که در نزدیکی کوه واقع شده است و گردشگران زیادی هر ساله برای بازدید به این بقعه می آیند. این بقعه نزد مردم روستا ارزش بسیار زیادی دارد.

تخت عروس

تخت عروس تکه سنگ بزرگ سفید رنگی است که شبیه به تخت است و مردم روستا آن را تخت عروس نامیده اند. این قطعه سنگ در کف رودخانه و در مسیر آب خروشان رودخانه قرار گرفته است

اگر به دنبال روستایی بکر و عکاسی در کوچه باغ ها هستید در کوچه پس کوچه های این روستا قدم بزنید.

جست و جو

آخرین مقالات

آشنایی با آنتالیا

موقعیت جغرافیایی آنتالیا بزرگترین شهر ترکیه هست که 1.027.551 نفر جمعیت و 1.417 کیلومتر

آشنایی با دبی

موقعیت جغرافیایی دبی : یکی از شهرهای کشور امارات متحد عربی دبی می باشد

آشنایی با آنتالیا

موقعیت جغرافیایی آنتالیا بزرگترین شهر ترکیه هست که 1.027.551 نفر جمعیت و 1.417 کیلومتر

آشنایی با دبی

موقعیت جغرافیایی دبی : یکی از شهرهای کشور امارات متحد عربی دبی می باشد

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با تشکر از شما، لطفا برای رزرو تور مورد نظر شماره تلفن خود را در کادر زیر وارد کنید، کارشناسان ما تا دقایق دیگر با شما تماس خواهند گرفت.