روز جهانی معلولین

روز جهانی معلولین

روز جهانی معلولین

روز جهانی معلولین

 

روز جهانی معلولین

سوم دسامبر برابر با دوازدهم آذر  از طرف ازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۲  به عنوان  روز جهانی معلولین اعلام شد.

هدف از تعیین این روز بیشتر آگاهی و رشد اذهان عمومی در مورد مسائل مربوط به معلولین، سختی هایی در اجتماع با آن روبرو هستند، شناسایی انواع معلولیت و در نهایت درک شدن بیشتر این افراد از سمت جامعه برای داشتن مشارکت و همکاری در همه امور اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی  بوده است.

بیش از پانصد میلیون نفر به  خاطر معلولیت روحی یا جسمی و نقص در سیستم جسمانی خود در اجتماع زندگی می کنند و با مشکلات عدیده ای روبرو هستند.

در طول چندین سال اخیر تلاش هایی برای شناساندن این افراد به جامعه و کم کردن محدودیت ها ی آن ها انجام شده است

آیت الله خامنه‌ای در مورد معلولان می‌گویند:”وقتی نفس ناطق انسان قوی باشد، باکی از این نیست که جسمش علیل باشد.

از معروف ترین معلولان می‌توان استفان هاوکینگ را نام برد.

درباره گروه مسافرتی گردشگران:

شرکت گردشگران شیراز در سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را با مجوز تور(بند ب) آغاز نمود و در سال۱۳۸۲ موفق به اخذ مجوز بند الف از سازمان هواپیمایی کشوری گردید و در سال۱۳۸۴ نیز به عضویت یاتا درآمد. این شرکت که از ابتدای تاسیس تا کنون توانسته مقامهای ویژه ای در عرصه گردشگری را کسب نماید اکنون یکی از برندهای معتبر گردشگری کشور بوده ودر سطح جهان نیز شناخته شده می باشد. هم اکنون در شیراز بلوار زند خیابان رودکی نبش کوچه ۴ جنب هتل هدیش شرکت خدمات جهانگردی و مسافرت هوایی گردشگران شیراز واقع شده است.

این مقاله رو هم بخونید  شهر جهانی صنایع دستی

مجموعه گردشگران در سال ۱۳۸۷ موفق به تاسیس دفتر شماره۲ خود با نام گردشگران شهرراز گردید ودر سال ۱۳۸۹ مجتمع آموزشی گردشگری و هتلداری خود را با نام گردشگران سرو شیراز جهت توسعه بخش آموزش در مجموعه گردشگران، استان و کشور پایه گذاری نمود.

هم اکنون این گروه(گروه گردشگران) با دارا بودن ۳ شرکت در شیراز و نمایندگی ها و دفاتر خود در شهرها و کشورهای مختلف جهان یکی از بزرگترین مجموعه های گردشگری کشور بوده و بدینوسیله از سهم بازار مناسبی در زمینه های مختلف گردشگری برخوردار است.

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “روز جهانی معلولین”