Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

روس ها و جام جهانی

روس ها و جام جهانی

روس ها در جام جهانی ۲۰۱۸ چشم به گردشگران ایرانی دوخته اند

روس ها و جام جهانی: روسیه، کشوری آمیخته از فرهنگ‌ها، د‌ین‌ها و زبان‌های متنوع، آماده می‌شود تا میزبان بزرگترین رویداد ورزشی جهان باشد؛ روس‌ها اما برای میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ تدارکی دیده‌اند که با جام‌های جهانی دوره‌های پیشین، تفاوت‌های زیادی دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی «توریسم آنلاین» به روسیه، تاکنون تعداد زیادی از بلیط های این مسابقات فروخته شده و این طور که تیننکو الکسی الکساندرویچ، مدیر واحدهای اقامتی وزارت ورزش و گردشگری روسیه به خبرنگار ما می‌گوید، شهر مسکو هم‌اکنون برای این بازی‌ها آماده شده است. وی می گوید آماده‌سازی مسکو برای مسابقه‌های جام جهانی را از سال ۲۰۱۰ شروع کرده‌ایم و این رویداد نه تنها بزرگترین رویداد ورزشی جهان است بلکه برای ما از نظر توسعه جهانگردی دارای اهمیت بسیار زیادی است.

جام جهانی ۲۰۱۸ نه‌تنها می تواند فوتبال دوستان زیادی را به روسیه بیاورد، بلکه با پخش گسترده تصاویر جاذبه‌های گردشگری روسیه، جذابیت جاذبه‌های این کشور را برای گردشگران خارجی از آنچه هست بیشتر می‌کند؛ شاید به همین خاطر بوده که گروهی از خبرنگاران ایرانی به دعوت خبرگزاری اسپوتنیک روسیه که در زمینه ورزش و گردشگری فعالیت می‌کند، به این کشور سفر کرده اند و از جمله بخش هایی از این کشور که در تور سفر آنها قرار داده شده، جمهوری باشقیرستان است.

منطقه‌ای دست‌نخورده با طبیعتی بکر، امکانات درمانی فراوان برای توسعه گردشگری سلامت و البته با زمینه‌های فراوان مشترک فرهنگی میان ایران و این منطقه. اگرچه چشم انداز امیدوار کننده‌ای از لغو روادید برای شهروندان ایرانی تا زمان برگزاری جام جهانی دیده نمی‌شود، آقای الکساندرویچ می گوید که روسیه روی گردشگران ایرانی حساب دیگری باز کرده‌است: «ما امیدواریم بتوانیم شمار قابل توجهی از گردشگران ایرانی را به کشور خود جذب کنیم؛ چه اینکه در جریان جام جهانی پیش‌بینی می‌شود نزدیک به یک میلیون گردشگر وارد روسیه شوند و اکنون همه چیز برای برگزاری شاد این رویداد بزرگ ورزشی فراهم است».

این مقاله رو هم بخونید  تیم پر انرژی گردشگران با خبرهای خوب

به نظر مدیر واحدهای اقامتی وزارت ورزش و گردشگری روسیه، آنچه این کشور را تبدیل به مقصدی مناسب برای گردشگران ایرانی می‌کند، پایین آمدن قیمت روبل-واحد ارزی روسیه- است. او البته از این می‌گوید که افزون بر هتل های بزرگ و گران‌قیمت در مرکز شهر- که تا اینجای کار برای هیئت‌های رسمی خارجی رزرو شده‌اند- مهمانسراهایی با قیمت پایین‌تر هم در دسترس گردشگران خارجی هست: «۳۱ هزار اتاق در هتل‌های ۵ ستاره و ۳۱ هزار اتاق در هتل‌های ۴ ستاره وجود دارد که تاکنون ۷۰ هزار اتاق این هتل‌ها رزرو شده‌اند؛ افزون بر‌این، تعداد بسیار زیادی مهمانسرا با قیمت ارزان در دسترس هستند و باید بگویم که گردشگران ایرانی بدون بلیت و جا برای اقامت نمی‌مانند».

سهم روسیه و ایران از صنعت گردشگری یکدیگر

روسیه یکی از بزرگترین مقصدهای گردشگری جهان است؛ هرچند ایرانیان سهم زیادی از گردشگری در این کشور ندارند؛ در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۶۰ هزار ایرانی از روسیه بازدید کرده‌اند که این رقم در‌ سال ۲۰۱۷ و تا این ماه از سال به ۷۰ هزار نفر رسیده‌است؛ در مجموع چین و آلمان در صدر کشورهایی هستند که گردشگرانشان به روسیه می‌آیند.

همین طور ترکیه‌ای‌ ها که تا پیش از شکرآب شدن روابط‌شان با روسیه سهم زیادی در صنعت گردشگری این کشور داشته‌اند ولی

اکنون این سهم کمتر شده. البته نمی‌توان این را هم نادیده گرفت که روس‌ها هم سهم زیادی از بازار گردشگری ایران ندارند. یکی از علت‌های شمار کم گردشگران ایرانی

در روسیه می‌تواند نیاز به دریافت روادید باشد. دست کم برای جام جهانی، ایرانیان فوتبال دوست می توانند با خرید «بلیت های ویژه» سد روادید را از پیش روی خود

این مقاله رو هم بخونید  خرید و رزرو تور داخلی با قیمت مناسب

بردارند. این طور که به نظر می‌رسد، ۳ راه عمده برای خرید بلیت وجود دارد؛ یکی از گیشه، دوم از سایت فدراسیون فوتبال و سرانجام تهیه بلیت‌های ویژه. از آنجا که

همیشه تعداد متقاضیان از ظرفیت ورزشگاه‌ها بیشتر است، در دو زمینه نخست، بلیت به قید قرعه در اختیار فوتبال دوستان قرار می‌گیرد؛ در جام جهانی ۲۰۱۸ اما روس‌ها تدبیر تازه‌ای اندیشیده‌اند؛ فروش بلیت‌های ویژه. فروشنده انحصاری این بلیت‌ها برای جام جهانی سال ۲۰۱۸ در ایران، آژانس مسافرتی دیبا است.

دکتر حامد فرد‌‌سلطانی، مدیرعامل آژانس دیبا می‌گوید که ایرانیان می‌توانند مستقیما این بلیت‌های ۸۵۰ دلاری را از سایت فیفا

بخرند؛ ضمن اینکه بهتر است هواداران تیم ملی ایران از همین الان دست به‌کار شوند چون چه بسا اگر دیر بجنبند نه تنها بلیت‌ها تمام شود بلکه امکان رزرو هتل و بلیت

هواپیما با قیمت کنونی از دست برود؛ او درباره بلیت‌های ویژه هم می‌گوید: «این بلیت‌ها ضمانت دارند و همچنین آژانس دیبا -دسترسی هواداران (فن آیدی)- را برای

دوستداران فوتبال فعال کرده‌است. کسانی که فن آی-دی داشته باشند دیگر نیازی به روادید ندارند و می‌توانند به ورزشگاه‌ها وارد شوند و از امکانات حمل و نقل درون‌شهری روسیه و قطار بین شهرها هم به رایگان استفاده کنند».

روسیه سرزمین فرهنگ‌های متفاوت است؛ سرزمین رنگ‌ها، نژادها، تیره‌ها و زبان‌ها. جام جهانی می‌تواند فرصت بهتری باشد

برای شناخت کشوری که دست‌کم از سده پانزدهم میلادی به این سو، همواره نقشی پررنگ در رویدادهای جهانی بازی کرده. این جام

جهانی البته می تواند بازتاب شروع تازه‌ای از تاریخ روسیه هم باشد؛ دوره ای که روس‌ها می خواهند غرور ملی خود را دوباره زنده کنند. پس این جام جهانی برای روسیه

این مقاله رو هم بخونید  چطور بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟

یک جام تاریخ ساز هم هست و شاید ایرانیانی که یک بار دیگر به این جام جهانی راه پیدا کرده‌اند، با افتخار آفرینی تازه ای برای کشور بتوانند دست کم در زمینه فوتبال، برای سرزمین ۷ هزار ساله مادری، تاریخ ساز شوند.

منبع: سایت خبرگزاری توریسم آنلاین

روس ها و جام جهانی

روس ها و جام جهانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz