خلیج فارس ثبت جهانی شد

خلیج فارس ثبت جهانی شد

خلیج فارس ثبت جهانی شد

ثبت جهانی خلیج فارس

خلیج فارس ثبت جهانی شد: مدیرکل دفتر مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت از ثبت جهانی نام خلیج فارس ایران با پیشوند مروارید خبرداد.

خلیج فارس ثبت جهانی شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وزارت صنعت سید مهدی صالحی از ثبت جهانی نام خلیج فارس ایران با پیشوند مروارید و محصول استراتژیک ایرانی در سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

مدیرکل دفتر مالکیت صنعتی افزود: نام خلیج فارس توسط سازمان جهانی مالکیت فکری که یکی از سازمان های زیر نظر سازمان ملل به شمار می رود ثبت شده و بر اساس این سند، از این پس این خلیج تنها به این نام در جهان شناخته می شود و هیچ کشوری اجازه ندارد آن را به نام دیگری نامگذاری کند.

به گفته صالحی این اقدام توسط دفتر مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت در معاونت آموزش و پژوهش این سازمان انجام گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به ثبت ٦ محصول استراتژیک و صادراتی دیگر در این سازمان اظهارکرد: علاوه بر این، محصولات صادراتی و استراتژیک با عناوین سنگ تراورتن محلات، انجیر فارس، زعفران قائنات، گز اصفهان و بلداجی و کشمش ملایر در سازمان جهانی مالکیت فکری به ثبت جهانی رسیده است.

مدیر کل دفتر مالکیت صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین از رتبه چهارم ایران از نظر ثبت جهانی محصولات در این سازمان خبر داد و گفت: تاکنون ۶۰ محصول و کالای صنعتی و معدنی در سازمان WIPO توسط ایران به ثبت رسیده ‌است که تعداد این محصولات ایران را از این لحاظ در رتبه چهارم قرار می‌دهد.

این مقاله رو هم بخونید  فقط 1 روز تا برنده شدن سفر رایگان باقی ماندست

منبع: سایت خبرگزاری فارس

برچسپ ها:, ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “خلیج فارس ثبت جهانی شد”