راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

سویل

هر شهری در دنیا زیبایی های خاص خود را دارد. از نظر ما شهرهای اروپایی بیشترین جاذبه و زیبایی را در خود جمع کرده اند. یکی از این شهرها، سویل است. سویل به نام های سبیا یا سویا نیز شناخته می شود و در بخش خودمختار اندلس و استان سبیا در کشور اسپانیا واقع شده و یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری آن است.

موقعیت جغرافیایی

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

آرامشی که شهر ساحلی سویل دارد سالانه گردشگران فراوانی را به سمت اسپانیا جذب می کند. سویل نیز همچون مالاگا و ماربلا در جنوب کشور اسپانیا و در کنار دریای مدیترانه واقع شده است.

تاریخچه سویل

سویل در جنوب کشور اسپانیا و در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. شاید بیشتر مردم، اسپانیا را با شهرهای شلوغ مادرید و بارسلونا بشناسند اما آرامشی که شهر ساحلی سویل دارد سالانه گردشگران فراوانی را که با تور اروپا به این کشور سفر می کنند، به خود جذب می کند. سویل مرکز بخش خودگردان اندلوس و استان سبیا است . این شهر شاهد تمدن ها و حکمرانی حکومت های مختلفی در طول تاریخ بوده است. سویل شب های بسیار زیبایی دارد و گویا شب ها تازه زندگی در این شهر آغاز می شود. این شهر را باید شهر میدان های گاو بازی و شب زنده داری دانست.

جاذبه های تاریخی

سویل بزرگ‌ترین شهر جنوبی اسپانیا محسوب می‌شود. در افسانه‌ها آورده‌اند که این شهر را هرکول خودش ساخت و تاریخ شگفت انگیزش آن را به یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری اسپانیا تبدیل کرده است. این شهر با تنوع دیدنی‌ها و سرگرمی‌هایش هرگز بازدیدکنندگان را ناامید نمی‌کند.

پلازا د توروس

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

گاوبازی شاید جزو موضوعات بحث برانگیز باشد اما «پلازا د توروس» (Plaza de Toros) یا میدان گاوبازی جزو معروف‌ترین دیدنی‌های سویل به شمار می‌رود. این میدان یکی از برترین میادین گاوبازی کشور اسپانیا بوده و تاریخ و سنت‌های اسپانیایی را به خوبی منعکس می‌کند. این مجموعه بین سال‌های ۱۷۶۲ تا ۱۸۸۱ ساخته شد و گنجایش ۱۴,۰۰۰ تماشاچی را دارد. آکوستیک این سازه اجازه می‌دهد که هر صدایی به راحتی شنیده شود. هنوز هم مسابقات گاوبازی در این میدان برگزار می‌شود. اما اگر خواستید در زمانی ساکت‌تر به بازدید آن بروید خود سازه هم با معماری باروکی‌ و ورودی اصلی حیرت انگیزش شکوه خاصی دارد.

کلیسای جامع سویل

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

«کلیسای جامع سویل» (Seville Cathedral) بین سال ۱۴۰۲ تا ۱۵۱۷ ساخته شد و یکی از بزرگ‌ترین‌های جهان محسوب می‌شود. این بنا ۱۲۶ متر طول و ۸۳ متر عرض داشته و سقف آن در ارتفاع ۳۷ متری قرار دارد. نمای کلاسیک بیرون بازدیدکنندگان را به همان اندازه طراحی داخلی شگفت زده می‌کند. برای مثال محراب اصلی که بین سال‌های ۱۴۸۲ تا ۱۵۶۴ توسط «پیر دانکارت» (Pierre Dancart) ساخته شده از ۳۶ پنل مطلا تشکیل می‌شود که با شکوه خاصی می‌درخشند. تابوت سنگی کریستف کلمب هم در این کلیسا نگهداری می‌شود که قطعاً برای بازدیدکنندگان تجربه‌ای تکرار نشدنی خواهد بود. ساعت بازدید از کلیسا تنها از ۸ الی ۱۰:۳۰ صبح است.

کاخ سلطنتی آلکاسار

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

«کاخ سلطنتی آلکاسار» (Royal Alcázar Palace) در کنار کلیسای جامع یکی از جاذبه‌های اصلی معماری سویل به شمار می‌آید. کار بر روی این مجموعه از قرن دهم آغاز شد اما در قرن دوازدهم بود که ساختمان کاخ را بنا کردند. الحاقات و بازسازی‌ها تا قرن نوزدهم ادامه داشتند و مجموعه‌ای که امروزه شاهدش هستید ترکیبی از سبک‌های موری، رنسانسی و مودِخار است. سبک آخر را به ویژه در «کاخ مودخار» بهتر می‌توانید ببینید. طبقات بالایی آلکاسار اقامتگاه خاندان سلطنتی سویل هستند. با این حساب اینجا از قدیمی‌ترین کاخ‌های سلطنتی اروپا به شمار می‌رود که هنوز هم استفاده می‌شود.

موزه باستان شناسی سویل

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

«موزه باستان شناسی سویل» (Museo Arqueológico de Sevilla) در سال ۱۹۲۹ به عنوان بخشی از «نمایشگاه ایبرو-آمریکن» (Ibero-American) ساخته شد و در پاویونی نئو رنسانسی و زیبا قرار دارد. این موزه تعدادی از دست سازه‌های ارزشمند و شگفت انگیز فنیقی‌ها و رومی‌ها و تعدادی از آثار هنری قابل توجه و مجسمه‌ را به نمایش می‌گذارد. باید حتماً از «گنجینه کارامبولو» (Carambolo Treasure) هم دیدن کنید. این گنجینه‌ که در سال ۱۹۵۸ کشف شد، شامل یک گردنبند طلا و قطعاتی از یک تاج می‌شود که احتمالاً متعلق به قرن ششم هستند. موزه از ساعت ۹ صبح الی ۳ بعد از ظهر باز بوده و در روز دوشنبه تعطیل است.

موزه رقص فلامنکو

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

در سویل به عنوان شهری که به رقص فلامنکوی شگفت انگیزش شهرت دارد، هیچ راهی بهتر از بازدید از «موزه رقص فلامنکو» (Museo del Baile Flamenco) برای آشنایی با این هنر ظریف نیست. در این موزه می‌توانید با فرهنگ اسپانیایی و عناصر ترانه‌ها، رقص و گیتار آشنا شوید. موزه فلامنکو در قرن هجدهم در بالاترین نقطه سویل و بر روی پایه‌های یک معبد رومی ساخته شد. شاید بتوان ادعا کرد که این موزه به لحاظ تکنولوژی جزو پیشرفته‌ترین موزه‌های اسپانیا باشد. نمایشگاه‌های تعاملی هر چیزی از موسیقی تا لباس‌های مخصوص فلامنکو را به شما نشان می‌دهند. حتی کلاس‌ها و درس‌هایی در رابطه با این رقص هم به بازدیدکنندگان پیشنهاد می‌شود. توصیه می‌کنیم حتماً از اجراهای روزانه این رقص زیبا دیدن کنید.

پلازای اسپانیا

«پلازای اسپانیا» (Plaza de España) در «پارک ماریا لوئیزا» (Maria Luisa) واقع شده و در سال ۱۹۲۹ به عنوان قسمت مرکزی نمایشگاه ایبرو-آمریکن ساخته شد. این پلازا با ۵۰,۰۰۰ متر مربع، جزو دیدنی‌ترین جاذبه‌های سویل به شمار رفته و از کلیسای جامع تنها ۲۰ دقیقه پیاده‌روی دارد. با وجود کانال ۵۰۰ متری که در اینجا قرار گرفته، به آن «ونیز سویل» هم می‌گویند. پلازای اسپانیا با سرامیک‌های رنگی و ۴۸ آلاچیق‌ کاشی‌کاری شده‌اش که هر کدام نماینده استانی از اسپانیا هستند یکی از بایدهای فهرست گردشگری سویل محسوب می‌شود. این جاذبه در فیلم «جنگ ستارگان» و «لورنس عربستان» نیز دیده شده است.

پارک ماریا لوئیزا

«پارک ماریا لوئیزا» (Maria Luisa Park) محوطه نمایشگاه ایبرو-آمریکن سال ۱۹۲۹ بود. این پارک با درختان پرتقال، نخل و باغچه‌های گل پر شده و برای گردش کردن جای ایده آلی محسوب می‌شود. تعدادی نیمکت کاشی‌کاری شده رنگی و آبنماهایی که به سبک موری ساخته شده‌اند، به این شهر حال و هوای منحصر به فرد و عجیبی می‌دهند. چند مکان تاریخی و معماری شگفت‌انگیز این پارک را احاطه کرده‌اند که بازدیدکنندگان را در حیرت فرو می‌برند. برای گردش در پارک می‌توانید از قایق، دوچرخه یا حتی درشکه‌‌های رمانتیک استفاده کنید.

پاراسول متروپل

شهر سویل از منظر معماری نه تنها گذشته‌ای درخشان دارد، بلکه معماری‌های مدرن خیره‌کننده‌ای را نیز به نمایش می‌گذارد. «پاراسول متروپل» (Metropol Parasol) بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۱ ساخته شد و یکی از جدید‌ترین شگفتی‌های معماری سویل به شمار می‌رود. متروپل با ابعاد ۱۵۰ در ۷۰ و ارتفاع ۲۶ متر، بزرگ‌ترین سازه چوبی جهان است. این محوطه جدید میزبان یک موزه شده که بقایای رومی یافت شده در این ناحیه را به نمایش می‌گذارد. هر چند جذاب‌ترین قسمت اینجا «ال میرادور» (El Mirador) یا همان بالاترین نقطه پاراسول است که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد منظره زیبای اطراف را تماشا کنند.

کاسا د پیلاتوس

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

«کاسا د پیلاتوس» (Casa de Pilatos) به قرن شانزدهم تعلق داشته و زمانی جزو املاک «مارکی تاریفا» (Marquis of Tarifa) بود. این ساختمان به سبک رنسانسی طراحی شده و به اعتقاد برخی از مردم به خانه «پونتیوس پیلاته» (Pontius Pilate) در اورشلیم شباهت دارد. حیاط این خانه با کاشی‌های پر جزئیات زیبا و گچ کاری‌اش حقیقتاً دیدنی است. حتی مجسمه‌هایی از دوران رومی‌ها نیز در اینجا نصب شده‌اند. هر چند از همه حیرت‌انگیزتر مجسمه یونانی اصل الهه آتنا متعلق به قرن پنجم خواهد بود.

بازار تریانا

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

«بازار تریانا» (Mercado de Triana) یکی از بهترین راه‌ها برای فرار از نواحی توریستی و شلوغ سویل است و می‌توانید در آنجا از نزدیک با مردم محلی معاشرت کنید. این بازار سرپوشیده به شما موقعیت آن را می‌دهد که تجربه‌ای متفاوت در سفرتان داشته باشید. تریانا تنها به فروش مواد غذایی اختصاص داشته و باید حتماً از نزدیک جنب و جوش آن را لمس کنید.

دانشگاه سویل

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

دانشگاه سویل به قرن شانزدهم تعلق داشته و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های اسپانیایی زبان جهان است. امروزه می‌توانید به رایگان وارد محوطه آن شده و از معروف‌ترین کمپ آن یعنی «کارخانه سلطنتی تنباکو» دیدن کنید. این ساختمان که در قرن هجدهم ساخته شد از دهه ۱۹۵۰ به عنوان یک کارخانه تنباکو مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان این کارخانه بزرگ‌ترین نمونه نوع خود در جهان به شمار می‌رفت و تکمیلش ۴۲ سال به طول انجامید.

محله سانتا کروز

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

محله قدیمی یهودیان سویل یا همان «سانتا کروز» (Santa Cruz) یکی از معروف‌ترین محله‌های اندلسی است. امروزه این محله قلب تاریخی سویل بوده و توصیه می‌کنیم حتماً حین گردش‌هایتان از آن دیدن کنید. در این هزارتوی خیابان‌های باریک سنگفرش و میدان‌های رمانتیک می‌توانید برخی از بهترین تاپاس بارهای شهر را هم پیدا کنید.

بهترین زمان ممکن برای سفر

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

بهار و پاییز بهترین زمان ممکن برای بازدید تقریبا تمام مناطق اسپانیا است. البته ممکن است در ماه‌های اکتبر و نوامبر (۹ آبان تا ۹ آذر) در سواحل اقیانوس اطلس باران شدیدی را تجربه کنید. ماه‌های می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) و اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) از لحاظ آب و هوا و همین‌طور جمعیت، بهترین ماه‌ها برای سفر به اسپانیا هستند.در تابستان هوا گرم و گرم‌تر می‌شود و شهر‌های منطقه‌ی کاستیل (Castile) مثل مادرید و منطقه‌ی اندلس (Andalusia) مثل سویا  و قرطبه (Córdoba) در جنوب اسپانیا، بیش‌ترین دما را دارند. آب و هوای مادرید، گرم و خشک است و میانگین دما در ماه جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد) حدودا ۲۹ درجه و در ماه سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۸ مهر) ۲۴ درجه می‌باشد. سویا به گرم‌ترین شهر اسپانیا در ماه‌های جولای و آگوست (۱۰ تیر تا ۹ شهریور) معروف است و میانگین دما در گرم‌ترین روز‌های سال به ۳۴ درجه می‌رسد.

رستوران ها

رستوران کاسا منولو لئون سویل | Casa Manolo Leon

یکی از لوکس ترین رستوران های شهر سویل می باشد که در ساختمان تاریخی به یادگار مانده از قرن نوزدهم واقع شده. علاوه بر محیط زیبا، طعم غذاهاش فوق العادست. فضایی رنگارنگ با روشنایی شمع ها در سراسر رستوران لذت خوردن غذارو چند برابر میکنه. غذاهای سنتی اسپانیا به ویژه ماهی و غذاهای دریایی از بهترین های این رستوران است

رستوران اسلاو سویل | Eslava

یکی از بهترین رستوران این شهر است که طعم غذاهاش فوق العادست. منوعی متنوع از غذاهای مدرن و سنتی اسپانیا به مشتریان ارائه میدهد که قیمت مناسبی هم دارد. اسلاو از رستوران های محبوب این شهر است که همیشه شلوغ است.

رستوران Taberna Aguilas سویل

از بهترین رستوران های این شهره که علاوه بر طعم دلچسب قیمت مناسبی هم داره، منو متنوعی از غذاهای اسپانیایی، مدیترانه ای و گیاهی به مشتریان ارائه میدهد. این رستوران از پرطرفدارترین ها در این شهر است که در سفر به سویل حتما سری هم به اینجا بزنید.

هتل های شاخص

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

شهر سویل از جمله شهرهای زیبای جهان است که آرزوی هر گردشگری سفر به آن است. بنابراین هتل ها و اقامتگاه های زیادی را میتوانید در این شهر پیدا کنید که برایتان بهترین تجربه اقامتی را بسازند. البته نکته ای که باید در نظرتان بابت رزرو هتل در این شهر مد نظر باشد این است که حتما دسترسی راحتی به مرکز این شهر دیدنی داشته باشید.  البته هاستل های و اقامتگاه های زیادی هم در این شهر وجود دارد که می توانید با اقامت در آنها هزینه کمتری را بپردازید اما امنیت و امکاناتی که در هتل می توانید داشته باشید در آنها نباید انتظار داشته باشید. در ادامه راهنمای سفر به سویل می خواهیم به چند هتل مناسب در این شهر اشاره کنیم.

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیرازهتل های پیشنهادی در شهر سویل

هتل کاسا ۱۸۰۰ سویل | Hotel Casa ۱۸۰۰ Sevilla

هتل های زیادی هستند که می توانید در شهر سویل آنها را انتخاب کنید، هتل کاسا ۱۸۰۰ یکی از آنهاست که می خواهیم به آن در راهنمای سفر به سویل اشاره کنیم. فاصه این هتل تا ایستگاه مترو حدود ۷ دقیقه است و دارای اتاق های بزرگ و زیبایی نیز می باشد. در این هتل می توانید احساس زیبا در شهر سویل اسپانیا تجربه کنید. لازم است بدانید که کشیدن سیگار در این هتل ممنوع است

شماره تلفن: ۰۳۴۹۵۴۵۶۱۸۰۰

آدرس: اسپانیا – سویل Calle Rodrigo Caro، ۶، ۴۱۰۰۴ Sevilla، Spain

هتل بکور | Hotel Becquer

دیگر هتل ۴ ستاره ای که در شهر سویل به آن اشاره خواهیم کرد، هتل بکور است. این هتل تا وسایل نقلیه عمومی ۵ دقیقه فاصله دارد. این هتل شیک اتاق های زیبا و بزرگ دارد که تمامی امکانات رفاهی را هم در اختیار شما قرار میدهد. شما در این هتل می توانید از اینترنت رایگان، صبحانه، پارکینگ، اتاق کسب و کار، تراس، خشک شویی و استخر استفاده کنید

شماره تلفن: ۰۳۴۹۵۴۲۲۸۹۰۰

آدرس: Calle Reyes Católicos, 4, 41001 Sevilla, Spain

هزینه خورد و خوراک در شهر سویل

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

غذاهای کشوراسپانیا به اندازه ای عالی هستند که می توانیم به شما قول دهیم که نهایت لذت را در وعده ی غذایی خودتان خواهید برد. یکی از غذاهای خوشمزه ای که در این شهر طبخ می شود تاپاس است، این غذا اسپانیایی را می توانید به عنوان یک وعده ی غذایی خوب و ارزان در این شهر پیدا کنید و سرو کنید. اگر می خواهید که در سفرتان اقتصادی عمل کنید، می توانید از سوپرمارکت های شهر اقلام مورد نیازتان را تهیه کنید و خودتان اقدام به طبخ غذا بنمایید به این ترتیب می توانید کاهش چشم گیری در هزینه های خورد و خوراکتان کاهش داشته باشید.قیمت منوهای مک دونالد در شهر اسپانیا به نسبت ارزان تر است و مبلغ ۷ یورو می باشد.

توضیح حمل و نقل

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

هزینه حمل و نقل در شهر سویل

هزینه بلیط تک سفره ۱٫۴۰ یورو

هزینه بلیط ماهانه ۳۵ یورو

هزینه تاکسی زمانی درون آن می نشینید ۳ یورو و به ازای هر یک کیلومتر ۰٫۹۲ یورو به مبلغ اضافه می گردد. اگر بخواهید تاکسی منتظر شما بماند ۲۰ یورو باید پرداخت نمایید.

هزینه یک لیتر بنزین در این شهر ۱٫۲۲ یورو

سوغات معروف

آوانیکو

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

بادبزن اسپانیایی که به آن «آوانیکو» (Abanico) می‌گویند از محبوبیت چشمگیری برخوردار است. این بادبزن‌ها که در برخی از رقص‌های سنتی اسپانیا هم استفاده می‌شوند یک سوغاتی فوق‌العاده به خصوص برای خانم‌ها خواهد بود. آوانیکو را با رنگ‌، طرح و سبک‌های متنوع، بادبزنی منحصربفرد در میان دیگر بادبزن‌ها خواهید دید.

روغن زیتون

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

روغن زیتون اسپانیا بهترین روغن زیتون دنیا شناخته می‌شود که مردم آندلس آن را تأمین می‌کنند. روغن زیتون در بطری‌هایی با ابعاد مختلف موجود است اما طبیعتاً در بردن مقدار زیاد آن به مشکل برخواهید خورد و لازم است به مقررات حمل بار توجه کنید.

لباس فلامنکو

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

خانم‌ها حتماً از سوغاتی گرفتن یک دست لباس «فلامنکو» (Flamenco) ذوق‌زده خواهند شد. همچنین این لباس‌ها را اگر به تن کودکان و خردسالان کنید بسیار بامزه می‌شود. ترکیب رنگ و سایزهای مختلفی برای انتخاب این لباس وجود دارد و خرید یک کلاه این ست را کامل‌ می‌کند.

توصیه های مفیدی برای مسافرین

زبان رسمی: اسپانیایی

واحد پول: یورو

نوع برق شهری: ۲۳۰ ولت / ۵۰ هرتز

پیش شماره کشور: ۳۴+

پیش شماره سویل: ۰۹۵

شماره اضطراری: ۱۱۲

اطلاعات ضروری: اختلاف ساعت با تهران: ۲:۳۰+

فرودگاه: فرودگاه سویل (SVQ)

میانگین بارندگی

راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز

در شهر سویل شرایط آب و هوایی با توجه به شرایط جغرافیایی که دارد، در تمام طول سال آفتابی است و در همه ماه های سال مقصدی ایده آل برای سفر به کشور اسپانیا به شمار می رود. بنابراین تابستان های این شهر بسیار گرم و دمای هوا تا ۳۲ درجه هم می رسد که البته آن چنان عجیب هم نیست و تابستان های کشور خودمان از ۳۲ درجه هم فراتر رفته است. اما شرایط هوا در زمستان کمی متفاوت تر است و دمای هوا به زیر نقطه انجماد نیز می رسد. فصل‌های بارانی به طور معمول از ماه اکتبر شروع می‌شود و تا دسامبر ادامه می‌یابد. بهار و پاییز می‌توان دمایی مطلوب و روزهای لذت‌بخشی را تجربه کرد. اگر تابستان به این شهر سفر کردید، به یاد داشته باشید که فروشگاه‌ها در طول بعد از ظهر، زمانی که دما افزایش می‌یابد، برای چند ساعت بسته است

بایدها و نبایدهای شهر سویل

آب لوله کشی در کشور اسپانیا قابل شرب نیست، از فروشگاه های این کشور آب معدنی تهیه کنید.

برای گشت و گذار در شهرها و اماکن شلوغ، همیشه حداقل پول نقد را همراه داشته باشید و سعی کنید اشیاء گران قیمت را در گاوصندوق هتل نگهداری کنید.

سیگار کشیدن در تمام مکان های عمومی ممنوع می باشد.

حتما کرم ضد آفتاب و کلاه های آفتاب گیر همراه خودتان ببرید، زیرا آفتاب این شهر بسیار سوزان است و پوستتان آسیب می بیند.

هیچگونه مواد مخدری حتی قرص هایی که کدئین دار هستند را همراه خودتان به این شهر نبرید.

سعی کنید یک کتاب از جملات ضروری اسپانیایی همراه خودتان ببرید کمک بسیار زیادی به شما در این کشور می نماید. زیرا عداد کمی از مردمان این کشور آن هم تنها در شهرهای ساحلی می توانند انگلیسی صحبت کنند.

اسپانیا کشور امنی است و تنها خطری که ممکن است تهدیدتان کند جیب بری است. باید مراقب جیب برها و کیف قاپ هایی که در مناطق شلوغ و پر بازدید هستند باشید. خصوصا در ایستگاه های قطار و مترو و همین طور مکان هایی که توریست ها در آنجا تردد می کنند.

جهت کسب اطلاعات لازم درباره ویزای کشور اسپانیا می توانید راهنمای سفارت اسپانیا را مطالعه کنید..

تلفن های ضروری

متاسفانه هنوز خدمات اورژانس کشور اسپانیا توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را ندارند بنابراین بهتر است که یا خودتان به زبان اسپانیایی مسلط باشید و یا اینکه از شخصی که مسلط است کمک بگیرید.

اگر شما به پلیس, اورژانس و یا آتش نشانی نیاز دارید :         ۱۱۲

اگر شما می خواهید بروز یک حمله، سرقت و یا تصادف را به پلیس گزارش دهید :           ۹۰۲ – ۱۰۲

تصادفات جاده ای و یا اطلاعات در مورد آب و هوا و تراکم ترافیک :


تور ترکیبی سوئیس اسپانیا

سوئیس اسپانیا

تورهای اسپانیا از شیراز

تور اسپانیا از شیراز

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “راهنمای سفر به سویل در اسپانیا – گردشگران شیراز”

3 + 2 =