Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

روز جهانی لغو برده داری

روز جهانی لغر برده داری

روز جهانی لغر برده داری

روز جهانی لغو برده داری

روز جهانی لغو برده داری: از زمانهای دور تا کنون برده ها همواره مانند یک شیء بوده اند. در ۲۳ آگوست سال ١۷۹١ در جزیره هیسپانیولا در دریای کارائیب، بردگان جنبشی را به پا کردند که سرانجام به لغو برده داری منجر گردید.

تعریف بردگی

برده بودن، بنده بودن و یا در بند بودن با زور و تهدید و در اختیار یکی دیگر بودن است و با هدف بهره کشی اقتصادی است و  در صورتی که برده، کنیزی زیبا باشد نه تنها  مورد بهره کشی اقتصادی بلکه مورد  بهره کشی جنسی قرار می گیرد.

سازمان ملل متحد با تصویب یک قطعنامه، این روز (دوم دسامبر) را به عنوان روز لغو برده داری در دنیا اعلام کرد. هدف اصلی از نامگذاری این روز به نام روز الغای برده داری، مخصوصا در دنیای مدرن و نوین امروزی، مبارزه با شیوه های برده داری جدید مانند قاچاق انسان، کار اجباری کودکان، استفاده ابزاری از کودکان، سوء استفاده های جنسی، ازدواج های اجباری، خشونت علیه زنان و … می باشد.

درباره گروه مسافرتی گردشگران:

شرکت گردشگران شیراز در سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را با مجوز تور(بند ب) آغاز نمود و در سال۱۳۸۲ موفق به اخذ مجوز بند الف از سازمان هواپیمایی کشوری گردید و در سال۱۳۸۴ نیز به عضویت یاتا درآمد. این شرکت که از ابتدای تاسیس تا کنون توانسته مقامهای ویژه ای در عرصه گردشگری را کسب نماید اکنون یکی از برندهای معتبر گردشگری کشور بوده ودر سطح جهان نیز شناخته شده می باشد. هم اکنون در شیراز بلوار زند خیابان رودکی نبش کوچه ۴ جنب هتل هدیش شرکت خدمات جهانگردی و مسافرت هوایی گردشگران شیراز واقع شده است.

این مقاله رو هم بخونید  خرید تور کیش

مجموعه گردشگران در سال ۱۳۸۷ موفق به تاسیس دفتر شماره۲ خود با نام گردشگران شهرراز گردید ودر سال ۱۳۸۹ مجتمع آموزشی گردشگری و هتلداری خود را با نام گردشگران سرو شیراز جهت توسعه بخش آموزش در مجموعه گردشگران، استان و کشور پایه گذاری نمود.

هم اکنون این گروه(گروه گردشگران) با دارا بودن ۳ شرکت در شیراز و نمایندگی ها و دفاتر خود در شهرها و کشورهای مختلف جهان یکی از بزرگترین مجموعه های گردشگری کشور بوده و بدینوسیله از سهم بازار مناسبی در زمینه های مختلف گردشگری برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz