Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

جزیره کیش

درباره کیش

اطلاعات کلی درباره جزیره کیش

گردشگران شیراز ، در این مقاله شما را با جزیره کیش آشنا میکند اگر بخواهیم یکی از جزایر فوق العاده دیدنی و جذاب و پر از سرگرمی و تفریح و دیدنی را به شما معرفی کنیم، میتوانیم جزیره کیش را معرفی کنیم. شکل این جزیره بیضی مانند بوده و سالانه حدود یک میلیون نفر گردشگر را جذب می کند.

تور داخلی کیش

از جمله پرطرفدارترین تورهای داخلی، جزیره کیش است. کیش در تمامی فصول سال طرفدار دارد و در تمامی سال آمادگی ارائه خدمات به مسافرین میباشد. کیش یکی از بینظیرترین و سرسبز ترین جزیره های خلیج همیشگی فارس می باشد. اکثر مکان های دیدنی کیش جذاب و حیرت انگیز است که بوسیله طبیعت در طی سالیان طولانی پدید آمده است و توسط دست بشر دچار تغییراتی شده است. در گروه مسافرتی گردشگران شیراز بهترین خدمات و امکانات سفر به کیش را میتوانید تجربه کنید. برای اطلاع بیشتر میتوانید به وبسایت گروه گردشگران شیراز مراجعه کنید و در قسمت تورهای داخلی، کیش را انتخاب نمایید.

 

گروه مسافرتی گردشگران شیراز آماده ارائه انواع خدمات در تور داخلی و تور خارجی میباشد. در صورتیکه آژانس مورد نظر شما گردشگران شیراز باشد، این اطمینان را به شما خواهیم داد که بهترین شرایط را برای شما فراهم خواهیم کرد. شما با خرید تور آنلاین و یا حضوری به هر یک از شعب ما، با خیالی آسوده سفری به یادماندنی خواهید داشت. کارشناسان حرفه ای ما در طراحی و اجرای انواع تورهای مسافرتی، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بهترین و مناسب ترین خدمات را برای تورهای مسافرتی شما اجرا کنند. همچنین شما میتوانید با مراجعه به صفحه اینستاگرام گردشگران شیراز از جدیدترین تورهای ما با خبر شوید. در این مقاله گروه .مسافرتی گردشگران شیراز سعی دارد شما را با جذابیتهای تورهای مختلف و تمامی نقاط توریستی آن آشنا کند همچنین،به شما بهترین تور کیش از شیراز ارائه دهد.

این مقاله رو هم بخونید  سبک سفر کنیم

در اینجا قصد داریم شما را با بعضی از پرطرفدارترین تورها آشنا کنیم. شما میتوانید تور هر کدام از مقاصد موردنظر خود را در صفحه تور های خارجی بیابید و به صورت آنلاین و یا حضوری رزرو نمایید. همچنین در دیگر صفحات ما از جمله فیسبوک، توییتر و یا وبلاگ ما را دنبال کنید و از آخرین خبرها مطلع شوید.

علت نام گذاری این جزیره به نام جزیره کیش

در افسانه ای آمده است درجزیره سیراف ناخدایی به نام قیصر سه فرزند پسر داشت که پسر بزرگ او قیس نام داشت. بعد از مرگ پدر، پسران در کمترن زمان میراث پدر را چپاول کردند مادر خود را در سیراف رها کرده و برای زندگی به جزیره ای دیگر رفتند از شاخ و برگ درختان برای خود خانه ای ساختند و ماهیگیری می کردند. در آن دوران ناخدایی از سیراف عازم هند بود در گذشته رسم بر این بود ناخدایان از همه ساکنان کالایی به امانت می گرفتند و در مقصد دیگر برای او می فروختند ناخدا وقتی به خانه بنی قیصر رفت مادر قیس چیزی برای فروش نداشت. به اصرار گربه خود را به ناخدا داد.پادشاه هند برای او مجلس باشکوهی ترتیب داد. در گذشته موش ها در هند بسیار فراوان بودند به صورتی که در هنگام غذا خوردن در بالای سر میهمانان چند نفر ایستاده و موش ها را فراری می دادند. ناخدا وقتی وضع را اینچنین دید، گربه پیرزن را آورد و با دیدن گربه موش ها فراری شدند. بزرگان هند تا آن زمان گربه ای ندیده بودند، برای تشکر از مادر قیس پاداش فراوانی برای او فرستادند مادر قیس با ثروت فراوانی که بدست آورده بود نزد پسرانش رفت. با این ثروت خانواده بنی قیصر معروف شدند و جزیره به نام قیس نامگذاری شد. سالیان بعد این نام به کیش تغییر یافت.

این مقاله رو هم بخونید  تور هوایی کیش

جزیره کیش

جمعیت جزیره ۲۰۹۲۲ نفر است که ۸۲ درصد آن طی سالیان گذشته به خاطر فعالیت های کارآفرینی به کیش مهاجرت کرده اند. شغل بومیان این جزیره دریانوردی، ماهیگیری، صید مروارید و دامپروری است. تجار محلی و بومی در بازار سفین(بازاری که معماری آن یادرآور بازارهای سنتی و قدیمی ایران زمین است) مشغول به کار هستند.

تقریبا تمامی بانوان، مردان و کودکان در جزیره کیش از لباس های سنتی استفاده می کنند که نام لباس محلی مردان “دشداشه” و “غتره” و نام لباس محلی زنان “ملفع ” و “بطوطه” یا (برقع) است که آن را روی صورتشان می گذارند. اکثر ساکنان این جزیره شیعه بوده و مهمترین اعیادشان عید قربان و غدیر است در زمینه ی موسیقی، ساز اصلی محلی کیش “حبان”، “نی انبونه” و “دهل” است. غذاهای محلی این جزیره با ماهی درست می شود که معروف ترینشان شامل انواع «قلیه»، «مضروبه»، «هریسه» و «مچبوس» است.

تاریخ جزیره کیش 

اگر بخواهیم تاریخ کیش را دنبال کنیم متوجه می شویم که از زمان های قدیم حکومت های بسیاری برای بدست آوردن این جزیره به جان هم افتاده اند. از زمان ایلامیان در اوایل هزاره سوم قبل از میلاد تا سالها بین حکومت های مختلف دست به دست شده است.

 

مهم ترین رخداد های تاریخی کیش:

اولین فرمانروایان کیش ایلامی ها بودند که در تمام بندر ها و جزیره های خلیج فارس، ساختمان هایی بنا کرده اند. از دوره ی مادها جزیره کیش به دست اقوام آریایی یعنی نیاکان ما، هخامنشیان و با حمله اسکندر به ایران به دست مقدونیان، اشکانیان و ساسانیان افتاده است. کیش دست به دست میان ماد ها، هخامنشیان و با حمله اسکندر به ایران مقدونیان اشکانیان و ساسانیان گشت که با حمله اعراب به ایران به دست آنها افتاد. این جزیره از سال ۹۱۲ تا ۱۰۳۱ هم مانند جزیره هرمز به دست پرتغالیها افتاد و در نهایت امام قلی خان، سپهسالار شاه عباس موفق به فتح خلیج فارس و بحرین و همه جزایر آن شد؛ و از آن پس جزیره کیش یکی از جزایر ایرانی خلیج همیشه فارس شناخته شد.

این مقاله رو هم بخونید  تفریحات آبی در کیش
تورهای گردشگران شیراز را برای مقصد کیش دنبال کنید
[st_list_tour st_ids=”6533″ st_number_tour=”1″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz