Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

راهنمای سفر به اتریش

راهنمای سفر به اتریش

در این مقاله راهنمای سفر به اتریش گروه مسافرتی گردشگران شیراز سعی دارد شما را با تمام زیباییهای اتریش آشنا کند. رودلف هابسبورگ در قرن ۱۳ به اتریش حمله کرد و نوادگانش تا قرن ۲۰ به این کشور فرمانروایی می کردند. بعد از تموم شدن امپراتوری روم، کشور اتریش به وجود آمد. کشور ترکیش در جنگ جهانی اول به چند قسمت شد و در جنگ جهانی دوم اتریش به آلمان متصل شد و جزئی از آلمان شد و پس از پایان جنگ، جبهه متفقین این کشور را اشغال کردند. در آخر در سال ۱۹۵۵ این کشور به صورت جمهوری فعلی درآمد. اتریش تقریبا در مرکز اروپا قرار دارد و از شمال با آلمان و جمهوری چک، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی، از شرق با اسلوواکی و مجارستان و از غرب با سوئیس هم مرز است. پایتخت کشور اتریش وین است و در زمان های قدیم به اتریش، نوریکوم می گفتند، که از دوره ی شارلمانی به اسم اتریش تغییر یافت.

راهنمای سفر به اتریش

نژاد مردم کشور اتریش  در مقاله راهنمای سفر به اتریش

اقلیتهایی که در اتریش هستند، الاوها، ایتالیایی، مجار و … می باشند، به همین دلیل اتریشی ها نژاد خالص ندارند و مردم آنجا لاغر، سفید و چشم آبی هستند. یا پوستشان تیره با چشم و ابروهای مشکی.

راهنمای سفر به اتریش

مذهب مردم کشور اتریش

حدود ۷ درصد از مردم اتریش تابع کلیسای کاتولیک، حدود ۵درصد تابع پروتستان و حدود ۴درصد پیرو دین اسلام هستند.

زبان و خط مردم کشور اتریش

۹۸ درصد مردم کشور اتریش به زبان آلمانی صحبت می کنند و زبان رسمی این کشور محسوب می شود. زبان های کروات، اسلوونیایی و مجارستانی هم صحبت می شود.

پرچم کشور اتریش

پرچم کشور اتریش از رنگهای قرمز و سفید تشکیل شده است که به صورت افقی هستند. بعد از پرچم دانمارک، پرچم اتریش جز قدیمی ترین پرچم های دنیا قرار دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم کشور اتریش

اتریش در رابطه با جرم هایی مثل حمل و یا استعمال داروهای ممنوعه از جمله موادهای مخدر و روان گردان سختگیرانه برخورد می کند و مجازاتی هم که به همراه دارد بسیار سنگین است. چون هیچ قراردادی بین ایران اتریش در رابطه با انتقال محکومین نیست، اگر فردی در اتریش مرتکب جرمی بشود باید در اتریش دوران محکومیت خود را بگذراند. اگر مرتکب جرم شدید و توسط پلیس دستگیر شدید می توانید با کنسولگری جمهوری اسلامی ایران تماس بگیرید و درخواست کمک کنید و تا آمدن کارکنان سفارت ایران هیچگونه برگه ای رو امضا نکنید. اتریش، قوانین سختی برای کسانی که به اتریش سفر کردند، دارند و قبل از سفر حتما قوانین این کشور را مطالعه کنید.

اگر می خواهید در اتریش رانندگی کنید باید گواهینامه ملی این کشور یا گواهینامه بین المللی داشته باشید.

راهنمای سفر به اتریش

جشن ها و تعطیلات

 • سال نو اول ژانويه
 • روز سه پادشاه مقدس (Heilige KOige) روز ۶ ژانويه
 • ايسترن (عيد پاک) ۲۴ و ۲۵ مارس
 • روز جهانى کارگر اول ماه مِى
 • پفينگستين (Pifingsten) روزهاى ۱۴ و ۱۵ ماه مِى
 • دفن جسد حضرت مسيح ۲۵ ماه مِى
 • روز ملى اتريش ۲۶ اکتبر
 • روز قدسيون ۱ نوامبر
 • پذيرش حضرت مريم ۸ دسامبر
 • کريسمس ۲۵ دسامبر
 • روز استفان‌ام (Stephan M) روز ۲۶ دسامبر

هزینه‌ های سفر به وین

اتریش زادگاه بزرگانی چون بتهوون، شوبرت، هایدن دنیایی از معماری‌های قدیمی، کالسکه‌های معروف و کافه‌های دنج متنوع

هزینه اقامت و رزروهتل و بلیت در وین در مقاله راهنمای سفر به اتریش

قیمت های وین خیلی تفاوتی با دیگر پایتخت های کشورهای اروپایی ندارد و همچنین جز شهرهای گران محسوب می شوند. البته باید گفت که می توایند هتل ها و اقامتگاهای خوب رابا قیمت مناسب پیدا کنید که هاستال ها و اتاق های اشتراکی ازرانتیرن هستند. البته پیشنهاد ما به شما اتاق های اجاره ای آپارتمان ها است که قیمت مناسبی هم دارند. هتل هایی که با مرکز شهر فاصله دارند ارزانتر و آنهایی که نزدیک مرکز شهر هستند گران تر هستند.

راهنمای سفر به اتریش

هزینه خودرو و خوراک در وین در مقاله راهنمای سفر به اتریش

شما می توانید قبل سفر به اتریش توی اینترنت به دنبال رستوران های خوب و با کیفیت و قیمت مناسب بگردید که از هزینه های خود کاهش دهید. با این کار می توانید از منوی رستورانی که انتخاب کرده اید باخبر شوید و آن چیزی که میل طبع شماست سفارش دهید البته غذاهای سنتی وین بسیار خوشمزه و لذیذ هستند.

صبحانه در وین

اگر در هاستل اقامت داشته باشید می توانید از صبحانه آنجا استفاده کنید که نان مخصوص، شیر، قهوه، چای و یا آبمیوه به صورت رایگان برایتان سرو می شود. ولی اگر در هتل اقامت داشته باشید باید قیمت بیشتری پرداخت کنید که برای یک صبحانه متوسط ۴ یورو باید پرداخت کنید. اگر در کافه بخواهید صبحانه خود را نوش جان کنید بین ۳ تا ۵ یورو باید بپردازید. قهوه های کافه ها بسیار خوشمزه و محبوب هستند.

ناهار

در کافه ها و غذاخوری های کوچک می توانید غذاهای خوب با قیمت مناسب پیدا کنید مثل ساندویچ و اشنیتزل. البته غذاهای خیابانی هم مانند فلافل یا پیتا ، میتواند گزینه ی خوبی باشد.

شام

شما می توانید شام خود را از فروشگاه ها یا پیتزا فروشی های محلی تهیه کنید که قیمت مناسبی دارند. Deween wiener کافه ای است که بین گردشگران و دانشجویان بسیار محبوب است که در آن غذاهای پاکستانی پخت می شود.

هزینه بازدید از موزه‌ها و مکان‌های دیدنی

اگر میخواهید از همه ی هزینه های سفر مطلع باشید، حتما از هزینه های اماکن دیدنی و موزه ها هم اطلاعات بگیرید.

رینتالر بایسل

رینتالر باسیل یک رستوران معروف در وین است که شنیتزل و غذاهای بسیار خوشمره ای دارد. محیط این رستوران بسیار گرم و صمیمی است و بیشتر غذاهای سنتی اتریش را سرو می کند که قیمت غذاهایش مناسب است.

گلَسی بایسل

گلسی باسیل یکی دیگر از رستوران های معروف وین است که نسبت به رستوران رینتالربایسل دکوراسیون مدرن و منو غذایی متفاوتی دارد. شما در این رستوران می توانید غذاهای سنتی اتریش یا غذاهای کلاسیک و حتی غذاهای ابتکاری سرآشپز را سفارش دهید.از دیگر ویژگی های این رستوران فضای بازی است که دارد و شما میتوانید غذای خود را در باغ نوش جان کنید.

اشتیررک

راهنمای سفر به اتریش

رستوران اشتیررک موفق به کسب جایزه دوستاره میلشن شده که به همین دلیل این رستوران به یکی از بهترین رستوران های جهان تبدیل شده است. سرآشپز این رستوران با استفاده از محصولات محلی و فصلی غذاهای لذیذ و خلاقانه که مجموعه ای از غذای مدرن و سنتی است را طبخ می کند. در این رستوران انواع نان های خانگی و پنیرهای خوش عطر و بو سرو می شود.

هزینه حمل‌ ونقل در همین مقاله راهنمای سفر به اتریش

اگر شما وین پاس(کارت گردشگری در وین) داشته باشید از تمام وسایل نقلیه: تراموا، قطار، مترو و اتوبوس می توانید استفاده کنید و با به همراه داشتن این کارت از موزه ها تخفیفی بگیرید و در بعضی مواقع رایگان بازدید کنید. اگر دوست داشتید با دوچرخه در وین به گشت و گذار بپردازید در ساعت اول به صورت رایگان اجاره داده می شود اما اگر قصد داشتید مدت زمان بیشتری استفاده کنید، بسته به ساعتی که از دوچرخه استفاده میکنید باید مبلغی را بپردازید.

حمل و نقل د راتریش

جذاب ترین دیدنی های اتریش د رمقاله راهنمای سفر به اتریش

وین

حذابیتهای اتریش

در وین شما می توانید علاوه بر تئاتر های خیابانی، باله، اپرا، نمایش های موزیکال، نگارخانه ها را که می بینید، می توانید به بازدید قصر سلطنتی، موزه های زیبا و هوفبورک و منزل حاکمین هابزبورگ بروید. این شهر تلفیقی از مکان های مدرن و مکان های تاریخی می باشد که همه در کنار هم بسیار باشکوه هستند.

هالستات

هر آنچه درباره اتریش باید بدانید

این دهکده زیبا جز دیدنی های اتریش محسوب می شود که نزدیک به دریاچه هالستات است. در این دهکده شما می توانید کوهنوردی، پیاده روی و قایق سواری کنید و از غارهای یخی و نمکی دیدن کنید. یکی از جاذبه های این دهکده خانه استخوانی Beinhaus است که در زمان های گذشته به دلیل کمبود جا برای قبرستان، استخوان های انسان ها اینجا دفن می شده است. با اینکه جای ترسناکی است و دیدنش خالی از لطف نیست.

سالزبورگ

راهنمای سفر به اتریش

سالزبورگ محل تولد موسیقی دان بزرگ، موتزارت است که از محل تولد و نمایشگاه های مربوطه گردشگران می توانند بازدید کنند. در ابن شهر می توانید به گالری ها، موزه ها، و رستورانها و مراکز خرید بروید و لذت ببرید.

اینزبروک

راهنمای سفر به اتریش

منظره این شهر را کوه های برفی و ساختمان های رنگی تشکیل داده است. کسانی که علاقه به اسکی و کوهنوردی دارند می توانند به این شهر بیایند و از امکاناتش استفاده کنند. از دیگر جاذبه های این شهر قلعه امبرس، موزه هنرهای مردمی، کلیسای کورت، سواری با درشکه و اسپاهای لوکس است.

الپباچ

دیدنیهای اتریش

زیباترین دهکده در اتریش الپباچ است که در بین کوه های برفی قرار دارد. این دهکده از خانه های چوبی زیبا همراه با مزارع دام پروری ساخته شده است. اهالی بومی این دهکده صنایع دستی درست می کنند. در این دهکده شما می توانید در فصل زمستان اسکی کنید.

جاده آلپی گراس گلاکنر

جاذبه های دیدنی اتریش

این جاده بسیار زیبا و خوش منظره می باشد و در نهایت به پارک ملی هوهه تائرن و کوه های کوتاه و بلند و ارتفاعات گراس گلاکنر ختم می شود. این جاده زیبا از بین یخچال پاسترز (یخچال طبیعی پاسترز)، جنگل های کوهستانی، علفزارهای آلپ عبور می کند. شما می توانید با اتوموبیل و اتوبوس، موتورسیکلت، دوچرخه و یا حتی با پای پیاده در این جاده بروید و تجربه ای فراموش نشدنی داشته باشید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz