جذابیتهای ترکیه

مکان هایی که قبل از خروج از ترکیه باید از آن ها دیدن کرد

جذابیتهای ترکیه

جذابیتهای ترکیه

در این مقاله جذابیتهای ترکیه گروه مسافرتی گردشگران شیراز شما را با مقاصد مهم و جذاب ترکیه آشنا میکند.

مکان هایی در ترکیه که باید حتما ببینید

همیشه وقتی حرف از سفر ترکیه به میان می آید جاذبه های همچون ایاصوفیه و … در ذهن نقش می بندد. با این حال مناطقی در کشور ترکیه  وجود دارد که ممکن است کمتر دربازه آن ها شنیده باشید اما هر گردشگری را به خود جذب می کند. در ادامه با ما همراه باشید.

آفرودیسیاس در مقاله جذابیتهای ترکیه

آفرودیسیاس شهری کوچک به سبک یونانی است و در میان گردشگران ناشناخته است که در سال ۲۰۱۷ به لیست میراث جهانی یونسکو اضافه شد.

شیرینجه

روستای شیرینجه با خانه های سنگی و مناظر بکر و دیدنی در فاصله حدودا ۸۰ کیلومتری شهر ازمیر واقع شده است. یونانیان در زمان های قدیم این روستا را ساخته اند.

حسنکیف در مقاله جذابیتهای ترکیه

این شهر تاریخی را باید دید زیرا ممکن است در آینده نه چندان دور به کلی زیر آب غرق شود به دلیل سد سازی های مجاور این شهر. در این شهر غارهای تارخی متعددی وجود دارد که بسیار دیدنی است.

دریاچه اغیردیر در مقاله جذابیتهای ترکیه

این دریاچه زیبا و رویایی که از بالای کوه های توروس منظره ای بسیار دلنشین دارد در منطقه اسپارتا ترکیه قرار دارد.

دریاچه وان

وان بزرگترین دریاچه کشور ترکیه است. اب این دریاچه از جویبارهای کوه های اطرافش تامین می شود اما اصل تشکیل شدن این دریاچه نمکی به خاطر فعالیت های آتشنشانی سالیان متمادی بوده است .

این مقاله رو هم بخونید  ریزش سفرهای خارجی ادامه دارد

ترمسوس در مقاله جذابیتهای ترکیه

ترموسوس شهری باستانی است که در سمت جنوب غربی کوه سولموس قرار گرفته و از جمله شهرهای قدیمی است که بافت تاریخی آن به خوبی حفظ و نگهداری شده است

دره پروانه

این دره را به خاطر وجود پروانه های ببری آنجا نام گذاری کرده اند. این دره بسیار زیباست . این ساحل با قایق قابل دسترس هست. و شما می توانید با قایق به راحتی وارد آنجا شوید.

 

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “جذابیتهای ترکیه”