راهنمای سفر به اتریش

راهنمای سفر به اتریش

راهنمای سفر به اتریش

درباره اتریش

در پایان قرن ۱۳ رودلف هابسبورگ بر اتریش کنونی مسلط شد و خاندان هابسبورگ از آن زمان تا قرن بیستم بر کشور اتریش فرمانروایی میکردند.بعد از فروپاشی امپراتوری کشور روم ، کشور اتریش به وجود امد. در جنگ جهانی اول کشور اتریش به چند بخش مختلف تقسیم شد و در نهایت در جنگ جهانی دوم هیلتر کشور اتریش را به آلمان متصل کرد و جزی از کشور المان محسوب می شد و بعد از پایان جنگ جهانی دوم اتریش به اشغال جبهه متفقین در امد و در نهایت در سال ۱۹۵۵ این شکور به صورت جمهوری فعلی درآمد. کشور اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی به شمار می رود و پایتخت آن شهر وین می باشد. کشور اتریش از شمال با کشور آلمان و کشور جمهوری چک و از شرق با کشور اسلوواکی و کشور مجارستان از جنوب با کشور ایتالیا و کشور اسلوونی و از غرب با کشور سوئیس و کشور لیختنشتاین هم ‌مرز می باشد. پیش از دوره ی میانه رومیان که در این شکور ساکن بودند نام اتریش کنونی را نوریکوم می‌نامیدند. نام کشور اتریش از دوره شارلمانی باقی‌ماند است.کشور اتریش تا سالهای بسیاری هویت سیاسی مستقلی نداشت و در دوره های بخشی از کشور روم به شمار می رفت.

راهنمای سفر به اتریش

اتریش زیبا

پایتخت : وین

نوع حکومت: جمهوری پارلمانی فدرال

رئیس حکومت: صدراعظم

رئیس دولت: رئیس جمهور

نام رسمی: اتریش

نام به آلمانی: Österreich

زبان رسمی : آلمانی

شهر های کشور اتریش

وین : پایتخت کشور اتریش

گراتس : قدیمی‌ترین سکونتگاه انسانی

کلاگن‌ فورت : مرکز استان کرنتن است و ششمین شهر بزرگ اتریش است

لینتز : لینتز را رومی‌ها بنیاد کردند و آن را لنتیا می‌نامیدند

آیزن ‌اشتات : در دوران امپراتوری هابزبورگ این شهر محل اقامت نجیب‌زادگان مجار بوده است

اینسبروک : این شهر در دره این در کوه‌های آلپ جای دارد

زالتسبورگ : زالتسبورگ شهری دانشگاهی کشور اتریش

نژاد مردم کشور اتریش

نژاد مردم اتريش سفيد پوست می باشد و اقليتى از آنها متشکل از اسلاوها، ايتاليايى، مجار و… می باشد. نتيجه اين وجود اقوام و نژاد در کشور اتریش اين است که اتريشى‌ها خالص نيستند و تعدادی بلند و تعدادی دیگر باريک با پوست روشن و چشم‌هاى آبى و موى بور و بعضى ديگر با پوست تيره و چشم‌ها و موهاى قهوه‌اي و عده معدودى متفاوت با دو گروه فوق به چشم مى‌خورند.مهاجرت به اروپا

راهنمای سفر به اتریش

مذهب مردم کشور اتریش

۷۳/۶درصد ازمردم کشوراتریش پیرو کلیسای کاتولیک رم هستند

۷/۴درصد ازمردم کشوراتریش پیرو پروتستان هستند

۲/۴درصد ازمردم کشوراتریش پیرو اسلام هستند

زبان و خط مردم کشور اتریش

زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است. که ۹۸درصد مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می‌کنند. در کنار زبان آلمانی اقلیتی به زبان‌های کروات، اسلوونیای و مجارستانی صحبت می‌کنند.وقت سفارت اتریش

پرچم کشور اتریش

پرچم اتریش دارای سه رنگ به صورت افقی می باشد که شامل رنگهای قرمز، سفید و قرمز است پرچم کشور اتریش بهد از پرچم دانمارک دومین پرچم قدیمی دنیا محسوب می شود.

فرهنگ و آداب و رسوم کشور اتریش

اگر با تور اتریش به این کشور مسافرت کرده اید پس بهتر است بدانید که قوانین مجود در کشور اتریش در رابطه با جرائمی نظیر حمل و یا استعمال داروهای ممنونه از جمله موادهای مخدر و روان گردان بسیار سخت گیرانه می باشد. مجازات های مجود در این خصوص می تواند به حبس های طولانی مدت به همراه پرداخت جرمیه سنگین باشد.

اگر قصد رانندگی در کشور اتریش را دارید باید گواهینامه ملی کشور اتریش را تهیه نمایید و یا اینکه گواهینامه بین المللی در اختیار داشته باشید (برای دریافت گواهینامه بین المللی در کشور ایران هم می توانید اقدام نمایید) .

به دلیل عدم وجود هر گونه قرارداد انتقال محکومین بین ایران و اتریش در صورتی که فرد یا افرادی به هر دلیلی توسط مراجع قانونی کشور اتریش به زندان محکوم شوند می بایست دوران محکومیت خود را در کشور اتریش سپری نمایند.

چنانچه به هر دلیلی توسط پلیس کشور اتریش دستگیر شدید شما با توجه به ماده ۳۶ کنوانسیون وین می توانید با کنسولگری جمهوری اسلامی ایران تماس بگیرید و درخواست همکاری نمایید و اگر به زبان المانی ملسط نیستید تا امدن کارکنان سفارت ایران از امضا هرگونه برگه ای کاملا خودداری نمایید.توجه نمایید که شما در این کشور تحت حاکمیت قوانین ومقررات کشور اتریش می باشید و وظایف نمایندگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ارائه خدمات کنسولی می باشد و به معنای نقض مقررات کشور متوقف نمی باشد.

دولت کشور اتریش دارای قوانین سختی برای مهاجرین می باشد و مسافرانی که از ایران قصد دارن با تور اتریش وارد این کشور شوند حتما به این قوانین پایند باشند .

راهنمای سفر به اتریش

جشن ها و تعطیلات

 • سال نو اول ژانويه
 • روز سه پادشاه مقدس (Heilige KOige) روز ۶ ژانويه
 • ايسترن (عيد پاک) ۲۴ و ۲۵ مارس
 • روز جهانى کارگر اول ماه مِى
 • پفينگستين (Pifingsten) روزهاى ۱۴ و ۱۵ ماه مِى
 • دفن جسد حضرت مسيح ۲۵ ماه مِى
 • روز ملى اتريش ۲۶ اکتبر
 • روز قدسيون ۱ نوامبر
 • پذيرش حضرت مريم ۸ دسامبر
 • کريسمس ۲۵ دسامبر
 • روز استفان‌ام (Stephan M) روز ۲۶ دسامبر

هزینه‌ های سفر به وین

اتریش زادگاه بزرگانی چون بتهوون، شوبرت، هایدن دنیایی از معماری‌های قدیمی، کالسکه‌های معروف و کافه‌های دنج متنوع

پس بحثی برای دلیل تهیه بلیط هواپیما به وین نمی‌ماند، در مرحله بعدی به سراغ هزینه‌های این سفر بپردازیم.

همان‌ طور که می‌دانید پایتخت اتریش شهر گرانی است ولی این به این معنی نیست که از عهده مخارجتان در طول سفر برنمی‌آیید، بلکه با یک برنامه ‌ریزی خوب می‌توانید هم از پس مخارج بربیایید و هم استرس و نگرانی برآمد هزینه‌های نهایی را از خود دور کنید و در کنار همه این‌ها رؤیای تهیه بلیط هواپیما به وین را به حقیقت تبدیل کنید.

هزینه اقامت و رزروهتل و بلیت در وین

اگر هزینه اقامتگاه‌ها و هتل‌های شهر وین را با دیگر پایتخت‌های معروف اروپا مقایسه کنیم، باید گفت تفاوت چندانی ندارد؛ یعنی هزینه اقامت در شهرها ملاک انتخاب مقصد بلیط هواپیما به وین یا بلیط هواپیما به پاریس و یا دیگر شهرهای اروپایی نیست و همه جزو شهرهای گران دنیا هستند.البته اگر دنبال هتل‌های خوب باقیمت مناسب باشید تعدادشان در پایتخت کم نیست، اقامت در هاستل‌ها هم که مقرون‌به‌صرفه‌تر است، یعنی می‌توان حدود ۱۰ تا ۲۰ یورو برای اتاق‌های اشتراکی و در کل ۱۶ یورو برای هاستل‌های معمولی در نظر گرفت. اگر هم می‌توانید بیش‌تر هزینه کنید با ۴۰-۵۰ یورو می‌توانید اتاق‌های اختصاصی رزرو کنید؛ اما در کل بهتر است سراغ اتاق‌های اجاره‌ای آپارتمان‌ها بروید که قیمتشان مناسب‌ترند.هتل‌های ارزان‌تر معمولاً با مرکز شهر فاصله دارند و همان‌طور که می‌دانید هتل‌های ۱ یا ۲ ستاره بودجه کمتری را می‌طلبند؛ اما اگر هتل‌های مرکز شهر را انتخاب کنید باید برای هر شب اقامت خود حدود ۹۰ تا ۱۰۰ دلار هزینه کنید.

راهنمای سفر به اتریش

هزینه خورد و خوراک در وین

قبل از اینکه ریسک کنید و با هزینه‌های زیادی روبرو شوید، همان اول که بلیط هواپیما به وین را رزرو کردید، در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد رستوران‌های شهر باشید و رستوران مناسبی را ازنظر قیمت غذاها و کیفیتشان انتخاب کنید تا نه با صورت‌ حساب‌های گران مواجه شوید و نه ناراضی از طعم غذاهایش باشید، خودتان بهتر می‌دانید که احتمال دارد غذاهای خارجی به مزاجتان خوش نیایند ولی غذاهای سنتی وین بسیار خوشمزه‌اند و این انکار نشدنی است.

صبحانه در وین

بیشتر هاستل‌ها صبحانه ساده‌ای شامل نان مخصوص صبحانه، شیر، قهوه، چای یا حتی آبمیوه را به ‌صورت رایگان سرو می‌کنند، اما بیشتر هتل‌ها باقیمت‌های بیشتری صبحانه سرو می‌کنند. در کل یک صبحانه متوسط و معمولی تا ۴ یورو هزینه برمی‌دارد.اما با ۳ تا ۵ یورو می‌توانید یک صبحانه کامل را در کافه‌های شهر میل کنید، جالب است بدانید کافه‌ها در وین محبوب هستند و اسپرسوها و دوبل اسپرسوهای خوشمزه‌ای دارند.

ناهار

نوبت به انتخاب غذا است. اگر از محیط کافه‌ها و قیمت‌هایشان راضی بودید و در خرج و مخارجتان اقتصادی هستید، کافه‌های کوچکی زیادی در شهر با حدود ۱.۵ تا ۶ یورو غذاهای آماده ‌ای مثل ساندویچ ، اشنیتزل ارائه می‌دهند.چنین مواقعی غذاهای خیابانی و البته سالم‌ ترین آن‌ها، می‌تواند گزینه خوبی باشد که فلافل یا پیتا (نان‌های یونانی پرملات) خوشمزه‌ای باقیمت ۳.۵ تا ۵ یورو هستند.

شام

با توجه به اینکه شب‌ها غذاهای سبک می‌خورید یا نه می‌توانید مناسب‌ ترین کافه‌ها یا رستوران‌ها را برای میل کردن انتخاب کنید، اما در کل غذای آماده فروشگاه‌ها ۵ تا ۸ یورو، پیتزاهای مکان‌های محلی ۴ تا ۷ یورو هزینه‌ دارند. کافه ‌ای به اسم “wiener Deween” هم بین بیشتر گردشگران و دانشجویان محبوب است که غذاهای پاکستانی طبخ می‌کنند.

هزینه بازدید از موزه‌ها و مکان‌های دیدنی

در شهرهای اروپایی بازدید از موزه‌ها و اماکن دیدنی تقریباً رنج قیمت یکسانی دارند و ۱۰ تا ۲۰ یورو هزینه می‌برند، این نشان می‌دهد که باید در کنار تخمین هزینه بلیط هواپیما به وین اقامت، غذا و حمل‌ونقل هزینه بازدیدها هم دستتان باشد، البته این برای کسانی است که خیلی اقتصادی فکر می‌کنند. برای بازدید از موزه “Art History”، قصر و موزه “Belvedere” و قصر “Schonbrunn” به ترتیب ۱۴ یورو، ۷ تا ۲۰ یورو و ۱۲ تا ۱۶ یورو هزینه پرداخت کنید.

رینتالر بایسل

وقتی از بیرون به رینتالر باسیل (Reinthaler’s Beisl) نگاه کنید، همانند یک رستوران‌ معمولی به نظر می‌رسد در حدی که شاید اصلاً متوجه آن نشوید، اما همانند گوهری پنهان در این شهر است. اگر از یک شهروند وین که در مورد شهر خود کم و بیش اطلاعاتی دارد بپرسید کجا می‌توانید شنیتزل آبدار و غذاهای لذیذ میل کنید که محیط شادی هم داشته باشد، احتمالاً همین رستوران را به شما معرفی خواهد کرد. این رستوران به خاطر محیط گرم و صمیمی‌اش در سطح اتریش معروف است و عمدتاً غذاهای سنتی اتریشی سرو می‌کند. می‌توان گفت که رستوران باسیل محلی دنج و راحت بوده که در اصل همان رسپی‌های اتریشی را استفاده کرده اما غذاهای فوق‌العاده ساده و با قیمت مناسب به مشتری ارائه می‌کند. این رستوران در نزدیکی منطقه یک وین قرار دارد.

گلَسی بایسل

گلسی باسیل (Glacis Beisl) نیز مانند رستوران رینتالر بایسل به خاطر محیط ساده و دلپذیرش معروف است، اما از طراحی مدرن و منوی غذای رستوران می‌توان به تفاوت آنها پی برد. غذاهایی که در این رستوران طبخ می‌شود از روی رِسِپی‌های سنتی اتریشی گرفته شده که در کنار آن غذاهای خیلی ساده کلاسیک و غذاهای ابتکاری نیز سرو می‌شود. باغ زیبای این رستوران در فضای باز، یکی از بهترین ویژگی‌هایش به شمار می‌رود که در زیر نور آفتاب خوردن غذا را بسیار لذت‌بخش می‌کند.

اشتیررک

راهنمای سفر به اتریش

رستوران اشتیررک (Steirereck) مطمئناً می‌تواند پاسخگوی هر نوع سلیقه‌ای باشد. این رستوران موفق به کسب جایزه دو ستاره میشلن شده که همین موضوع آن را به یکی از بهترین رستوران‌ها نه تنها در سطح وین یا اتریش، بلکه در سطح جهان تبدیل کرده است. سرآشپز این رستوران با دست‌های جادویی خود از محصولات محلی و فصلی با کیفیت بالا برای تهیه غذاهای لذیذ، رسپی‌های خلاقانه و فوق‌العاده سری استفاده کرده و به نوعی منوی سنتی اتریشی را با تغییرات مدرن و امروزی به هم آمیخته است. از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این رستوران می‌توان به تنوع بسیار زیاد نان‌های خانگی و پنیرهای خوش عطر و بوی آن اشاره کرد.

هزینه حمل‌ ونقل

سپستم حمل ونقل عمومی وین بسیار عظیم است، برای همین لازم نیست نگران گشتن در اطراف شهر باشید. با تهیه ” وین پاس” هم می‌توانید با تراموا، قطار، مترو و اتوبوس به تمام نقاط شهر بروید و هم برای بازدید از موزه‌ها تخفیف بگیرید یا حتی رایگان بازدید کنید.

با تاکسی حدود ۲۷ تا ۳۰ یورو

با اتوبوس حدود ۸ یورو

با قطار شهری فرودگاه یا سی‌ای‌تی که سفر رفت ۱۲ یورو و سفر رفت‌وبرگشت ۱۹ یورو

دوچرخه سواری در وین

اگر دوچرخه ‌سواری را دوست داشته باشید، بهترین گزینه رفت ‌وآمد دوچرخه است که ساعت اول به ‌صورت رایگان اجاره داده می‌شود و بیشتر که باشد هزینه آن به این صورت است: دو ساعت با ۱ یورو، ۳ ساعت با ۲ یورو، چهار ساعت با ۴ یورو و بیشتر از آن‌هم برای هر ساعت بعدی ۴ یورو در نظر بگیرید.

زیباترین جاذبه های گردشگری اتریش

وین (Vienna)

راهنمای سفر به اتریش

وین با وجود تئاتر های خیابانی، باله، اپرا، نمایش های موزیکال، نگارخانه ها و پر از هیجان است و شهری زنده و دینامیک برای بازدید است. ولی این از جلوه های سنتی این شهر نمی کاهد. چندین قصر سلطنتی، موزه های شگفت انگیز و همچنین هوفبورگ، منزل حاکمین هابزبورگ نیز در این شهر قرار دارد. زندگی مدرن پرسرعت در کنار معماری تاریخی جذاب باعث شده که این شهر شهری باشکوه برای بازدید باشد.

هالستات (Hallstatt)

راهنمای سفر به اتریش

این دهکده خوش منظره کوچک که اغلب به عنوان یکی از زیباترین مکان های اتریش برای بازدید نامیده می شود، مشرف به آبهای آرام دریاچه هالستات است. در این دهکده می تواند کوهنوردی، پیاده روی و قایق سواری کنید و از چند مکان جالب دیدن کنید. از خانه استخوانی Beinhaus دیدن کنید. در این مکان شاهد بقایای استخوان های انسان ها خواهید بود که به دلیل کمبود جا برای قبرستان در این مکان دفن شده بودند. با آنکه ترسناک به نظر می رسد ولی تجربه متفاوتی است. غارهای یخی و غارهای نمکی در این منطقه هم ارزش بازدید را دارند.

سالزبورگ (Salzburg)

راهنمای سفر به اتریش

سالزبورگ قطعاً یکی از بهترین مکان ها برای دوستداران موسیقی است. این شهر زادگاه موتزارت است و گردشگران می توانند از محل تولد و نمایشگاه های مربوطه در این شهر بازدید کنند. گردشگران می توانند به گالری ها، موزه ها و رستوران ها و مراکز خرید و بازار کشاورزان بروند و لذت ببرند.

اینزبروک (Insbruck)

راهنمای سفر به اتریش

کوه های برفی و ساختمان های رنگی بلند اینزبروک مناظر چشمگیری دارند که برای کارت پستال مناسب اند. افرادی که به کوهنوردی علاقه دارند می توانند به مراکز اسکی و مراکز ورزش های زمستانی بروند این شهر بروند. از مکان های دیدنی دیگر این شهر می توان به قلعه امبراس، موزه هنر مردمی و کلیسای کورت اشاره کرد. سواری با درشکه و اسپا های لوکس نیز از دیگر تفریحات متعدد در این شهر محسوب می شوند

الپباچ (Alpbach)

راهنمای سفر به اتریش

این دهکده زیباترین دهکده در اتریش نامیده شده است و البته تعجبی هم ندارد. این دهکده زیبا بین یک سری کوه پربرف باشکوه واقع شده است و شیب های عالی برای اسکی دارد و فرهنگ سنت کوه های آلپ در آن حفظ شده است. الپباچ پر از خانه های چوبی زیبا، مزارع دام پروری و بومی هایی است که صنایع دستی سنتی درست می کنند. اگر علاقمندید بدانید که اتریش در قدیم چطور بوده است و از تجربه توقف زمان قدیم لذت ببرید، الپباچ مقصدی مناسب برای شماست.

جاده آلپی گراس گلاکنر (Grossglockner Alpine Road)

راهنمای سفر به اتریش

این جاده خوش منظره و زیبا قطعاً ارزش دیدن را دارد. این جاده شما را به پارک ملی هوهه تائرن و ارتفاعات گراس گلاکنر (بلندترین کوه های اتریش) می رساند و از میان یخچال طبیعی پاسترز می گذرد. این جاده بهترین مسیر برای تجربه چشم انداز اتریش است، زیرا از میان جنگل های کوهستانی، علفزارهای آلپ و دشت های یخ و صخره های تند عبور می کنید. می توانید اتومبیلی کرایه کنید، اتوبوس بگیرید یا با موتورسیکلت، دوچرخه یا حتی با پای پیاده این مسیر را تجربه کنید، در هر صورت این تجربه ای فراموش نشدنی در کل زندگی تان خواهد بود.

شماره تلفنهای ضروری اتریش

آتش نشانی‌ شماره تلفن ۱۴۴

پلیس شماره تلفن ۱۳۳

آمبولانس شماره تلفن ۱۴۴

دکتر شبانه روزی شماره تلفن ۱۴۱

تاکسی‌شماره تلفن ۴۰۱۰۰

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “راهنمای سفر به اتریش”

چهار × سه =