راهنمای سفر به آفریقای جنوبی – گردشگران

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی – گردشگران

آفریقای جنوبی

جنوبي ترين كشور قاره‌ ي سياه سرزمين الماس است سرزمین اعجاب ها ، رنگ ها ، موسیقی ها ، رقص ها هفت گنجينه‌ ي ميراث جهاني را در دل خود جاي داده است؛ حيوانات موسوم به «پنج بزرگ» (Big Five)، يعني فيل كرگدن ، بوفالو ، شير و پلنگ ، در بيشه ‌زاران آن زندگي مي ‌كنند و ميزبان جام‌هاي جهاني راگبي ، فوتبال و كريكت بوده است. آميختگي فرهنگي آن به حدي است كه مردمانش به يازده زبان رسمي سخن مي‌گويند. از همه مهم‌ تر، زادگاه نلسون ماندلا- مرد برادري و آشتي است. يونسكو سازمان فرهنگي علمي، آموزشي ملل متحد- هفت گنجينه‌  ي ميراث جهاني را در آفريقاي جنوبي ثبت كرده است كه عبارتند از:

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

سايت سنگواره‌هاي انساني سه ميليون ساله در استرك فونتين (Sterk Fontin)

تپه‌ي باستاني ماپونگوبو (Mapungubwe) بازمانده از قرن يازدهم

كوهستان ريشترزولد (Rishtersveld) در شمال دماغه‌ي اميد نيك

  جزيره‌ي روبن (Robben Island) كه از قرن هفدهم تا شكست آپارتايد (۱۹۹۰) زندان سياهان بوده است.

منطقه‌ي حفاظت‌شده‌ي «كيپ فلورا» (Cape Flora Region) كه در همسايگي كيپ‌تاون است.

پــــارك مـــرجـــانـــي «ايســــي‌مانـــگالـيســــو» (Isimangaliso Prakݣ) ݣݣدر ساحل اقيانوس هند

موقعیت جغرافیایی

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

آفریقا زیبا قاره‌ای است که ۶۲ کشور را در بر می ‌گیرد و بیشترین خشکی‌های نیمکره جنوبی را در خود قرار داده است. آفریقا به وسیله دریای مدیترانه از اروپا جدا شده و از منتها الیه بخش شمال شرقی خود به آسیا می ‌پیوندد. کانال سوئز این ارتباط آفریقا و آسیا را قطع کرده‌ است.

تفسیر جمعیت

 آفریقا با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت  دارای ۶۱ کشور بوده است که حدود یک هفتم از جمعیت جهان  را در خود جای داده ‌است

جاذبه های تاریخی

همه ما میدانیم که آفریقای جنوبی یک کشور زیبا پر از جاذبه ‌های دیدنی است. رودخانه لیمپوپو کرگدن‌ها دیدنش خالی از لطف نیست. در جنوبی ‌ترین نقطه پنگوئن‌ها را ببینید. این کشور زیبا پر از حیات ‌وحش است و علاوه بر آن میتوانید سرگرمی داشته باشید، از شب‌های آنجا لذت ببرید، غذا بخورید و از سواحل آن دیدن کنید. در این کشور پارک‌های ملی مختلفی دارد و همچنین این کشور غذاهای محلی مختلفی دارد. این کشور درطی سال‌ها علیه آپارتاید جنگید و تأثیرات آن هنوز هم احساس میشود. اما امکانات فرهنگی و تحصیلی موجود باعث می‌شود که به آینده این کشور امیدوار باشیم. ازآنجایی‌که این کشور جاذبه‌های فراوانی دارد بنابراین یا باید سفرتان طولانی باشد و یا اینکه بارها و بارها به آنجا سفر کنید. در اینجا ۱۵ جاذبه گردشگری آفریقای جنوبی را به شما معرفی می‌کنیم

بلومفونتن

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

بلومفونتن (Bloemfontein) یکی از سه پایتخت آفریقای جنوبی و مرکز استان فری استیت این کشور می باشد و به دلیل برگزاری فستیوال‌های هرساله گل رز، به “شهر رزها” معروف است. این شهر جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی بسیار زیادی دارد. برای ابتدا می‌توانید به موزه هنری Oliewenhuis، موزه ملی، باغ گیاه‌شناسی استان، پارک ووداکام (Vodacom) و موزه جنگ Anglo Boer، سری بزنید. سپس می‌توانید به تالار اخترنمای دیجیتال، اجرای موسیقی در Mystic Boer و سپس ماهیگیری در Maselspoort بروید. ازآنجایی‌که دیدنی‌های این شهر بسیار زیاد است پس باید حداقل چند روز در آنجا اقامت داشته باشید.

کیپ ‌تاون

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

کیپ‌تاون (Cape Town) آیینه تمام نمای کشور آفریقای جنوبی است که برخلاف تاریخ پیچیده این کشور، فرهنگ‌ها و مذاهب مختلف در آنجا در کنار هم زندگی می‌کنند. کوه تیبل که کوهی سر تخت است در این شهر قرار دارد. ازجمله تفریحات این شهر عبارت‌اند از طبیعت‌گردی، ورزش‌های آبی، غذاهای محلی، املاک تولید شراب و سواحل طلایی. حتماً از باغ گیاه‌شناسی Kirstenbosch و پارک سبز دیدن کنید. اگر به دنبال ماجراجویی هستید در کوه تیبل تله کابین سواری کنید و یا در کوه Lion’s Head دوچرخه‌سواری کنید. این شهر در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان شهری دارای معماری برتر معرفی شد و خیابان‌هایش پر از معماری‌های خارق‌العاده است. در آخر می‌توانید از مزارع شراب دیدن کنید.

دوربان

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

در فصل‌های گرم این شهر یکی از مقصدهای اصلی گردشگران است. اگر می‌خواهید در این شهر تفریح کنید می‌توانید از واگن سواری، ماهیگیری، پارک آبی uShaka، تئاتر و ورزش‌های آبی، لذت ببرید. سپس می‌توانید به داخل شهر بروید و از معماری شهری لذت ببرید. دوربان (Durban) فضای آسیایی دارد و جمعیت بسیاری از هندی‌ها در این شهر زندگی می‌کنند. حتماً از بازارهای این شهر دیدن کنید.

جونانسبورگ

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

این شهر (Johannesburg) همه تفریحات را دارد: غذاهای خوشمزه، شب‌های دل‌نشین، سرگرمی، هنر، فروشگاه‌های مختلف و راه‌آهن. این شهر با تاریخ پیچیده حدود ۲۰ سال است که دچار افول شده است. اما اقتصاد آن به دلیل تجارت و گردشگری در چند سال اخیر رشد کرده است. در Newtown  و Braamfontein دو محله فرهنگی این شهر، رستوران، کافه، موزه و تئاتر، دیده می‌شود. در این دو محله انرژی مثبت بسیار زیادی وجود دارد. در چند سال اخیر نقاط گردشگری این شهر رو به افزایش است. حتماً از محله Maboneng در قسمت شرقی شهر دیدن کنید. اگرچه تاریخ این شهر پیچیده است، اما چیزهای زیادی برای عرضه کردن دارد. برای کسب اطلاعاتی درباره گذشته این کشور می‌توانید از موره آپارتاید دیدن کنید.

لندن شرقی

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

اگر می‌خواهید از یک ساحل خلوت دیدن کنید حتماً به لندن شرقی بروید. در این ساحل می‌توانید از آب گرم، ورزش‌های آبی، ماجراجویی و تابش آفتاب لذت ببرید. مرکز این شهر صنعتی است، اما محله‌های مختلف آن جاذبه‌های مختلفی دارد. اگر به دنبال سواحل آرام و زیبا هستید از تپه‌ها ساحلی و خلیج دیدن کنید.

پیترماریتزبورگ

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

این شهر زیبا (Pietermaritzburg) در دل جنگل و مراتع Natal Midlands قرار دارد. این شهر یکی از برترین شهرهای دوران ویکتوریایی روزی زمین است. با گردش در ساختمان‌های این شهر دوره تاریخی متفاوتی را تجربه خواهید کرد. بسیاری از این ساختمان‌ها به موزه تبدیل شده‌اند. در این شهر دانشجوهایی زیادی ساکن هستند، همچنین بخشی از جمعیت این شهر از قبیله زولو می‌باشند. درنتیجه در این شهر فرهنگ‌های مختلف در کنار هم زندگی می‌کنند. در این شهر از مرکز توریستی Midlands Meander و Kwa Zulu-Natal دیدن کنید.

کیمبرلی

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

کیمبرلی (Kimberley) شهر تاریخی دیگر این کشور است که به شهر درخشان نیز شهرت دارد. این شهر در قلب معادن الماس قرار دارد و در آنجا آبجوهای بسیار خوبی نیز تولید می‌شود. این شهر به تاریخ خود مفتخر است و با گردش در آن حس می‌کنید در دوران گذشته غرب به سر می‌برید. آبجو بنوشید، از معادن قدیمی شهر دیدن کنید، و از بزرگ‌ترین گودال جهان که با دست حفر شده، بازدید کنید. حتماً از موزه‌های شهر دیدن کرده و اطلاعاتی کسب نمایید.

پرتوریا

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

پرتوریا (Pretoria) به شهر درخت‌های نورا شهرت دارد، زیرا در جای‌جای آن این درخت‌ها دیده می‌شود. این شهر که مشابه جونانسبرگ است، به علت تاریخ غنی پر از موزه، ساختمان‌های تاریخی و جاذبه‌های طبیعی، است. این شهر در گذشته مرکز آپارتاید بوده و به همین دلیل کنسولگری‌های خارجی، تجارت‌های مختلف و صنعت گردشگری، در آن واقع شده‌اند. اگر به این کشور آمدید حتماً به شهر پرتوریا سری بزنید.

بندر الیزابت

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

بیشتر شهرهای آفریقای جنوبی یک نام مستعار نیز دارند و بندر الیزابت (Port Elizabeth)، “شهر مهمان‌نواز” نامیده می‌شود. این شهر در انتهای مسیر گاردن، در نزدیکی خلیج آلگوا (Algoa) و غرب کرانه سان شاین، قرار دارد. در اینجا می‌توانید از سواحل زیبا، ورزش‌های آبی و تاریخ غنی، لذت ببرید. بندر الیزابت به همراه شهرهای ماهواره‌ای دزپاتچ و اویتنهاگ، به‌عنوان خلیج نلسون ماندلا شناخته می‌شود. در حومه شهرمی توانید به بازار رفته و خرید کنید، و به بار و رستوران بروید.

سووتو

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

بسیاری معتقدند که آفریقای جنوبی واقعی در شهرهایی مانند سووتو (Soweto) دیده می‌شود. به علت نقش اصلی آن در آپارتاید، مکان‌های تاریخی مختلفی در آنجا یافت می‌شود. در این شهر تورهای رسمی وجود دارد که می‌توانید برای گردش در شهر از آن‌ها کمک بگیرید. این تورها شما را به میدان والتر سیسولو (Walter Sisulu) که منشور آزادی آفریقای جنوبی در سال ۱۹۵۵ در آنجا امضا شد، و یا یادبود هکتور پیترسون (Hector Pieterson) که در سال ۱۹۷۶ جنبش‌ها ازآنجا آغاز شد، می‌برند. از دیگر جاذبه‌های این شهر می‌توان خیابان ویلاکازی را نام برد که نلسون ماندلا و اسقف اعظم امیریتوس دسموند توتو، مدتی در آنجا می‌زیستند. همچنین می‌توانید از بیمارستان کریس هانی باراگواناس (Chris Hani Baragwanath) دیدن کنید که طبق کتاب گینس بزرگ‌ترین بیمارستان جهان است.

کنیسنا

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

کنیسنا (Knysna) که در مسیر گاردن قرار دارد، برای برپایی فستیوال صدف و نمای زیبای جزیره و صخره‌های آبی در اطراف شهر، شهرت دارد. این صخره‌های آبی تاکنون چندین کشتی را درهم‌شکسته‌اند. حتماً از پارک فیل‌ها، منابع طبیعی Featherbed و محراب مانکی لند، دیدن کنید. در اطراف این شهر ممکن است دلفین‌ها را مشاهده کنید، همچنین تورهای قایق‌سواری در خلیج پلتنبرگ یا رابرگ توقف نموده و می‌توانید از مکان‌های استعماری مهروموم‌شده دیدن کنید. اگر به دنبال ماجراجویی هستید حتماً به این شهر بروید.

اوتس هورن

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

این شهر (Oudtshoorn) پایتخت شترمرغ‌های جهان است. این شهر در بین کوه‌های سوارتبرگ و اوتنیکوا قرار گرفته و برای عاشقان طبیعت یک مقصد زیبا است. برای رفتن به این شهر باید از منطقه صحرا مانند کلاین کارو دیدن کنید. رشته‌کوه‌های این منطقه به‌عنوان میراث جهانی کیپ فلورال انتخاب شده و در آنجا جاذبه‌های بسیاری را خواهید دید، مانند غارهای کانگو و روستای تاریخی De Rust. اگر حوصله دارید از گذرگاه سوارتبرگ بروید یا پس از طی ۲۵ کیلومتر به مرینگ اسپورت بروید. اگر در ایام عید پاک به آنجا رفتید در فستیوال Kunstefees، که بزرگ‌ترین فستیوال هنر کشور است، شرکت کنید.

استلانبوش

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

در طول جنگ آنگلو بوئر سربازان بریتانیایی شجاع به‌عنوان پاداش به استلانبوش (Stellenbosch) فرستاده می‌شدند. در این شهر زیبا، رستوران، کافه‌های خیابانی، مزارع شراب، ساختمان‌های تاریخی و یک دانشگاه معروف، وجود دارد. امروزه بیشتر شهرت این شهر به دلیل وجود دانشگاه آن است. در این شهر مزارع بزرگ شراب وجود دارد و در کنار آن می‌توانید از تورهای مختلف و آمفی‌تئاتر شهر لذت ببرید. ازجمله مراکز تفریحی دیگر این شهر عبارت‌اند از Thelema, Tokaa و Blaauwklippen. تو رستورانی که جز ۱۰ رستوران برتر آفریقای جنوبی هستند در این شهر قرار دارند. Ama Zink هم جز رستوران‌های برتر کشور است که در حین سرو شام همراه با موسیقی و رقص، تاریخ شهر را روایت می‌کند.

امپومالانگا

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

این استان (Mpumalanga) یک استان کوچک اما جذاب است. جاذبه‌های کوهستانی، آب‌وهوای خنک و دره‌های سرسبز، باعث جذابیت این منطقه می‌شوند. آبشار، قایق‌سواری، تیوب سواری، گشت‌وگذار در کنار رودخانه و دوچرخه‌سواری در کوهستان، ازجمله تفریحاتی هستند که می‌توان در این منطقه انجام داد. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های این شهر و کشور آفریقای جنوبی، دره رودخانه بلاید است که قرن‌ها در حال خودنمایی است. پارک ملی کروگر نیز در این منطقه قرار دارد که در حین گشت‌وگذار در این منطقه می‌توانید در آنجا اردو بزنید.

پارک ملی کروگر

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

حیات‌وحش و طبیعت زیبای کروگر (Kruger) باعث جذابیت این پارک شده است. در این پارک می‌توانید حیواناتی از قبیل پلنگ، شیر، چیتا، بوفالو، کرگدن، زرافه، فیل و گورخر، را ببینید. علاوه براین، حدود ۱۴۰ پستاندار دیگر و ۵۰۰ گونه پرنده در آنجا وجود دارد. این مکان زیبا ۵ هزار هکتار است که در جنوب آن تپه‌های گرانیتی قرار دارد، در شرق آن کوه‌های لبومبو و در شمال آن جنگل‌های گرمسیری

بهترین زمان ممکن برای سفر

بهترین زمان ممکن اسفند و فروردین میباشد برای سفر به آفریقا و دیدن زیبایی های اعجاب انگیزش

غـــــــذاهــــــاي مشــــــهور :

رولتهاي مرغ يا گوشت مشهور كيپتاون گتسبي (Gatsby)

خورشت گوشت با گوجهفرنگي با نام توماتو بريدي (Tomato bredie)

نوشيدني محلي اوموبو (Vmvubo) كه شبيه به دوغ است.

شيريني كك سيسترز (Koeksisters)

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

نشـانهاي منحصــــر به فـــرد :

شهر زيباي كيپتاون، كوه تيبل، معدنهاي الماس و طلا، نلسون ماندلا، پارك جنگلي كروگر، قبيله زولو

رستوران هایش

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

Test Kitchen

Test Kitchen در سالن غذاخوری قدیمی واقع شده است و جایزه غذای مشهور در سطح جهانی را از آن خود کرده است و برنده جوایز Cacao Barry One در سال ۲۰۱۳ است. آشپزی توسط آشپز لوک دیل رابرتز است، با وجود ظروف نوآورانه، هنرمندانه وشاداب Test Kitchen تکامل یافته است.

محیط داخلی صنعتی که از دیوارهای آجری، سقف های لوله ای و میزهای فلزی ساخته شده است، باعث افزایش جذابیت Test Kitchen می شود. این رستوران مجلل ، مشتریان را برای بازدید از جادوی آشپزی خود دعوت می کند،

Mzoli’s Place

Mzoli’s Place در قلب شهر Gugulethu در حومه کیپ تاون قرار دارد.این رستوران از همه دوستداران گوشت استقبال میکند و گوشت را بر روی یک کوره آتش باز قرار میدهد.

گزینه های گوشتی معروف این رستوران شامل استیک استریل T-Bone، گوشت خوک شاداب و Boerewors آبدار (سوسیس خشک آفریقایی) است .در کنار خوردن و نوشیدن بحث های خنده دار وموزیک و رقص و پای کوبی ، یک تجربه عالی را در آفریقای جنوبی برایتان رقم خواهد زد.

هتل های شاخص

هتل چهار ساله WESTCLIFF ، JOHANNESBURG

این هتل که قبلا به نام The Westcliff شناخته شده بود ودر تاریخ ۲۰۱۳ ژوئن این هتل لوکس و معروف، درهای خود را برای بازسازی بلندپروازانه ۵۶ دلاری USD بسته بود و در ماه دسامبر ۲۰۱۴ بازسازی آن به اتمام رسید.  محیط این هتل شبیه یک روستای مدیترانه خورشیدی است که با حیاط ها، چشمه ها و باغ ها در ارتباط است و کاملا تغییر یافته، حدود ۱۱۴ اتاق و سوئیت دارد. هتل چهار ستاره Westcliff Johannesburg یک مرکز اجتماعی پر جنب و جوش برای نخبگان شهر است و اولین انتخاب برای مسافران تجاری و تعطیلات تور نوروز ۹۷ است

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

.moisture boshans KLOOF, cat Cederberg

در نزدیکی کوه های Cederberg در شمال کیپ تاون، آفریقای جنوبی، Bushmans Kloof Wilderness Reserve و Wellness Retrea، یک پناهگاه ایده آل برای گردشگران با چشم انداز فوق العاده و باستانی است. زیبایی نفس گیر و آرامش بی انتها در دشت های باز گسترده، تشکیل سنگ های با شکوه و آبشارهای شفاف، به شما انرژی بی پایانی میدهد. این هتل لوکس مهمان نوازی عالی و تمام امکانات مدرن را به نحو احسنت به شما ارائه می دهد. Bushmans Kloof شامل ۱۶ اتاق مهمان و سوئیت لوکس و یک ویلا خصوصی است.

کورالا، هودپرویت

کاپاما کارولا در کنار رودخانه Klaserie قرار گرفته است این هتل فوق العاده لوکس و معتبر، آرامش را به طور کامل برا مهمانانش به ارمغان می آورد و نقطه اوج اقامت زیبا را نشان می دهد،  کاپاما کارولا دارای دوازده سوئیت است که هر کدام با ظرافت تزئین شده و با فضای خصوصی سخاوتمندانه همرا هستند. هر مجموعه دارای منطقه خارج از عرشه ، استخر شنا کامل و لابی های جداگانه ای هستند.

کشور آفریقای جنوبی با سیر تکاملی رو به رشدی در سال‌ های اخیر توانسته است از سراسر جهان ، گردشگران بسیاری را جذب کند. اما قبل از سفر، باید نکاتی را مرور کنید.

چگونه ویزای توریستی آفریقای جنوبی بگیریم؟

برای رزرواسیون هتل و بلیت و دریافت ویزای آفریقای جنوبی با سایت رزرواسیون آنلاین ما www.holit.ir  در ارتباط باشید.

نکته هایی که باید قبل از سفر به آفریقای جنوبی بدانیم

واحد پول رایج در اینجا، راند آفریقای جنوبی است .

یورو به همراه داشته باشید و به سادگی در آفریقای جنوبی، آن را با راند مبادله کنید. هزینه یک وعده غذای کامل حدودا

۵۰ هزار تومان و اتاق دو نفره معمولی به ازای هر شب، ۲۰۰ هزار تومان است. غذاهای متنوعی از سراسر جهان در دسترس شما است، پس به هیچ ‌وجه از پیدا کردن غذای محبوب خودتان نا امید نشوید. مکان‌های اقامتی متفاوتی نیز در آفریقای جنوبی وجود دارد و در مقایسه با اروپا ، با قیمت‌های ارزان ‌تری به مشتریان ارائه می‌شوند. گردشگران قبل از سفر به آفریقای جنوبی به خصوص در خارج از شهرهای بزرگ ، باید از مشکلات سلامتی در این کشور آگاه باشند. به هیچ وجه در آب‌های آزاد شنا نکنید. در مورد انواع انگل‌ها، ایدز و هپایتیت B نیز آگاهی داشته باشید. امنیت در بعضی از مناطق و تحت شرایط خاص، هنوز کمی متزلزل است. در شهرهای بزرگ هوشیار و مراقب باشید. برای جابجایی بین شهری می‌توانید از اتوبوس‌ها استفاده کنید که به بسیاری از مقاصد محبوب آفریقای جنوبی می‌روند ، اجاره کردن ماشین را هم در نظر داشته باشید ، زیرا کشور دارای شبکه جاده‌ا ی فوق ‌العاده‌ ای است.

سوغات معروف

زیورآلات آفریقایی

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

زیورآلات آفریقایی به طور گسترده ای در همه ی قبایل استفاده می شود و در واقع بخشی از فرهنگ و آداب و رسوم این کشور محسوب می شود. زیورالات بسیار جالب و متنوعی در فروشگاه های صنایع دستی، بوتیک ها و مراکز خرید در هر جای این کشور یافت می شود. وقتی وارد یکی از این مغازه ها می شوید می بینید که چقدر سخت است که همه ی آنها را نخرید! – اشکال هنری: مانند زیور آلات، اشکال هنری هم یکی از موارد محبوب توریست ها و بومی های کشور است. این سرگرمی خلاقانه از مناطق روستایی نشات گرفت و بعد از مدتی به یک تجارت محبوب برای افراد و هنرمندان تبدیل شد . در مغازه های صنایع دستی که این اشکال را می فروشند، می توانید وسایل دکوری و تزیینی زیبا و خاصی را بخرید که مطمئنان در هیچ کجای دیگر به جز آفریقای جنوبی پیدا نمی شود. از گل و ماشین های اسباب بازی گرفته تا اشکال حیوانات عجیب و غریب، وسایل خانه، لباس های سنتی و…

 تخم شترمرغ

راهنمای سفر به آفریقای جنوبی - گردشگران

 مطمئنا تا بحال ندیده اید و نشنیده اید که تخم شترمرغ درجایی سوغاتی باشد! اما بد نیست بدانید که یکی از اصلی ترین سوغاتی های آفریقای جنوبی تخم شتر مرغ است. به هر حال یادتان باشد که داریم درباره ی یکی از خاص ترین کشورهای دنیا صحبت می کنیم. تخم های شترمرغ تزیینی یکی از خاص ترین وسایل دکوری و سوغاتی هایی است که می توانید به کسی هدیه بدهید. این تخم مرغ ها بسیار حساس هستند اما اگر می توانید آنها را بدون خطر حمل کنید، مطمئنا دوست دارید تا چندین و چند تا از آنها را خریداری کنید. این تخم مرغ ها به زیبایی با نقش و نگارهای آفریقایی و طلا و جواهرات تزیین می شوند. البته آنها را نمی توانید از هر فروشگاهی خریداری کنید و باید کمی بگردید و البته پول زیادی هم در جیبتان داشته باشید. –Tanzanite: با توجه به نرخ ارز مطلوبی که در این کشور وجئود دارد، توریست های بین المللی زیادی به آفریقا سفر می کنند تا سنگ های قیمتی و فلزهای ارزشمند و گرانبها بخرند. در کنار الماس، تانزانیت یکی دیگر از سنگ های گرانبهایی است که تنها منبع آن آفریقای جنوبی است. این سنگ هزاران بار از الماس کمیاب تر است و به رنگ آبی تیره است که برای تزیین جواهرات فوق العاده است. اگر خواستید این سنگ را بخرید فقط آن را از مغازه های مجوزدار خریداری کنید.

تلفن های ضروری

اورژانس ۹۹۹

پلیس ۱۰۱۱۱

آفریقا جنوبی ، آفریقا کشورها و مناطق ، نقشه آفریقا فارسی ، نام کشورهای آفریقایی ، کشورهای غرب آفریقا ، کشورهای آفریقای جنوبی ، مردم افریقا ، کشور آفریقایی در جدول آفریقا جنوبی ، قاره افریقا ، نام کشورهای آفریقایی ، کشورهای آفریقای جنوبی ، مردم افریقا ، آفریقا کشورها و مناطق ، نقشه طبیعی افریقا ، نقشه آفریقا فارسی

برچسپ ها:

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “راهنمای سفر به آفریقای جنوبی – گردشگران”

هجده − 2 =