Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

زلزله امروز در شیراز

زلزله امروز در شیراز

زلزله امروز در شیراز

گزارش زلزله شیراز

به گزارش ممتاز نیوز ،زلزله‌ای در ساعت ۰۹ و ۱۷ دقیقه امروز ۴ آذر ۹۶ شهرستان شیراز و سایر شهرهای استان فارس را لرزاند. زلزله گفتنی است مرکز این زلزله ۳۰ کیلومتری غرب شیراز و در عمق ۱۲ کیلومتری زمین بود و از آنجایی که شدت آن ۳٫۸ ریشتر بود در شهر شیراز و اکثر نقاط استان فارس احساس شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس در گفت‌وگو با ممتاز نیوز در مورد زلزله‌ای که امروز شهر شیراز در استان فارس را لرزاند، اظهار داشت: این زلزله خسارت جانی و مالی نداشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس اضافه کرد: تیم‌های ارزیابی و امدادی پس از این زلزله در حال آماده باش هستند نقشه و جدول آخرین زلزله های امروز ایران بر اساس گزارش سازمان لرزه نگاری آمریکا پس از زلزله ۳٫۸ ریشتری امروز در شیراز تا این لحظه زلزله ای که مرکز آن در استان فارس باشد ثبت نشده است.

جدید ترین اخبار درباره ی قدمت شهر شیراز که از آخرین کاوش های باستان شناسی در تپه پوستچی واقع در جنوب بلوار رحمت شهر شیراز به دست آمده که منجر به کشف و شناسایی آثار و شواهدی از دوره های پیش از تاریخ در منطقه شده است نشان می دهد این محوطه فرهنگی-تاریخی که در حال حاضر در محدوده ای به مساحت ۱۲ هکتار در کنار بلوار رحمت قرار گرفته، در واقع وسعتی بیش از این داشته و پیشینه شکل گیری شهر شیراز را به شش هزار و پانصد سال پیش منسوب می کند.

شیراز در دوران گذشته و در چهار دوره (دیلمیان، اتابکان، دوران پادشاهی آل اینجو، آل مظفر و زندیه) پایتخت ایران بوده است.

این مقاله رو هم بخونید  بهترین هتل های کیش از نظر مسافران

منبع: سایت ممتاز نیوز

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz