گردشگران شیراز لوگو

تورهای ویژه

مشاوره و رزرو تور

071-91009291

شیرازمال

071-91009293

رودکی

هم‌اکنون پاسخگوی شما هستیم

درباره ارمنستان

سرفصل های مقاله

میوه و سبزیجات تازه

آنچه درباره ارمنستان باید بدانید

اگر علاقه مند به میوه و سبزیجات تازه هستید. باید به شما این خبر خوب را بدهیم که ارمنی ها هم مانند ما ایرانیها عاشق خوردن سبزی و میوه های ترو تازه هستند. به همین علت آنها را به صورت روزانه و تازه می توانید از میوه فروشی ها خریداری کنید. و خبر خوب تر این است که قیمت آنها بسیار مناسب است.

درباره ارمنستان

احترام به الفبا

نان ارمنی ها

ارمنی ها ، بسیار برای حروف الفبای خود، احترام و ارزش قائل هستند. به طوری که حتی روزی را در تقویمشان به همین نام ثبت کرده اند. و یا روی نان های خود هم از طرح های الفبایشان استفاده میکنند که بسیار جذاب و دیدنی است.

بنای الفبا در مقاله درباره ارمنستان

بنای تاریخی

بنای الفبا در ارمنستان به همین منظور ساخته شده است. برای ادای احترام و ارزش ارمنی ها به الفبایشان. حتما دیدن کنید و لذت ببرید.

خانواده و احترام در مقاله درباره ارمنستان

کانون گرم خانواده در ارمنستان

یک نکته بسیار مشترک بین ما ایرانیها و ارمنی ها وجود دارد . آن هم اهمیت دادن به خانواده است. ارمنی ها بسیار لذت میبرند از اینکه وقت خود را با خانواده بگذرانند. و بسیار برای اعضای خانواده شان که تازه به دنیا آمده یا عروس و داماد جدید خانواده احترام قائلند. و بسیار برایش ارزش گذاری میکنند. و سعی میکنند محفل خودشان را با اعضای خانواده گرم کنند.

زنده نگه داشتن واقعه نسل کشی

بنای تاریخی در ارمنستان

گویی در هویت هر ارمنی این واقعه و یادبود از آن ثبت شده است. آنها احترام ویژه ای برای زنده نگه داشتن آن کشتار عظیم دارند. آن واقعه ی تلخ که به دستور عثمانی ها صورت گرفت موجب کشتار ارامنه ی زیادی در این سرزمین شد که بسیار برای ارمنی ها سوزناک است.

چهره های معروف ارمنی

چهره معروف که ریشه ارمنی دارد

آقای شارل آزناوور ، بازیگر قدیمی و مشهور فرانسوی و تصنیف ساز فیلم های فرانسوی ریشه ارمنی دارد ، پدر و مادر شارل ارمنی بودند ، فیلم طبل حلبی که جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی شد ، نقش دوم مرد را شارل به عهده داشت. و این موضوع یکی از افتخارات ارمنی ها است.

رابطه ارمنستان با همسایگانش در مقاله درباره ارمنستان

رابطه ارمنستان با همسایگانش

رابطه ارمنستان با دیگر همسایگانش رابطه به سامانی نیست ، بعد از جنگی که ترکیه با ارامنه داشتند و آن را به عنوان نسل کشی در ارمنستان یاد نکردند ، آنها با ترکیه سازگار نشدند ، و همچنین با آذربایجان هم پس از جنگ با جماهیر شوروی که ادعای مالکیت قره باغ کوهستانی را داشت همیشه دشمن ماند.

دین مسیحیت در ارمنستان

دولت ارمنستان

ارمنستان اولین کشور در دنیا بود در سال 301 میلادی که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی خود اعلام کرد. پاپ فرانسیس هم که رهبر کاتولیک ها می باشد ، کشتار جمعی ارمنی ها را نسل کشی اعلام کرد. و به همین دلیل بود که ترکیه نیز سفیر خودش را بر سر همین ماجرا از واتیکان فرا خواند.

اشتراک گذاری :

Picture of گروه تحریریه گردشگران شیراز

گروه تحریریه گردشگران شیراز

تورهای ویژه
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
نظرات کاربران
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خانه
جستجو
اعلان ها

اطلاعات تماس

شعبه شیرازمال: بلوار ستارخان-نبش کوچه ۲۲-مجتمع شـیـرازمـــــــــال- طبـــقه دوم – واحد ۲۰۴ 07191009291 شعبه رودکی: بلوار زند-خیابان رودکی-نبش ایزدی-ساختمان گردشگران 07191009293 info@gardeshgaranshiraz.com

اطلاعات تماس

شعبه شیرازمال: بلوار ستارخان-نبش کوچه ۲۲-مجتمع شـیـرازمـــــــــال- طبـــقه دوم – واحد ۲۰۴ 07191009291 شعبه رودکی: بلوار زند-خیابان رودکی-نبش ایزدی-ساختمان گردشگران 07191009293 info@gardeshgaranshiraz.com