سایبرنایف

سایبرنایف

سایبرنایف

سایبرنایف

در این مقاله گروه مسافرتی گردشگران شیراز سعی دارد شما را با دستگاه سایبر نایف آشنا کند.

 

** این مقاله صرفا جهت آشنایی و افزایش اطلاعات می باشد**

**آژانس گردشگران خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد **

 

دقت بسیار زیاد در حد کمتر از میلیمتر در درمان سرطان و از بین بردن بافت های سرطانی

یکی از نوآوری های جدید در درمان بیماری سرطان، سیستم سایبرنایف می باشد. سایبرنایف یک سیستم جراحی رادیویی پیشرفته میباشد که برای درمان کردن سرطان هر نقطه ی بدن، با دقتی ریز تر از میلیلمتر صورت می پذیرد.

این سیستم معمولا بیشتر در تومورهای چند تایی که گاها جراحی های پیچیده دارند مورد استفاده قرار می گیرد. تورمورهایی که قابلیت عامل شدن ندارند نیز با این سیستم قابل درمان هستند. مزیت دقت بسیار بالای سایبرنایف این است که کمترین آسیب احتمالی به بافتهای سالم اطراف می رسد. این سیستم با کنترل حرکات تنفسی بیمار و هماهنگ کردن آن با حرکات تومور، این اطمینان را حاصل می کند که پرتوها به محل مورد نظر رسیده باشند. درمان با روش سایبرنایف بدون درد بوده و بیهوشی نمیخواهد و بیمار پس از درمان به سرعت می تواند به شیوه ی عادی زندگی خود ادامه دهد.

ساز و کار سایبر نایف چگونه است؟

سایبرنایف

در این سیستم، پرتوهای رادیویی که دوز تابشی بالایی دارند، بصورت متمرکز روی نواحی سرطانی تابیده می شود. این سیستم بصورت رباتی است که با کامپیوتر کنترل شده و به راحتی می تواند دور تا دور بیمار چرخیده و از زوایای مختلف اقدام به تابش پرتو کند. در واقع سایبرنایف یک شتابدهنده خطی پیشرفته می باشد که روی رباتهایی نصب می شود که در بخش صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند که بخشی را هدف قرار می دهد که از طریق مختصات برای آن تعریف شده باشد. اگر روند درمانی بیشتر از یک جلسه به طول بیانجامد، به آن روش پرتودرمانی استریوتاکتیک میگویند.

این مقاله رو هم بخونید  پت اسکن

درمان به روش سایبرنایف توسط کدام متخصصین انجام می شود؟

متخصصان این زمینه، تومور شناسان و متخصصان رادیوآنکولوژی هستند. اما گاها متخصصان فیزیک پزشکی (مسئولان کیفیت درمان)، تکنسین های پرتودرمانی، پرستاران دستیار پزشک و همچنین مسئولین پذیرش بیمار که سوالات بیماران را پاسخگو هستند، برای تأثیر گذاری سیستم و راحت تر شدن آن، متخصص آنکولوژی را یاری می دهند.

برای درمان چه نوع سرطانی می شود از سیستم سایبرنایف استفاده کرد؟

تمامی آسیب ها و سرطان های مغز و نواحی سر و گردن، در هر اندازه ای و هر نوع بدخیم یا خوش خیم و هر مدل بد شکلی شریانی وریدی، سرطان ریه، پروستات، کبد، اختلالات ستون فقرات. برای بیمارانی که قبلا پرتودرمانی داشته اند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای سایبرنایف:

سایبرنایف

تومورها و آسیب های محل های  کوچک و غیرقابل دسترس

تومور هایی که نیاز به جراحی ندارند

تومورهایی که جراحی بسیار پیچیده ای داشته یا غیرقابل جراحی هستند

قابلیت درمان چند تومور به صورت همزمان

درمان بدون درد و بدون نیاز به بیهوشی

عدم نیاز به بستری شدن بیمار

کاهش خطرات و عوارض سایر روش های درمانی

کاهش طول مدت درمان

معمولا درمان با این روش ۱ تا ۵ جلسه به طول می انجامد و در مدت دوره درمان، حرکات بیمار و تومور کنترل شده و تغییرات سریع به راحتی تشخیص داده شده و کنترل و اصلاح می شود. همچنین تنفس و حرکات بیمار را نیز تحت نظر داشته و کنترل می کند.

آشنایی با این دستگاه

سایبرنایف

یک دستگاه شتابدهنده خطی ۱۴۰ کیلویی بوده که اشعه های ایکس با فرکانس خاص تولید کرده و بر روی یک ربات صنعتی با ۶ اتصال قرار داده می شود و کل این سیستم روی تخت رباتیکی بیمار نصب شده که در شش سمت حرکت می کند.

این مقاله رو هم بخونید  سرطان

نحوه عملکرد 

یک ماسک پلاستیکی روی بیمار قرار داده می شود و بیمار روی تخت رباتیکی قرار می گیرد. سیستم تصویربرداری پس از تشخیص موقعیت تومور، کنترل حرکات تومور و بیمار و همچنین تنفس بیمار را شروع می کند و بنابراین نیازی نیست که بیمار تنفس خود را کنترل کرده یا حبس کند و سیستم به صورت لحظه ای تمامی حرکات را در کنترل دارد.

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

6 thoughts on “سایبرنایف

 1. محمد

  سلام هزینه سایبر نایف برا تومور مغزی چقدر است

  2 سال قبل پاسخ

  1. Mr. Mohammad Rezaei

   سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
   این مقاله جهت آشنایی با سایبرنایف است و مجموعه گردشگران خدماتی در این زمینه ارائه نمی دهد

   2 سال قبل پاسخ

 2. رضا

  سلام.زمان وهزینه درمان سایبر نایف برای ستون فقرات چقدر هست؟

  2 سال قبل پاسخ

  1. Mr. Mohammad Rezaei

   سلام دوست عزیز
   این مقاله جهت آشنایی هست و آژانس گردشگران خدماتی در این زمینه ارائه نمیده

   2 سال قبل پاسخ

   1

 3. اسحق ذوالفقاری

  سلام سایبر نایف برای سرطان ریه چقدر طول میکشد و آیا بیمار خوب خوب میشود و هزینه درمان آن چقدر است و برای معالجه چگونه.باید اقدام شود ،زود نوبت میدهند یا خیر ،
  برای رفتن به مالزی فوری میتوان اقدام کرد

  1 سال قبل پاسخ

 4. هادی چوپانی

  سلام
  من در سال ۹۶ در ترکیه در سه مرحله این عمل را انجام دادم و ده هزار دلار هزینه شد
  اون زمان فقط در ایران یک دستگاه گاما نایف بود که اون هم سورس نداشت.

  1 سال قبل پاسخ

  2

افزودن یک نظر