Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

راهنمای سفر به اسلواکی

راهنمای سفر به اسلواکی

در این مقاله راهنمای سفر به اسلواکی ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز ، سعی دارد شما را با زیباییهای اسلواکی آشنا کند.

معرفی اسلواکی در مقاله راهنمای سفر به اسلواکی

اسلواکی در مرکز اروپا قرار دارد و از سمت شمال با لهستان، جنوب با مجارستان، شرق با اوکراین و از غرب با جمهوری چک و اتریش، هم مرز می باشد. این کشور در سال ۱۹۹۳ از چکسلواکی استقلال یافت و در سال ۲۰۰۴ به اتحادیه اروپا پیوست.  پایتخت کشور اسلواکی براتیسلاوا است و ۵ میلیون نفر جمعیت دارد. زبان این کشور اسلوواک است و در آن مردمانی از تبار اسلواکی، مجار و روما زندگی می کنند.

راهنمای سفر به اسلواکی

 شهر های اسلواکی

براتیسلاوا پایتخت اسلواکی و بزرگترین شهر که ۴۶۰ هزار نفر جمعیت دارد. این شهر در جنوب غربی اسلواکی واقع شده است که دو کرانه رود دانوب و موراوا در آن قرار دارد. این شهر با دو کشور مجارستان و اتریش هم مرز می باشد که شما می توانید ترکیبی از مدرنیته و سنت در آن ببینید. جاذبه های گردشگری این شهر قلعه دوین و نوی مست است.

اگر شما علاقه به اسکی کردن دارید شهر برفی لیپتوسکی میکولاش بهترین گزینه برای شما می تواند باشد. این شهر با داشن پیست اسکی جاسنا و کوه های پوشیده از برف محل مناسبی برای اسکی است. هتل ها، رستوران ها، کلبه های چوبی جذاب همگی در کنار طبیعت زیبا بسیار آرامش بخش است. از جاذبه های گردشگری این شهر می توان به غار، چشمه های آب گرم، اماکن تاریخی، کلیسای چوبی، موزه ی محلی اشاره کرد. در فصل گرما شما می توانید از پارک آبی تاترالاندیا که بزرگترین پارک آبی در اروپای مرکزی است، استفاده کنید.

کوشیتسه که لقب پایتخت فرهنگی اروپا را دارد، با خیابان های سنگ فرش، بناهای تاریخی، کلیسایی با معماری گوتیک، کلیسای جامع سنت الیزابت و گالری اسلواک شرقی، گردشگران زیادی را به خود جذب کرده است.

در ژیلینا موزه هنر که آثار کلاسیک و معاصر هنرمندان اسلواکی را به نمایش گذاشته است، جزو معروفترین جاذبه گردشگری در این شهر می شود. این شهر طبیعت بی نظیری دارد که سد ژیلینا محل مناسبی برای طبیعتگردی، پاراگلایر و دوچرخه سواری است.

قلعه براتیسلاوا در مقاله راهنمای سفر به اسلواکی

راهنمای سفر به اسلواکی

قلعه براتیسلاوا به رنگ سفید و سقف شیروانی نارنجی که بر روی تپه است، با بدو ورود به این شهر بسیار خود نمایی می کند. این قلعه در قرن نهم ساخته شده و امروزه چیزی که از قلعه میبینید بازسازی شده آن است. در این قصر موزه ای وجود دارد که آثار تاریخی و فرهنگی و هنری در خود جای داده است که دارای ۳۵۰۰ نقاشی، مجسمه، پرتره و دیگر آثار هنری می باشد.

پارک ملی بهشت در مقاله راهنمای سفر به اسلواکی

راهنمای سفر به اسلواکی

یکی دیگر از جاذبه های اسلواکی پارک های ملی آن است که پارک ملی بهشت اسلواکی یکی از ۹تا پارک ها است. این پارک در شرق کشور قرار دارد و در آن گونه های کمیاب جانوری و گیاهی و حتی جاذبه های طبیعی وجود دارد. در این پارک ۳۵۰ تا غار وجود دارد که فقط غار یخی  Dobšinská Ice Cave ثبت میراث جهانی یونسکو شده است. کسانی که به پیاده روی، کمپینگ، دوچرخه سواری و کوهپیمایی علاقه دارند این پارک گزینه ی خوبی می تواند باشد.

قلعه دوین در مقاله راهنمای سفر به اسلواکی

طبیعت زیبا در اسواکی

قلعه دوین یکی دیگر از قلعه های موجود در شهر براتیسلاوا است که قدمتش به قرن پنجم قبل از میلاد برمیگردد. این قلعه در زمان های گذشته دژ مرزی از شهر در مقابل دشمنان محافظت می کرده است و درحال حاضر به موزه تبدیل شده است.

بنای یادبود Slavi

دیدنی ها

بنای یادبود Slavín در گورستان نظامی که در کنار هزاران سرباز ارتش شوروی قرار دارد، واقع شده است. این بنا یکی از اماکن دیدنی شهر است که سوژه عکاسی گردشگران می باشد.

غار یخی Dobšinská

دیدنیهای اسلواکی

این غار در پارک ملی بهشت اسلواکی قرار دارد و تنها غار در این پارک است که ثبت میراث جهانی یونسکو شده است. در این غار شما می توانید رودخانه یخی و قندیل هایی که عمرشان به چندین قرن و ضخامتشان به بیست و شش متر می رسد را مشاهده کنید.

قلعه اوراوا

جذابیتهای اسلواکی

قلعه اوراوا یکی دیگر از قلعه های مشهور در اسلواکی است که در قرن سیزده میلادی ساخته شده است. این قلعه هم مانند قلعه های دیگر برای حفاظت از کشور ساخته شده بود البته در آن زمان این قلعه در مجارستان بوده و خاک اسلواکی جزو مجارستان محسوب می شده است.

بهترین زمان ممکن برای سفر به اسلواکی

بهترین زمان برای سفر به اسلواکی از نظر آب و هوا از آوریل تا ژوئن و از سپتامبر تا اکتبر است و در این زمان اسلواکی زیاد شلوغ نیست.

رستوران ها و  کافه ها در مقاله آشنایی با بالی

کافه اربن بیسترو

راهنمای سفر به اسلواکی

رستوران یوفو

راهنمای سفر به اسلواکی

رستوران مودر

راهنمای سفر به اسلواکی

پیتزای زوون

راهنمای سفر به اسلواکی

هتل های شاخص در مقاله آشنایی با بالی

راهنمای سفر به اسلواکی

هتل دوبلیر

هتل رنگ

حمل و نقل عمومی در مقاله آشنایی با بالی

در اسلواکی شما به ۳ صورت می توانید حمل و نقل کنید، اتوبوس، تراموا و اتوبوس برقی. این وسایل نقلیه از ۴ صبح تا نیمه شب فعالیت دارند و زیر نظر سیستم گسترده ی DPB نظارت و کنترل می شوند. برای سوار شدن به این وسایل نقلیه باید از قبل بلیت تهیه کنید که می توانید از این ایستگاه ها، کیوسک های روزنامه فروشی، یا فروشگاه های مخصوص حمل و نقل عمومی خریداری کنید.

راهنمای سفر به اسلواکی

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz