Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

رشد گردشگری سنگاپور

راهنمای سفر به سنگاپور

رشد گردشگری سنگاپور برای دومین سال متوالی

سنگاپور کشور مالزی برای دومین مرتبه رکورد تعداد گردشگران ورودی و بازدیدکنندگان را شکست. درآمد گردشگری افزایش یافت و دلیل آن رشد بسیار زیاد گردشگران و بازدیدکنندگان از بازارهای پردرآمد مثل انگلستان، چین و کره جنوبی بوده است.

لیونل یئو، مدیر اجرائی هیئت مدیره گردشگری سنگاپور گفت: STB اظهار خوشحالی کرد که طی دو سال متوالی خبر رشد گردشگری سنگاپور را گزارش می دهد او خاطر نشان کرد تلاش های مشترک STB و شرکاء صنعتی نتایج بسیار مثبتی را به دنبال داشته است و در مقطع اقتصاد جهانی بیش از حد انتظار عمل کرده است و همچنین این رشد باعث افزایش مسافران و تعداد پروازها شده است.

وی افزود: همزمان و همراه با ابتکارات و نوآوری های علمی در حمایت از صنعت و همچنین رقابت در صنعت شاهد پیشرفت های چشمگیری بوده ایم. کشورهایی مانند چین، اندونزی و هند جزء برترین کشورها از لحاظ بیشترین تعداد بازدید از سنگاپور بوده اند. و کمترین درصد بازدیدکنندگان از سنگاپور، کشورهای تایلند و هنگ کنگ را می توان نام برد.

در مقاله راهنمای سفر به سنگاپور  گردشگران شیراز با سنگاپور و زیباییهایش آشنا شوید.

حکومت سنگاپور در سال ۱۹۶۵ میلادی استقلال خود را اعلام کرد.تا قبل از آن سال، تحت استعمار بریتانیای کبیر بود. در حال حاضر سنگاپور در زمینه ی اقتصاد و دارا بودن مرکز های اقتصادی از پیشتازان می باشد. اگر بخواهیم استاندارد های مناطق جنوب شرقی قاره آسیا را در نظر بگیریم، باید بگوییم که اینجا یک منطقه ی گران به شمار می آید و قیمت ها نسبت به منطقه های پیرامون دو برابر است. با این وجود، اماکن دیدنی و سرگرم کننده ی بسیاری در سنگاپور وجود دارد که در ادامه با برخی آشنا خواهید شد. زبان رسمی سنگاپور انگلیسی، ماندارین و تامیل مالایی است و واحد پول آن دلار سنگاپور(SGD) می باشد.

دلایل موفقیت سنگاپور

آنچه برنامه‌های گردشگری سنگاپور را متمایز می‌کند، برنامه‌های محیطی و ادامه برنامه‌های محافظت از میراث طبیعی و فرهنگی است. یکی از موارد دیگری که منجر به حفظ نرخ رشد گردشگران ورودی شده است، تامین امنیت و وجود یکی از پایین‌ترین نرخ‌های جرائم در این کشور بوده و گردشگران با خیال آسوده می‌توانند به این کشور سفر کنند. از طرفی زبان انگلیسی در این کشور یکی از چهار زبان رسمی محسوب شده و باعث می‌شود گردشگران در ارتباطات و تعاملات خود با سهولت بیشتری روبه‌رو باشند. یکی از موارد دیگر سیستم حمل‌ونقل عمومی و طبق ادعای خودشان فوق‌العاده سریع سنگاپور است که دسترسی به مناطق داخل را سهولت بخشیده است.

از جاذبه‌هایی که سنگاپور برای جذب گردشگران در نظر گرفته است می‌توان به مراکز خرید عظیم و هتل‌ها و فروشگاه‌های مختلف اشاره کرد. جاذبه دیگر سنگاپور حیات وحش آن است که به باغ‌وحش سنگاپور، سافاری شبانه و باغ پرندگان جورانگ می‌توان اشاره کرد. سافاری شبانه که به پیشنهاد شهردار وقت سنگاپور در دهه ۱۹۸۰ میلادی طراحی و احداث شد، به گردشگران این امکان را می‌دهد تا در شب از زیستگاه حیوانات آسیایی، آفریقایی و آمریکایی و بدون هیچ مانع قابل رویتی دیدن کنند. این پارک به‌طور رسمی در سال ۱۹۹۴با مساحتی بالغ بر ۳۵ هکتار از جنگل‌های بارانی افتتاح شد.

سافاری شبانه در حال حاضر زیستگاه ۲۵۰۰ حیوان و ۱۳۰ گونه مختلف است که ۳۸ درصد از آنها از گونه‌های در حال انقراض محسوب می‌شوند. این پارک فقط در شب و از طریق تورهای مختلف، میزبان گردشگران است. از این طریق ضمن آنکه توانسته است به حفاظت از حیوانات در معرض انقراض بپردازد، به جذب گردشگران هم اقدام می‌کند. باغ وحش سنگاپور هم براساس ایده باغ‌وحش‌های سرباز بنا شده است و به جای استفاده از قفس تنها با برخی از موانع خشک یا تر نظیر خندق‌های آب، حیوانات را از مردم جدا می‌کنند.

باغ پرندگان جورانگ نیز از دیگر پارک‌های حیات وحش سنگاپور بوده که برای جذب گردشگران تلاش کرده است بیشترین تعداد و تنوع از پرندگان سراسر جهان را گردآوری کند که از آن جمله می‌توان به دسته‌ای بالغ بر هزار فلامینگو اشاره کرد.

جزیره توریستی سنتوزا یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری سنگاپور است که در سال ۲۰۱۱ توانست ۱۹ میلیون گردشگر را جذب کند. این جزیره دارای موزه‌ها و بناهای تاریخی (برج‌ها و استحکامات) مختلفی از دوران جنگ جهانی دوم است که امروزه میزبان گردشگران است.

رویدادهای ورزشی مختلف نیز نظیر مسابقات اتومبیلرانی

فرمول ۱ گرند پری از دیگر مواردی است که توانسته است گردشگران و ورزشکاران مختلفی را به این کشور بکشاند.

در این میان نباید از نقش دولت و هیات گردشگری سنگاپور غافل شد. این هیات که از سال ۲۰۰۴ کار خود را آغاز کرد، باعث شد تا فرازونشیب‌های صنعت گردشگری سنگاپور از بین برود و از همان سال رشد دائم این صنعت آغاز شود. این رشد به جز در سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ و به تبع بحران اقتصادی جهانی تاکنون ادامه یافته و سنگاپور را تبدیل به یکی از موفق‌ترین مقاصد گردشگری جهان کرده است. هیات گردشگری سنگاپور در بسیاری از کشورهای جهان دفاتر و شعبه داشته و اقدام به بازاریابی و افزایش شناخت جهانیان از این کشور می‌کنند. از طرفی برنامه‌ها و استراتژی‌های مختلفی برای این بخش اقتصادی طراحی شده‌اند که آمار نشان‌دهنده عملکرد موفق آنها است. از کارهایی که دولت در زمینه برنامه‌ریزی گردشگری انجام داده است، برنامه‌ریزی و تحلیل دقیق گردشگری کشور و نقاط قوت و ضعف آن در ۱۰ حوزه مختلف و ارائه راهکارهایی برای هر کدام از آنها است.

به نقل از دنیای اقتصاد

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz