Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

درباره ارمنستان

درباره ارمنستان

میوه و سبزیجات تازه

آنچه درباره ارمنستان باید بدانید

اگر علاقه مند به میوه و سبزیجات تازه هستید. باید به شما این خبر خوب را بدهیم که ارمنی ها هم مانند ما ایرانیها عاشق خوردن سبزی و میوه های ترو تازه هستند. به همین علت آنها را به صورت روزانه و تازه می توانید از میوه فروشی ها خریداری کنید. و خبر خوب تر این است که قیمت آنها بسیار مناسب است.

درباره ارمنستان

احترام به الفبا

نان ارمنی ها

ارمنی ها ، بسیار برای حروف الفبای خود، احترام و ارزش قائل هستند. به طوری که حتی روزی را در تقویمشان به همین نام ثبت کرده اند. و یا روی نان های خود هم از طرح های الفبایشان استفاده میکنند که بسیار جذاب و دیدنی است.

بنای الفبا در مقاله درباره ارمنستان

بنای تاریخی

بنای الفبا در ارمنستان به همین منظور ساخته شده است. برای ادای احترام و ارزش ارمنی ها به الفبایشان. حتما دیدن کنید و لذت ببرید.

خانواده و احترام در مقاله درباره ارمنستان

کانون گرم خانواده در ارمنستان

یک نکته بسیار مشترک بین ما ایرانیها و ارمنی ها وجود دارد . آن هم اهمیت دادن به خانواده است. ارمنی ها بسیار لذت میبرند از اینکه وقت خود را با خانواده بگذرانند. و بسیار برای اعضای خانواده شان که تازه به دنیا آمده یا عروس و داماد جدید خانواده احترام قائلند. و بسیار برایش ارزش گذاری میکنند. و سعی میکنند محفل خودشان را با اعضای خانواده گرم کنند.

زنده نگه داشتن واقعه نسل کشی

بنای تاریخی در ارمنستان

گویی در هویت هر ارمنی این واقعه و یادبود از آن ثبت شده است. آنها احترام ویژه ای برای زنده نگه داشتن آن کشتار عظیم دارند. آن واقعه ی تلخ که به دستور عثمانی ها صورت گرفت موجب کشتار ارامنه ی زیادی در این سرزمین شد که بسیار برای ارمنی ها سوزناک است.

چهره های معروف ارمنی

چهره معروف که ریشه ارمنی دارد

آقای شارل آزناوور ، بازیگر قدیمی و مشهور فرانسوی و تصنیف ساز فیلم های فرانسوی ریشه ارمنی دارد ، پدر و مادر شارل ارمنی بودند ، فیلم طبل حلبی که جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی شد ، نقش دوم مرد را شارل به عهده داشت. و این موضوع یکی از افتخارات ارمنی ها است.

رابطه ارمنستان با همسایگانش در مقاله درباره ارمنستان

رابطه ارمنستان با همسایگانش

رابطه ارمنستان با دیگر همسایگانش رابطه به سامانی نیست ، بعد از جنگی که ترکیه با ارامنه داشتند و آن را به عنوان نسل کشی در ارمنستان یاد نکردند ، آنها با ترکیه سازگار نشدند ، و همچنین با آذربایجان هم پس از جنگ با جماهیر شوروی که ادعای مالکیت قره باغ کوهستانی را داشت همیشه دشمن ماند.

دین مسیحیت در ارمنستان

دولت ارمنستان

ارمنستان اولین کشور در دنیا بود در سال ۳۰۱ میلادی که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود اعلام کرد. پاپ فرانسیس هم که رهبر کاتولیک ها می باشد ، کشتار جمعی ارمنی ها را نسل کشی اعلام کرد. و به همین دلیل بود که ترکیه نیز سفیر خودش را بر سر همین ماجرا از واتیکان فرا خواند.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz