Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸

جام جهانی فوتبال 2018

جام جهانی فوتبال 2018

 

 

دور همی مسافران ویژه گردشگران در جام جهانی ۲۰۱۸

جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸: گروه مسافرتی گردشگران هر ساله هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی، اقدام به برگزاری تورهای ویژه جام جهانی می کند. امسال مسابقات جام جهانی در کشور روسیه برگزار می شود و روسیه امسال میزبان برگزاری این دوره از مسابقات است. همچنین برای عزیزانی که مسافر ویژه ی گردشگران هستند و برای تماشای مسابقات به کشور روسیه سفر ندارند، یک دور همی دوستانه تدارک دیده ایم و در زمان پخش مسابقات از تلوزیون، ما نیز در پردیس سینمایی گلستان گرد هم می آییم و به تماشای دست جمعی فوتبال می پردازیم.

به گزارش “ورزش سه”،کارلوس کی روش و ایران می توانند سرشان را در این جام جهانی بالا بگیرند. در گروهی که جهنمی معرفی شده بود، هیچکس فکر نمی کرد “تیم ملی” تا این حد حریفانش را زجر دهد.

سایت معتبر فرانس فوتبال با درج خلاصه ای از دیدار ایران-پرتغال از بازی تیم ملی ایران تمجید کرد. فرانس فوتبال در مطلبی با عنوان ورود پرتغال از دری کوچک نوشت: “هر چند آنها در دقایق زیادی ۱-۰ جلو بودند ولی نهایتا متوقف شدند و با درد و رنج به مرحله یک هشتم صعود کردند. ایران در بندر ماند”.

یک درس: پرتغال مایوس کننده بخت اولی گروه را از دست داد

چند ماه قبل، همه انتظار یک بازی نامتعادل را داشتند، ولی پیش از بازی واقعا نگاه ها متفاوت شده بود. ایرانی ها بعد از اینکه مراکش را ۱-۰ شکست دادند و باختشان مقابل اسپانیا با نمایشی فوق العاده محکم همراه بود، در برابر پرتغال در رویای یک شگفتی به سر می بردند.

این مقاله رو هم بخونید  طولانی ترین خسوف

با یک پیروزی، شاگردان کارلوس کی روش می توانستند بلیط خود را برای یک هشتم نهایی دریافت کنند. و در پرده اول، ایرانی ها موفق شدند تنه به تنه با قهرمان یورو مبارزه کنند. پرتغالی ها مثل کریستیانو رونالدو برای ایجاد خطر مشکل داشتند و مالکیت توپ آنها فاقد باروری بود.

با این روال بازی، اولین شوت رونالدو به آرامی توسط بیرانوند مهار شد(دقیقه ۳) و ضربه ایستگاهی او نیز به دیوار دفاعی برخورد کرد(۱۶). پرتغالی ها در برابر سازماندهی خوب ایران راه حلی پیدا نمی کردند و حتی “تیم ملی” می توانست از لحظات ضعف تیم فرناندو سانتوس استفاده کند. ولی ضربه سر سعید عزت اللهی، توپ را به دستکش های رویی پاتریسیو چسباند(۳۴).

در این شرایط فقط یک ضربه با نبوغ ریکاردو کوارشما می توانست وضعیت را از انسداد خارج کند، ضربه ای استثنایی با خارج پا به سمت سه کنج دروازه(۱-۰ دقیقه ۴۵).

اما ایران یک تیم تُخس است و هیچوقت حاضر نیست تسلیم شود. در بازگشت از رختکن پرتغال به حداقل راضی بود و حتی زمانی که داور نقطه پنالتی را روی خطای عزت اللهی نشان داد، ضربه کریستیانو رونالدو با واکنش عالی بیرانوند همراه شد که خوب به سمت چپ خود شیرجه رفت(۵۳).

در ادامه این ایران بود که خطرناک تر ظاهر می شد. پپه با دخالت در برابر سانتر طارمی(۵۸) تیمش را نجات داد سپس ضربه راه دور قدوس از نزدیک تیر راست دروازه پاتریسیو گذشت(۷۲).

تساوی این بازی در شرایط متناقضی به ثبت رسید، بعد از مشورت با VAR داور یک پنالتی برای ایران گرفت که پاهای کریم انصاری هنگام ضربه نلرزید(۱-۱ دقیقه ۹۰+۳). وقتی طارمی تور کوچک خارجی دروازه را تکان داد(۹۰+۵)، ایرانی ها چیزی با یک نتیجه باورنکردنی فاصله نداشتند.

این مقاله رو هم بخونید  رویداد بین المللی تبریز 2018

منبع: سایت خبری ورزش سه

اطلاعات تور روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz