جاذبه های دیدنی شهر گرانادا – اسپانیا

راهنمای سفر به گرانادا - اسپانیا- گردشگران شیراز

جاذبه های دیدنی شهر گرانادا – اسپانیا

نام شهر

گرانادا به اسپانیایی مرکز استان گرانادای اسپانیا است

موقعیت جغرافیایی

جمعیت آن ۲۳۷٬۹۲۹ نفر و مساحتش ۸۸ کیلومتر مربع است.

جاذبه های دیدنی شهر گرانادا - اسپانیا

تاریخچه شهر

این شهر تا سال ۱۴۹۲ در دست مسلمانان اندلس بود.شهر بسیار زیبا و دیدنی است که در اسپانیا قرار گرفته و دیدنش بسیار زیباست

جاذبه های تاریخی

گرانادا شهری است که از تاریخچه‌ غنی و معماری با‌شکوهی دارد قدمت این آثار بی ‌نظیر معماری به هزاران سال قبل و دوران رومیان و موروها (مسلمانان اسپانیا) باز می‌گردد. این شهر همواره محل تجمع فرهنگ‌ های گوناگون بوده‌ و تلفیقی از فرهنگ آفریقای شمالی و اروپا است. برای آشنایی با جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های گرانادا و اطلاع از میانگین هزینه‌های سفر به این شهر زیبا، با گردشگران شیرازهمراه باشید.

قصر الحمرا گرانادا

این قصر با نام قصر سرخ نیز شناخته شده است. این مکان قصری باستانی میباشد که محل اقامت خلفای مسلمان شهر گرانادای اسپانیا بوده است. گرانادا در جنوب اسپانیا قرار گرفته است. الحمرادر سال ۱۹۸۴ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت گرید.قصر الحمرا بالای تپه ای در جنوب شرقی گرانادا ساخته شده است و یکی از شاهکارها معماری مسلمانان محسوب میشود.قصر الحمرا به زبان عربی به معنای “قصر سرخ” است. این قصر بسیار زیبا یکی از شاهکارهای منحصربه فرد معماری مسلمانان میباشد. این قصر مساحت زیادی دارد و در مرز جنوبی کشور اسپانیا و در جنوب غرناطه واقع شده است. اطراف این قصر دیوارهای مستحکم و بیش از ده برج دفاعی کشیده شده اند. در مورد نام این قصر صحبت های فراوانی وجود دارد. برخی معتقدند چون دیوارهای بیرونی قصر با آجرهای قرمز ساخته شده است به آن قصر الحمرا می گویند.البته باید بدانید این قصر در دوران حکومت الحمرا در خلال سال های ۱۲۴۸ تا ۱۳۵۴ میلادی ساخته شده است. معماری این بنا به سبک اسلام و مسیحی ساخته شده است. در واقع تلفیق دو مذهب است. این قصر بعد از ساخت فراموش شد. البته در قرن نوزده میلادی دوباره در کاوش های باستان شناسی اروپایی ها کشف گردید.قصر الحمرا در حال حاضر در لیست میراث فرهنگی یونسکو جای گرفته است.

قصر کارلوس پنجم گرانادا

این قصرمربوط به دوران حکومت کارلوس پنجم میباشد و در نزدیکی قصر الحمرا قرار گرفته است. این قصر در حال حاضر یکی از میراث های تاریخی کشور اسپانیا محسوب میگردد. هنگام سفر به اسپانیا و شهر گرانادا، خوب است از این قصر که نماد معماری اسپانیاست نیز بازدیدی داشته باشید.معماری این قصر واقعا یک شاهکار معماری منحصر به فرد است. بنای مربعی شکل با حیاط دایره ای شکل، چیزی نیست که همه جا و همیشه با آن روبرو شویم. از بالا که به این قصر جالب توجه نگاه می کنیم یک مربع را می بینیم که در خود یک دایره را جای داده است. دایره، در واقع حیاط بناست و مربع اطراف آن خود بنا را تشکیل داده است. با این که ساختار این بنا هیچ گاه تکمیل نشد، اما همچنان سالانه افراد بسیاری را به سمت خود جذب میکند. این مکان از جمله نمونه های برجسته معماری اسپانیا در دوره رنسانس است. این بنای تاریخی، یک قصر، یک قلعه و یک دژ بزرگ و خوش ساخت است. دولت وظیفه رسیدگی و نوسازی این قصر را دارد.طبقه همکف این قصر در حال حاضر موزه ملی “هیسپانو”است. در این موزه، مجموعه بزرگی از آثار بر جا مانده از موریش ها نگهداری میشود. این دوره، زمانی است که مسلمانان بر اسپانیا حکومت می کردند. در طبقه اول نیز موزه هنرهای زیبا قرار دارد. در موزه هنرهای زیبا، آثار هنرمندان گرانادا در معرض دیدعموم قرار گرفته است.در سمت شرق قصر کارلوس پنجم، کلیسای سانتا ماریا واقع گردیده است. این کلیسا بعد از فتح حکومت مسلمانان در محل مسجد الحمرا بنا گردید.

باغ معماری گرانادا

 

جاذبه های دیدنی شهر گرانادا - اسپانیا

این قصر را میتوان  یکی از شاهکارهای منحصربه فرد معماری مسلمانان برشمرد. این قصر وسعت زیادی دارد و در مرز جنوبی کشور اسپانیا و در جنوب گرانادا قرار گرفته است. این قصر یکی از زیباترین معماری ها را دارد و بیننده با رفتن به داخل آن، گویا به قرن چهارده و  پانزده میلادی برمیگردد.باغ معماری گرانادا، زیباترین بخش قصر الحمرمیباشد. این باغ جزوی از قصر الحمرا در شهر گرانادای اسپانیاست. این باغ زیبا مملو از درخت کاری ها و گل کاری های زیبا در کنار استخرهای آب، فواره و برکه زیبا میباشد.منظره و طراحی این باغ بسیار منحصربه فرد و زیباست. این باغ را می توان جزو زیباترین باغ و پارک های دنیا محسوب کرد. ببه این باغ “جنت” نیز می گویند که معنای “بهشت” میدهد. حس آرامش و زیبایی ای که این باغ دارد، این را به انسان القا می کند که گویی در بهشت به سر میبرید. زیباترین بخش این باغ، استخر آبراهه مانند طولانی آن است که در سراسر باغ جریان دارد.انواع گل ها و درختانی که اطراف این باغ را احاطه کرده اند، نمای بسیار زیبایی به باغ بخشیده اند. این باغ مملو از گل و گیاه است و در همه تابستان هوای خنکی دارد. همه این موارد باعث شده اند که گردشگران از بودن در این باغ لذت ببرند و خاطرات خوبی از آن در ذهنشان باقی بماند.از آنجا که انواع گل ها و درختان مختلف در باغ معماری گرانادا کاشته شده اند، بهترین زمان برای بازدید از آن  ماه می میباشد. عطر گل و شکوفه های درختان و گل های سرخ و سفید، این باغ را به راستی به بهشتی تبدیل کرده است

جزیره کارتوجا گرانادا

جاذبه های دیدنی شهر گرانادا - اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای توریستی دنیا به شمارمیرود که علاوه بر بناهای تاریخی و معماری و کلیسا جاذبه های طبیعی بسیاری دارد. جاذبه های اسپانیا ترکیبی از مناظر طبیعی و بناهای ساخت بشر است. افرادی که به اسپانیا سفر می کنند، در طول سفر خود از مکان های دیدنی مختلفی بازدید دارند ولی بازدید از این جزیره از همه لذت بخش تر خواهد بود. این جزیره که بهشت اسپانیا نیز نام گرفته است به قدری زیباست که اصولا تورهایی که گردشگران را به اسپانیا می برند، در برنامه ریزی های خود، بازدید از جزیره کارتوجا را در مرحله آخر سفر میگذارند. گردش در کارتوجا از مرکز آن شروع میگردد. حدود دو روز و یک شب طول می کشد تا به جزیره دست یابید. برای رسیدن به جزیره از  علاوه بر ماشین سواری باید کوه پیمایی نیز کرد. هر دو این راه ها بسیار هیجان انگیز و ماجراجویانه میباشد.در این منطقه یک صومعه وجود دارد که به خودی خود جاذبه محسوب میشود.

بهترین زمان ممکن برای سفر

 

بهار و پاییز بهترین زمان ممکن برای بازدید تقریبا تمام مناطق اسپانیا است. البته ممکن است در ماه‌های اکتبر و نوامبر (۹ آبان تا ۹ آذر) در سواحل اقیانوس اطلس باران شدیدی را تجربه کنید. ماه‌های می (۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد) و اکتبر (۹ مهر تا ۹ آبان) از لحاظ آب و هوا و همین‌طور جمعیت، بهترین ماه‌ها برای سفر به اسپانیا هستند.در تابستان هوا گرم و گرم‌تر می‌شود و شهر‌های منطقه‌ی کاستیل (Castile) مثل مادرید و منطقه‌ی اندلس (Andalusia) مثل سویا (Seville) و قرطبه (Córdoba) در جنوب اسپانیا، بیش‌ترین دما را دارند. آب و هوای مادرید، گرم و خشک است و میانگین دما در ماه جولای (۱۰ تیر تا ۹ مرداد) حدودا ۲۹ درجه و در ماه سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۸ مهر) ۲۴ درجه می‌باشد. سویا به گرم‌ترین شهر اسپانیا در ماه‌های جولای و آگوست (۱۰ تیر تا ۹ شهریور) معروف است و میانگین دما در گرم‌ترین روز‌های سال به ۳۴ درجه می‌رسد.

رستوران  معروف در گرانادا

رستوران لا گرانادا | La Granada

رستورانی لوکس و شیک با انواع غذاهای اسپانیایی، مدیترانه ای و اروپایی. این رستوران به رسم رستوران های لوکس، کمیت غذایی کم اما کیفیت بالا و طعم لذیذی داره و البته قیمت ها کمی بالاست اما اگه قصد خوردن غذاهای لذیذ در رستورانی لوکس با فضایی دلپذیر و کارکنانی مودب دارید، این رستوران گزینه خوبی است.

توضیح حمل و نقل

یک وعده غذا در یک رستوران خوب در حدود ۲۴ یورو هزینه خواهد داشت. فست‌فودهای ارزان مثل McDonalds و Maoz در حدود ۶ یورو قیمت دارند. اگر می‌خواهید خودتان غذا تهیه کنید، هزینه‌ی خرید مواد خوراکی برای یک هفته در حدود ۳۶ یورو می‌شود.هزینه‌های حمل‌ و‌نقل و جابه‌جایی در شهر برای هر مسیر اتوبوس باید در حدود ۱.۲۰ یورو بپردازید و در محدوده‌ی شهر می‌توانید با اتوبوس به همه‌ی نقاط شهر سر بزنید. همچنین می‌توانید کارت‌بلیط‌های اتوبوس به قیمت‌های ۵، ۱۰ یا ۲۰ یورو نیز تهیه کنید. این کارت‌ها هزینه‌های شما را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.

جاذبه های دیدنی شهر گرانادا - اسپانیا

پول رایج

کشور: اسپانیا

پایتخت: مادرید

وسعت: ۵۰۴۰۳۰ کیلومترمربع

جمیعت: ۴۶۰۳۰۱۰۹ نفر

زبان رسمی: اسپانیایی

پول رایج: یورو

شهرهای مهم: بارسلون، والنسیا، سویا، ساراگوسا، مالاگا، بیلبائو

سوغات معروف

مادرید یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا و پایتخت این کشور است. مادرید آیینه‌ای تمام نما از اسپانیاست و می‌توان تمام فرهنگ‌های اسپانیا را در این شهر دید. مادرید به شهر موسیقی، فوتبال و شور هیجان معروف است و به همین دلیل در میان گردشگران محبوبیت بالایی دارد. در این قسمت به سوغاتی‌های شهر مادرید اشاره می‌کنیم که می‌توانید در کنار لذت بردن از زیبایی‌های این شهر، به‌عنوان سوغاتی کشور اسپانیا آن‌ها را تهیه کنید.

مجسمه‌های لادرو سوغات اسپانیا

جاذبه های دیدنی شهر گرانادا - اسپانیا

از مجسمه‌های چینی لادرو و مرواریدهای ماجورکا می‌توان به‌عنوان بهترین سوغاتی‌های مادرید یاد کرد. محصولاتی مانند کیف، کفش و کت‌های چرمی نیز سوغات مناسبی از مادرید هستند.

بارسلون بعد از مادرید، دومین شهر پرگردشگر اسپانیاست و از نظر هنر، تجارت و … شهرت جهانی دارد. در این بخش به سوغاتی‌هایی که می‌توان از سفر به بارسلون تهیه کرد، اشاره می‌کنیم.

زیتون و روغن زیتون

جاذبه های دیدنی شهر گرانادا - اسپانیا

زیتون و روغن زیتون اسپانیا برای همه شناخته شده است و شهرتی جهانی دارد، شما می‌توانید به‌عنوان سوغاتی اسپانیا همراه خود زیتون بیاورید یا حداقل طعم آن را در این کشور بچشید. به دلیل شرایط آب و هوایی خاص اسپانیا، فقط در این کشور و ایتالیا زیتون سیاه یافت می‌شود، و در مابقی مناطق جهان زیتون به رنگ سبز پرورش می‌یابد. زیتون دارای خواص درمانی زیادی است که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دفع سنگ‌های صفراوی و یبوست‌های مزمن

تسکین درد و سوزش سوختگی

درمان آفتاب‌زدگی و سرما‌زدگی

درمان گزش (حشرات، مار و عقرب)

کاهش خطر سرطان سینه در زنان و …

این شهر به شدت تحت تاثیر فرهنگ موروها است و هر جای این شهر که پا بگذارید غذاهای سنتی و آثار به‌جا‌مانده از آنها را خواهید دید. می توانید از کاخ الحمراء دیدن کنید و در اطراف شهر دوچرخه‌ سواری کنید و چشم ‌اندازهای جاده‌های زیبای شهر را نظاره کنید.موزه‌ها، بناهای تاریخی و مجسمه‌های زیادی در این شهر وجود دارند که دیدن آنها خالی از لطف نیست و به خصوص برای کسانی که می‌خواهند سفری کم‌هزینه داشته باشند، گزینه‌های مناسبی هستند. این شهر یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا است. کمتر شهری در اسپانیا پیدا می‌شود که دارای این تنوع فرهنگی باشد.

هزینه‌های معمول

هزینه‌ی اقامت در هاستل‌ها

در این شهر، هاستل‌ها بسیار ارزان‌قیمت هستند. اقامت در یکی از آنها شبی ۱۳ تا ۲۰ یورو هزینه دارد. اتاق‌های خصوصی دوتخته در حدود ۳۰ تا ۵۰ یورو قیمت دارند.

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان‌ قیمت

هزینه‌ی اقامت در هتل‌های ارزان، از شبی ۳۵ تا ۷۰ یورو برای اتاق‌های دو‌نفره شروع می‌شود.

میانگین هزینه‌ی خورد و خوراک

با پرداخت ۶ تا ۱۳ یورو می‌توانید یک وعده غذای ارزان یا تاپاس (نوعی غذای حاضری اسپانیایی) سفارش دهید. اگر نوشیدنی نیز سفارش دهید، باید در حدود ۱۸ یورو بابت هر وعده بپردازید.

نکته‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها

غذای ارزان بخورید

بسیاری از رستوران‌ها و کافه‌ها در صورتی که به همراه غذای خود نوشیدنی هم سفارش بدهید، تاپاس رایگان نیز به همراه غذا سرو می‌کنند

تلفن های ضروری

آخرین نکته در خصوص ادامه تحصیل که به ذهن دانشجو خطور میکند, بررسی و دانستن چگونه برخورد با وضعیت های اضطراری میباشد. رعایت قوانین میتواند کمک شایانی برای حفظ امنیت دانشجو کند اما همیشه امکان وقوع شرایط اضطراری وجود دارد. به همین دلیل لازم است که با برخی از شماره تماس ها آشنا شوید. متاسفانه هنوز خدمات اورژانس کشور اسپانیا توانایی برقراری ارتباط به زبان انگلیسی را ندارند بنابراین بهتر است که یا خودتان به زبان اسپانیایی مسلط باشید و یا اینکه از شخصی که مسلط است کمک بگیرید.

 

اگر شما به پلیس, اورژانس و یا آتش نشانی نیاز دارید : ۱۱۲

اگر شما می خواهید بروز یک حمله، سرقت و یا تصادف را به پلیس گزارش دهید : ۹۰۲ – ۱۰۲

تصادفات جاده ای و یا اطلاعات در مورد آب و هوا و تراکم ترافیک : ۰۱۱


تور ترکیبی سوئیس اسپانیا

سوئیس اسپانیا

تورهای اسپانیا از شیراز

تور اسپانیا از شیراز

 

 

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “جاذبه های دیدنی شهر گرانادا – اسپانیا”

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!