سبک سفر کنیم

سبک سفر کنیم

سبک سفر کنیم

در این مقاله سبک سفر کنیم ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز ، به شما یاد میدهد سبک سفر کنید.

چگونه سبک سفر کنیم : چند منظوره از لوازمتان استفاده کنید

به هنگام سفر همه موارد و کاربردهای دوگانه و چندگانه بودن وسایلتان را در نظر بگیرید تا جایی که امکان دارد از وسایل چند منظوره استفاده کنید به جای برداشتن چند نوع شامپو یک شامپو بردارید که هم شامپو و هم نرم کننده باشد یا وقتی تلفن هوشمند دارید دیگر نیاز نیست دوربین، چراغ قوه، جی پی اس با خود ببرید. همیشه با خودتان طناب داشته باشید ( به طور مثال برای بستن وسایل، آویزان کردن لباس یا بستن ساک روی سقف اتوبوس)

از قانون ۳ تایی در چگونه سبک سفر کنیم پیروی کنید

وقتی می خواهید لباس جمع کنید، از هر نوع لباس، سه عدد یا سه جفت بردارید. از جوراب تنها ۳ جفت، از لباس های زیر تنها ۳ عدد، از بلوز یا پیراهن تنها ۳ عدد در طول مدت زمان سفر برای شما کافی است. با این کار می توانید یکی را بپوشید و دیگری را بشویید، درحالیکه یک جفت از آنها همیشه تمیز است. سعی کنید از لباس ها و لباس زیرهایی که رنگ خنثی دارند استفاده کنید به دلیل اینکه میتوان آنها را با هر چیزی ست کرد. همینطور از لباس هایی استفاده کنید که چروک نمیشوند و نیاز به اتو ندارند.

وزن اجناسی که حمل می کنید را از نوع سبک انتخاب کنید

وسایلی که در لیست اقلام مورد نیاز سفرتان قرار داده اید را سبک و سنگین کنید چک کنید اگر نوع سبک تر موجود است، حتما از جنس سبک تر استفاده کنید که جای کمتری را اشغال می کند. برای مثال از برداشتن کت های زمستانی سنگین اجتناب کنید و لباس های گرم و سبک را برای بردن انتخاب کنید.

این مقاله رو هم بخونید  به ایران سفر نکنید

لباس ها را بشویید

سعی کنید در سفر لباسهایتان را بشویید و در روزهای آتی بپوشید در این صورت مجبور نیستید برای هر روز سفرتان یک دست لباس با خود ببرید.

لیستی از چیزهایی که نباید با خود بردارید را تهیه کنید

وقتی قصد دارید سبک سفر کنید، چیزهایی که در سفر ضرورتی ندارد با خود ببرید هم به اندازه وسایل موردنیاز سفرتان مهم هستند. به طور مثال جواهرات و چیزهای با ارزش را با خود نبرید، چند کتاب راهنمای سفر با خود برندارید. وسایل برقی در چمدان نگذارید؛ لوازم آرایشی اضافی بر ندارید.

چند روز قبل از تاریخ حرکت، ساکتان را ببندید

می توانید ساک تان را چند روز قبل از سفر آماده کنید خوب همه چیز را ارزیابی کنید و اقلام اضافی یا سنگین را در ساک نگذارید. وقتی که ساک خود را بستید، حتما یکی دو روز بعد، مجددا همه ی چیز های موجود در آن را بررسی کنید که تمام چیزهای مورد نیاز را برداشته اید؟!

با بسته بندی لوازم موردنیاز سفر از چند روز قبل می توانید چیزهای سنگین تر را ته چمدان یا ساک بگذارید، لباس ها را به جای تا زدن بپیچید و چیزهایی که اغلب اوقات لازم دارید را دم دست بگذارید.

سبک سفر کردن مهارتی است که با تمرین بهتر می شود و هر بار راحتر از دفعه قبلی این کار را انجام می دهید اگراین تاکتیک ها را هر زمانی که برای سفرتان وسیله جمع می کنید به کار ببرید، خیلی زود به یک حرفه ای در سبک سفر کردن تبدیل می شوید.
با گردشگران شیراز همراه باشید

این مقاله رو هم بخونید  توزیع سفر مهمترین ویژگی سفرهای نوروزی امسال است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz