راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا – گردشگران

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا – گردشگران

نام و تاریخچه این شهر زیبا

نام ونزیا در ایام قدیم به تمام منطقه ونتو و فریولی اطلاق می‌شد. به ونیز شهر جشنواره‌ها و کارناوال ‌ها خوش آمدید. کارناوال مشهور ونیز در ماه فوریه در تمام شهر برپاست ، از بزرگ‌ ترین و قدیمی ‌ترین کارناوال‌های جهان است. این کارناوال به کارناوال ماسک‌ها نیز مشهور است. همان ماسک‌ هایی که شاید در Eyes Wide Shut  دیده باشید. ماسک‌ های آن فیلم را نیز هنرمندان این شهر ساخته‌اند. به ‌غیر از ماسک‌ها ، کریستال‌ های ونیزی هم شهرت فراوان دارند و طرز ساخت‌ شان دیدنی ‌است.بسیاری از گردشگران به همین علت وارد ونیز رویایی می شوند. این کریستال ‌ها را هنوز با روش سنتی در جزیره‌های اطراف ونیز (مورانو و بورانو) می‌سازند : ظریف و خارق‌ العاده با قیمت‌های بالا.

موقعیت جغرافیایی

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

ونیز جزیره‌ ای در شمال ایتالیا که در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک قرار گرفته ‌است و بصورت جزیره‌های کوچک است که جزیره‌ها به وسیلهٔ کانال‌ هایی از هم جدا شده‌اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌گیرد.

تفسیر ونیز

شهر ونیز یکی از شهرهای گردشگرپذیر زیبا و رویایی جهان است که سالانه میلیون‌ها گردشگر به این شهر می‌روند.شهر ونیز به خاطر شکل عجیب و همچنین تعدد آثار تاریخی و هنری و معماری در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته که همین امر موجب شده سالانه میلیونها نفر (بیست میلیون البته به ‌طور تخمینی) از سر تا سر دنیا برای دیدن این شهر زیبا به ایتالیا سفر کنند . بالا آمدن آب دریا به‌ غیر از مد معمولی می‌باشد بدین معنی که در ونیز به‌ ویژه در بهار و پاییز سطح آب به اندازه‌ای بالا می‌آید که رفت‌وآمد را مختل می‌کند و کوچه پس کوچه‌های شهر پر از آب می‌شود درست مانند سیل. مد معمولی هنگامی که با طوفان و امواج همراه باشد موجب بالا آمدن آب بیش از حد معمول می‌شود که این مسئله در ونیز یک مسئله عادی می‌باشد و همه به آن عادت دارند. از سال ۲۰۰۳ به این طرف پروژهٔ عظیم سد دریایی متحرک که در نوع خودش بی ‌نظیر می‌باشد در دست اجرا می‌باشد تا بدین‌وسیله با این پدیدهٔ بالا آمدن آب مبارزه کنند.

جاذبه های تاریخی

کلوسئوم  Colosseum

برای مسافران کلوسئوم از مکان هایی است که باید ببینند. این آمفی تئاتر بزرگ که در نوع خود بزرگترین جایی است که تاکنون توسط امپراطوری روم ساخته شده است و یک مدل برای امکانات ورزشی است که تا به دوران مدرن باقی مانده است  و یک یادآوری برجسته از دوران باستان و تاریخ گسترده ای از رم است.

کانال های ونیز  Venice Canals

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

گوندولا سواری سنتی است که قرن ها در بین مسافران ونیز مرسوم است. ونیز شهری جزیره ای است و در خیابان های شهر، کانال های طولانی دارد. در بین کانال ها ساختمان های قدیمی می بینید که برای صدها سال دست نخورده باقی مانده اند. معروف ترین کانال ونیز، گراند کانال نام دارد و یکی از زیباترین مکان ها برای گرفتن عکسهای عاشقانه است.

پمپئی Pompeii

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

خرابه های شهر پمپئی، بر اثر انفجار آتشفشان كوه وزوو به وچود آمده است.  کاوش و حفاری بقایای خانه ها، بازارها، حمام ها، معابد، تئاترها، نشان از زندگی باستانی دارد. گردشگران تور ایتالیا می توانند با رفتن به این شهر، از روم ۲۰۰۰ سال قبل دیدن کنند.

برج کج پیزا  Leaning Tower of Pisa

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

برج کج پیزا یکی از مهمترین جاذبه های شهر پیزاست. شهرت این برج به دلیل نقص به وجود آمده در آن است. آغاز ساخت این برج در دوره رنسانس در ۹ آگوست ۱۱۷۳ به انجام رسید و پس از ۱۷۷ سال ، سرانجام در سال ۱۳۵۰ کار ساخت آن به پایان رسید. برج کج پیزا با وجودی که تنها برج کج جهان نیست، ولی مشهورترین آن در کل جهان می‌باشد. امروزه بازدیدکنندگان می توانند از پله های برج بالا روند و سراسر شهر پیزا را ببینند.

دریاچه کومو  Lake Como

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

دریاچه کومو یکی از دیدنی ترین مناطق ایتالیاست. هوای خوب، آب، منظره ی کوهستانی از ویژگی های این منطقه زیبا از محسوب می شود. در این منطقه ویلاها و کاخ های بسار مجللی وجود دارد. ثروتمندان تعطیلات را در دریاچه کومو می گذرانند. این دریاچه یکی از جاذبه‌های گردشگری ایتالیا و دیدنی های ایتالیا به شمار می‌رود و در آن فعالیت‌های تفریحی از جمله ماهی‌گیری انجام می‌شود.

ساحل آمالفی  Amalfi Coast

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

ساحل آمالفی میراث جهانی یونسکوست که در ساحل جنوبی شبه جزیره سورنتین در استان سالرنو در جنوب ایتالیا قرار دارد. شهرهایی بر روی دامنه کوه های شیب دار که به سوی دریا می روند. یکی از شهرهای اصلی این منطقه Positano است اما کل منطقه محبوب گردشگران تور اروپا می باشد. این منطقه از مناطق مورد علاقه ثروتمندان جهان است که برای تعطیلات آمالفی را انتخاب می کنند

کلیسای سانتا ماریا دل فیوره فلورانس  Florence Duomo Santa Maria del Fiore

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

سانتا ماریا دل فیوره یکی از بهترین کلیساهای جامع در جهان است که در سال ۱۲۹۶ میلادی ساخته شده است. در سال ۱۴۳۴ بزرگ ترین گنبد قرمز و آجری سراسر دنیا، توسط فیلیپو برونلسکی بنا شد. برج ناقوس کلیسا بر پایه ای ۸۲ متری ساخته شده است. در مجموع ۴۱۴ پله را باید بپیمایید تا به برج ناقوس برسید و نمایی فوق العاده از فلورانس را ببینید. این کلیسا از جمله جاذبه های محبوب گردشگران جهانی است.

پنج سرزمین Cinque Terre

Cinque Terre که به پنج روستا ترجمه می شود، پنج روستای ساحلی با صخره های شیب دار و تپه است. مونته روسو آل ماره، ورنزا، Corniglia، مانارولا و ریوماگیوره نام این پنج روستا هستند. یکی از مشخصه های این روستا وجود تعداد زیاد قایق در کنار اسکله آن است. قایق سواری ، شنا کردن در دریای آرام و آبی ، پیاده روی و تماشای غروب آفتاب در کنار دریا از دلایلی است که توریست های زیادی را به این منطقه می کشاند.

شهر واتیکان  Vatican City

واتیکان خانه ی باارزش ترین مجموعه های هتری جهان است. کلیسای سنت پیتر و میدان سنت پیتر از جمله جاذبه های واتیکان هستند. همچنین کلیسای سیستین به خاطر معماری و تزئینات فرسکوی هنرمندان عصر رنسانس همچون میکل آنژ، ساندرو بوتیچلی، پیترو پروجینو، پینتوروچیو و دیگران مشهور است.

رومن فروم  Roman Forum

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران
راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا – گردشگران

رومن فروم همان چیزی است که در نگاه اول شما را به رم باستان میبرد. اهمیت تاریخی این مکان به عنوان قلب امپراتوری روم نمی تواند اغراق آمیز باشد. این میدان مرکز بازرگانی، سیاسی و مذهبی رم باستان بوده است و طاق سپتیموس سوروس، معبد ساترن، طاق تایتوس و خانه وستال ها در این میدان بوده است. پیاده روی در فاصله ساختمان ها بسیار لذت بخش و دوست داشتنی است.

بهترین زمان ممکن برای سفر

فصل پاییز: ماه‌های سپتامبر تا نوامبر ۱۰ شهریور تا ۹ آذر

پس از فصل داغ گردشگری تابستان، در فصل پاییز، شهر ونیز از حضور گردشگران، خلوت می ‌شود و این شهر جادویی را با قیمت‌های معقول هتل‌ها، تبدیل به مقصدی فوق ‌العاده در این فصل می‌کند. اگرچه برای سفر در این فصل، نیاز به کت و لباس گرم پیدا خواهید کرد؛ دما در ماه نوامبر، در محدوده ۱٫۱- تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

رستوران ها

ونیز کوچک پر است از غذاهای منحصر به فرد باکیفیت های بالا . شکم ‌گردی یکی از بخش‌های غیر قابل اجتناب در این شهر رویایی است ، پس حتماً نیاز خواهید داشت تا چند رستوران را قبل از سفر شناسایی کنید. پس از تماشای میدان سن مارک ، می ‌توانید به یکی از رستوران‌های لیست گردشگران شیراز سری بزنید، مطمئناً پشیمان نخواهید شد.

لا زوکا

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

«لازوکا» (La Zucca) به معنی «کدو تنبل» در زبان ایتالیایی است و چون مواد اصلی اکثر غذاهای این رستوران را کدو تنبل تشکیل می‌دهد، نام آن را لا زوکا گذاشته‌اند. این رستوران کوچک و دیدنی در منطقه‌ی «سانتا کروسه» (Santa Croce) قرار دارد و بسیاری از غذاهای جدید ترکیبی و غذاهای گیاهی که در ایتالیا بسیار نادر هستند را با قیمتی مقرون به صرفه سرو می‌کند. شهرت این رستوران به مواد اصلی طبیعی و تازه‌ای است که استفاده ‌می‌کند و به خاطر رعایت کردن همین مورد بسیار مهم به یکی از بهترین رستوران‌های ونیز تبدیل شده است.

ریویِرا

«ریویِرا» (Riviera) رستورانی است که به واسطه‌ی طبخ غذاهای خلاقانه‌ و موقعیت مکانی بسیار مناسب جزو برترین رستوران‌های ونیز محسوب می‌شود. اگر به ونیز سفر کردید پیشنهاد می‌کنیم که حتماً به این رستوران سر بزنید و کوکتل‌ها و پاستاهای خوشمزه‌ی آن را امتحان کنید. تمام دسرها، پیش‌غذاها و غذاهای منوی ریویِرا لذیذ و وسوسه برانگیز است.

آنتیکه کارامپانه

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

غذاهای دریایی یک عنصر حیاتی در میان غذاهای ونیزی محسوب می‌شود و رستوران «آنتیکه کارامپانه» (Antiche Carampane) در زمینه‌ی پخت اینگونه غذا‌ها تخصص ویژه‌ای دارد. این رستوران همیشه از ماهی‌های تازه برای طبخ غذاهای خود استفاده می‌کند و وجود فضای سبز اطراف آن عاملی‌ است که شما از غذای خود بیشترین لذت را ببرید.

کافه ها

کافه فلوریان   Cafè Florian

آدرس:  ایتالیا  ونیز Piazza San Marco، ۵۴-۶۲، ۳۰۱۲۴ Venezia، Italy

این کافه بی نظیره. درست در قلب ونیز. کافه ای نوستالژی و ۳۰۰ ساله که تمام توریست ها رو به سمت خودش جذب کرده. قهو های اینجا طعم و بویی داره که هیچ جا ی دیگه ای نداره. کافه «فلوریان» در میدان سن مارکو با بیش از ۳۰۰ سال قدمت، خاطرات حضور چهره های نامدار جهان اندیشه همچون «گوته»، «لرد بایرن»، «ژان ژاک روسو» و «مارسل پروست» رو در سینه خود داره.

کافه برزیل Caffe’ Brasilia

کافه برزیل از اون کافه هایی که کافی های خوبی سرو می کنه و به خاطر طعم کافی ها طرفدارای زیادی داره. البته باید بدونین که صبحانه های برزیل هم معروفه.

کافه دودو  Caffe Dodo

آدرس: ایتالیا  ونیز Fondamenta Ormesini، ۲۸۴۲، ۳۰۱۲۱ Venezia، Italy

ونیز ، تاریخچه ی مختصری از ونیز ، درباره ونیز ، ایتالیا ، درباره ایتالیا ، راهنمای سفر به ونیز ، عمق آب شهر ونیز ، ونیز مناطق دیدنی ، عمق آب ونیز ، ونیز چگونه ساخته شد ، هتلهای ونیز ، استان ونیز ، ونیز کجاست ، سیستم فاضلاب شهر ونیز ایتالیا

مگه میشه از ساندویچ های دودو گذشت؟! انواع ساندویچ ها با طعم های فراموش نشدنی. البته قهوه ها و بستنی های دودو هم معروفه و کلی طرفدار داره.

هتل های شاخص

با گردشگران شیراز و سایت رزرواسیون آنلاین ما در ارتباط باشید www.holit.ir

توضیح حمل و نقل

اجاره قایق

در صورتی که بخواهید در کانال بزرگ یا کانال‌های تاریخی مرکز شهر بگردید، کافی است از بروسا (Brussa) یک قایق اجاره کنید. برای یک ساعت قایق‌سواری با قایق ۷ متری که گنجایش ۶ نفر را دارد، باید ۱۵۰ هزار تومان و برای یک روز باید ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کنید. برای قایقرانی نیازی به گواهینامه ندارید، ولی قبل از حرکت به صورت امتحانی دوری در اطراف می‌زنید تا توانایی شما مشخص شود، البته حتما درباره محل جایگاه‌های سوخت بپرسید تا به مشکلی بر نخورید

قایق های اتوبوسی

با این که خدمات قایق‌های اتوبوسی کارآمد و سر وقت است، ولی مسیر اصلی قایق‌ها در طول کارناوال‌ها و فصل گردشگری خیلی شلوغ می‌شود. قیمت بلیط تک سفره فقط ۲۵ هزار تومان است. سرویس حمل و نقل به جزایر مورانو، تورسلو، لیدو و … با قایق‌های موتوری بزرگ‌تر انجام می‌شود.  Vènezia Unica اصلی‌ترین مرکز فروش بلیط قایق اتوبوسی (vaporeto) به حساب می‌آید که در باجه‌ اکثر ایستگاه‌ها قابل تهیه است. جدول زمانی رایگان و نقشه مسیر را نیز می‌توانید از همین باجه‌ها بگیرید. علاوه بر این می‌توانید کارت تردد چند روزه و بلیط را به صورت آنلاین از قبل خریداری کنید. در صورتی که بخواهید چندین بار از قایق‌های اتوبوسی استفاده کنید (بیش از سه سفر)، به جای پرداخت ۲۵ هزار تومان بابت بلیط تک سفره، پیشنهاد می‌کنیم کارت سفر (Travel Card) تهیه کنید. فقط مواظب باشید که اگر کارت‌تان اعتبار نداشته باشد، باید علاوه بر ۲۵ هزار تومان، دویست هزار تومان به عنوان جریمه بپردازید. از آنجا که ایستگاه‌های قایق‌ اتوبوسی ممکن است کمی گیج‌کننده باشند، حتما به علائم توجه کنید تا در ایستگاه اشتباه پیاده نشوید.

مونوریل

مونوریل ونیز، پارکینگ خودروها در ترانچتو (Tronchetto) را به ترمینال کشتی‌های تفریحی و Piazzale Roma متصل می‌کند. برای خرید بلیط هم می‌توانید از دستگاه‌های فروش بلیط در نزدیکی ایستگاه استفاده کنید.

تاکسی آبی

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

تاکسی‌های آبی مجاز روشی پرهزینه برای گشت و گذار در  ونیز به شمار می‌آید، اما اگر عجله دارید یا چمدان‌هایتان زیادی است، ارزشش را دارد. قیمت بر اساس تاکسی متر محاسبه می‌شود یا باید از قبل با راننده توافق کنید. نرخ قیمت‌ها از ۵۰ هزار تومان آغاز شده و به ازای هر دقیقه ۶ هزار تومان اضافه می‌شود، در ضمن در طول شب یعنی از ساعت ۱۰ شب تا ۶ صبح باید ۳۵ هزار تومان اضافه‌تر پرداخت کنید و در صورتی که چمدان اضافه (بیشتر از ۵ عدد) داشته باشید، ۱۷ هزار تومان و برای مسافران بیشتر از ۴ نفر نیز ۳۵ هزار تومان اضافه می‌شود. حواس‌تان باشد که اگر از هتل یا آژانس مسافرتی می‌خواهید سفارش تاکسی دهید، باید منتظر هزینه اضافه هم باشید.تاکسی آبی باید حتما خط زرد رنگ و پلاک داشته باشد. تاکسی‌های آبی را می‌توانید در فرودگاه، بیرون ایستگاه قطار، جلوی Piazzale Roma و ترانچتو پیدا کنید. در صورتی که عجله دارید اصلا به راننده فشار نیاورید که سرعتش را بیشتر کند، زیرا فشار آب ناشی از موتور قایق باعث می‌شود فونداسیون باستانی ونیز در معرض تخریب و پوسیدگی قرار بگیرد.

گاندولا

با گاندولا (gondola) می‌توانید چشم‌اندازهای ونیز را مشاهده کنید. در ساعت اداری برای ۴۰ دقیقه سواری باید ۲۷۰ هزار تومان بپردازید و از ساعت ۷ شب تا ۸ صبح نیز هر ۳۵ دقیقه برای شما ۳۵۰ هزار تومان تمام می‌شود. گاندولاها در حاشیه کانال بزرگ و نزدیک بناهای تاریخی مهم و نقاط توریستی جمع می‌شوند، هر چند می‌توانید تلفنی نیز جا رزرو کنید. موسسه Gondoliers، گاندولاهای ویژه‌ای مناسب افراد ویلچری دارد. قایق تراگتو (traghetto) یک نوع گاندولا است که افراد محلی برای عبور از کانال بزرگ در فاصله زیاد بین پل‌ها استفاده می‌کنند. قیمت این قایق‌سواری برای افراد غیربومی فقط ۶ هزار تومان است و معمولا از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر فعالیت می‌کنند، هر چند برخی از آن‌ها تا ظهر کار خود را به اتمام می‌رسانند.

خودرو

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

بدیهی است که شما نمی‌توانید در ونیز رانندگی کنید، اما در دو جزیره پالسترینا (Pellestrina) و لیدو (Lido) بلامانع است و راهی عالی برای دیدن مناظر عالی مناطق اطراف ونیز به شمار می‌رود. شرکت‌های اجاره اتومبیل نظیر آویس، یوروکار و هرتز در دو منطقه Piazzale Roma و فرودگاه مارکوپولو، دفتر دارند. چندین شرکت نیز در ایستگاه قطار مستره (Mestre) یا در همان حوالی مشغول به فعالیت هستند.

دوچرخه

دوچرخه‌سواری در مرکز ونیز ممنوع است، اما در جزایر بزرگ لیدو و پالسترینا، یک انتخاب فوق‌العاده برای گشت و گذار و رسیدن به سواحل دور محسوب می‌شود. برای اجاره دوچرخه حتما باید کارت شناسایی داشته باشید.

فرودگاه

فرودگاه مارکوپولو در ۸ کیلومتری ونیز، نزدیک‌ترین فرودگاه به شهر محسوب می‌شود که در سرزمین اصلی ایتالیا قرار دارد. اینجا شلوغ‌ترین و بزرگ‌ترین فرودگاه شمال ایتالیا بوده و هر سال میزبان ۶ میلیون نفر است. گردشگران شهرهای بزرگی مانند آمستردام، نیس، فیلادلفیا، وین و دبی می‌توانند با شرکت‌های هواپیمایی نظیر امارات، بریتیش ایرویز و … به این فرودگاه بیایند. در این فرودگاه می‌توانید هر نوع خدمات و امکاناتی که جابجایی مسافران را تسهیل می‌کند، پیدا کنید. مغازه‌ها، ادارات پست، شرکت‌های کرایه اتومبیل، جایگاه‌های وای‌فای از جمله خدمات این فرودگاه است. حتی افراد معلول و ناتوان حرکتی نیز در این محل با مشکل مواجه نمی‌شوند، زیرا این فرودگاه در جهت رفاه آن‌ها تجهیز شده است. سیستم حمل و نقل فرودگاهی عالی است و برای رفتن به ونیز می‌توانید از تاکسی آبی، قایق اتوبوسی و خودرو استفاده کنید. هر چند گردشگران می‌توانند در فرودگاه ترویزو (Treviso) نیز به زمین بنشینند. با این که این فرودگاه در فاصله دورتری نسبت به ونیز قرار دارد، اما کسانی که می‌خواهند به ونیز سفر کنند نباید آن را نادیده بگیرند. علی‌رغم باند کوچک‌تری که دارد، پروازهای متعددی از شهرهای بزرگی همچون آمستردام، کازابلانکا، دوبلین و بارسلونا به این فرودگاه و بالعکس صورت می‌گیرد. امکانات آن در حد و اندازه فرودگاه مارکوپولو نیست، ولی خدمات اصلی مانند غذاخوری، مغازه‌های خرید و شرکت‌های اجاره اتومبیل را پوشش می‌دهد. حتی به رفاه اشخاص معلول نیز توجه شده است.

قطار

«سانتا لوسیا» (Santa Lucia)، ایستگاه مرکزی ونیز در شمال ایتالیا به حساب می‌آید، در واقع اینجا آخرین ایستگاه در شمالی‌ترین ناحیه شهر تاریخی ونیز است که سال ساخت آن به سال ۱۸۶۰ تحت امپراتوری اتریش برمی‌گردد. در آن زمان برای این که ایستگاه از فضای کافی برخوردار باشد، صومعه و کلیسای سانتا لوسیا تخریب شده، نام این ایستگاه نیز از همین کلیسا گرفته شده است. ساختمان ایستگاه فعلی یکی از معدود ساختمان‌های مدرن شهر است که روبه‌روی کانال بزرگ قرار دارد.بازسازی آن در سال ۲۰۰۹ آغاز شد که تا سال ۲۰۱۲ طول کشید. روزانه ۸۲ هزار مسافر را جابه‌جا می‌کند که در طی سال حدود ۳۰ میلیون نفر می‌شود. تقریبا ۴۵۰ قطار در این ایستگاه توقف دارند. وقتی در این ایستگاه پیاده می‌شوید، می‌توانید از طریق قایق‌های اتوبوسی یا تاکسی‌های قایقی خصوصی به دیگر نقاط ونیز بروید. در ضمن Piazzale Roma  در همان نزدیکی است و می‌توانید از خودروها و تاکسی‌های این محل استفاده کنید. علاوه بر این ایستگاه مستره نیز دومین ایستگاه مهم شهر محسوب می‌شود که از طرق پل آزادی به ایستگاه سانتا لوسیا وصل می‌شود.

اتوبوس

دو ایستگاه اتوبوس در شهر ونیز قرار دارد که یکی در مرکز تاریخی شهر واقع شده و پیپل موور (People Mover) نام دارد، ایستگاه دیگر، ونیز مستره است. وقتی می‌خواهید با اتوبوس به ونیز بروید، حتما مطمئن شوید که مقصد اتوبوس شما کدام یک از ایستگاه‌های ونیز است تا به راحتی به مقصد دلخواه خود برسید.

پول رایج

یورو میباشد

سوغات معروف

برند ورساچه ایتالیا

برند ورساچه (Versace) خانه مد و برندی ایتالیایی است که توسط جیانی ورساچه در سال ۱۹۷۸ تأسیس شد و بعدها با اولین فروشگاهی کهراه اندازی کرد، به سرعت به شهرت زیادی دست یافت؛ بطوریکه امروزه به یک برند جهانی و شناخته شده در زمینه پوشاک، اودکلن، کفش و …تبدیل شده است.

مرکز خرید روما است رم

یکی از مراکز خرید بزرگ شهر رم است که بیش از ۲۲۰ مغازه و فروشگاه و سینما در آن وجود دارد. در این مرکز خرید برندهای مختلفی را پیدا خواهید کرد از جمله بتا، بنتون، مارین، ام‌اند اچ، باستی و…. این مرکز خرید دو طبقه است و همچنین دارای یک سوپر مارکت بزرگ به نام پانوراما، یک رستوران، یک مک‌دونالد، کافی شاپ، دستشویی، و پارکینگ است.

دست‌سازهای چوبی ایتالیا

راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا - گردشگران

ایتالیا هم مانند هر شهر و کشوری صنایع‌دستی مخصوص به خود را دارد که نشان از فرهنگ و هنر مردم محلی این کشور است. دست‌سازهای چوبی یکی از این صنایع‌دستی زیبای ایتالیا هستند. در جای جای ایتالیا می‌توان سراغ این صنایع‌دستی زیبا را گرفت و  به فروشگاه‌های عرضه‌ی این محصولات سری زد و از میان آن‌ها سوغات انتخاب کرد. در این میان همه با یکی از این عروسک‌های چوبی آشنا هستیم، پینوکیو که به‌عنوان بهترین سوغات ایتالیا می‌توان از آن یادکرد. زادگاه این عروسک ایتالیاست و فردی بنام کارلوکولودی، نویسنده‌ی این داستان زیبا، خالق شخصیت محبوب پینوکیو بود. اگر در پایتخت قصد خرید سوغات دارید، برای تهیه‌ی این عروسک زیبا و دیگر آثار دست‌ساز چوبی می‌توانید به فروشگاه بارتولوچی در شهر رم سری بزنید.

تلفن های ضروری

با ما در بروز هر گونه مشکل در تماس باشد

مشکلات پزشکی حادثه ناخودآگاه، صدمات شدید، درد قفسه سینه، تشنج

هر نوع آتش سوزی خانه، ماشین

شرایط تهدید کننده حیات جنایات

پلیس ۱۱۲

اورژانس ۱۱۳

آتش نشانی ۱۱۵

تعمیرات اتومبیل ۱۱۶

فوریت های پزشکی ۱۱۸

کودک آزاری۱۹۶۹۶

اپراتور بین المللیگ ۱۷۸۰

ونیز ، تاریخچه ی مختصری از ونیز ، تاریخچه ی مختصری از ونیز ، درباره ونیز ، ایتالیا ، درباره ایتالیا ، راهنمای سفر به ونیز ، عمق آب شهر ونیز ، ونیز مناطق دیدنی ، عمق آب ونیز ، ونیز چگونه ساخته شد ، هتلهای ونیز ، استان ونیز ، ونیز کجاست ، سیستم فاضلاب شهر ونیز ایتالیا

برچسپ ها:, , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “راهنمای سفر به ونیز؛ ایتالیا – گردشگران”