Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

خودروهای بدون راننده در لندن

خودروهای بدون راننده به خیابان های لندن می آیند

خودروهای بدون راننده به خیابان های لندن می آیند

خودروهای بدون راننده به خیابان های لندن می آیند

لندن روز چهارشنبه طرحی را با هدف به کارگیری نخستین خودروهای بدون راننده در جاده های انگلیس تا سال ۲۰۲۱، اعلام خواهد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ­به نقل خبرگزاری فرانسه از لندن، فیلیپ هاموند، وزیر دارایی انگلیس قرار است همچنین در جریان ارائه پیش نویس بودجه خود، تغییرات در تنظیماتی را که صنعت خودروهای بدون راننده را امکان پذیر می کند، اعلام کند. بر اساس بخش هایی از پیش نویس بودجه وزیر دارایی انگلیس که دفتر مطبوعاتی وی منتشر کرده است، وی قرار است طرحی برای تخصیص ۲۸ میلیارد پوند تا سال ۲۰۳۵ به منظور به کار گرفتن این خودروها ارائه کند.

خودروهای بدون راننده به خیابان های لندن می آیند

دولت انگلیس برای استقرار فناوری ۵جی (۵G) که برای توسعه خودروهای بدون راننده ضروری تلقی می شود، ۱۶۰ میلیون پوند و بودجه ای ۷۵ میلیون پوندی نیز برای سرمایه گذاری به منظور توسعه هوش مصنوعی پیش بینی می کند.
وزیر دارایی انگلیس همچنین قرار است ایجاد صندوقی ۴۰۰ میلیون پوندی را برای شرکت هایی که می خواهند ایستگاه های شارژ خودروهای الکتریکی در کشور تاسیس کنند، اعلام کند.
کمک هایی نیز برای شرکت های خصوصی که تمایل دارند به یک خودرو الکتریکی دست یابند، پیش بینی شده است.
اگرچه بودجه به طور قطع به طرف فناوری های نو گرایش یافته است، وزیر دارایی محافظه کار انگلیس بعد از اختلافاتی که در داخل دولت انگلیس در ارتباط با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، برگزیت، به وجود آمده است، تحت فشار قرار دارد و درباره مولفه های اجتماعی از بودجه وی انتظارات زیادی وجود دارد به ویژه که در ارتباط با کمک به اسکان در خصوص فاجعه آتش سوزی برج گرنفل که طی آن ۷۱ نفر جان باختند، با انتقادات شدیدی مواجه شده است.

این مقاله رو هم بخونید  برج خلیفه دبی ، اطلاعات و راهنمای بازدید از برج

منبع: سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz