جاذبه های برتر میلان – گردشگران

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

جاذبه های برتر میلان – گردشگران

میلان

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

میلان  قشنگ ، دومین شهر پرجمعیت ایتالیا و مرکز ناحیه لومباردی در شمال این کشور می‌باشد. که این شهر با جمعیت ۱٬۳۴۹٬۴۲۶ نفر، مرکز مد و فشن در ایتالیا و یکی از پایتخت‌های مد در جهان و دی بین طرفدارانش به ‌شمار می‌آید. همچنین میلان قطب بانکداری و خدمات مالی ایتالیا می‌باشد و بورس ایتالیا در آن قرار دارد. سالانه بسیاری از گردشگران برای بازدید از این شهر رویایی به ایتالیا می آیند.

موقعیت جغرافیایی

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

در ابتدای سده ۶ (پیش از میلاد) توسط اینسوبری‌ها ساخته شد و در ۲۲۲ (پیش از میلاد) توسط رم باستان فتح شد و نام آن به مدیولانوم تغییر یافت. اهمیت این شهر به تدریج تا تبدیل شدن به پایتخت امپراتوری روم غربی افزایش یافت. در طول زمان، نقش‌های مختلفی در تاریخ ایتالیا ایفا کرد که از جمله می‌ توان به پایتخت و مرکز سیاسی و فرهنگی دوک‌ نشین میلان در دوران رنسانس و پایتخت پادشاهی ایتالیا در دوران ناپولیونیک اشاره کرد. در حوزه فرهنگی از قرن چهاردهم ، مرکز اصلی چاپ و نشر کتاب در ایتالیا می‌باشد و به لطف لا اسکالا و سنت قدیمی اپرا در آن یکی از شهرهای مهم موسیقی جهان به حساب می‌آید. در طی انقلاب صنعتی به پایتخت اقتصادی ایتالیا تبدیل شده و با همراهی شهرهای تورین و جنوا مثلث صنعتی در اروپا را تشکیل دادند.

جاذبه های تاریخی میلان  را باهم مرور میکنیم

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

شهری را تصور کنید با حضور آثاری  اعجاب انگیز از میکل ‌آنژ و داوینچی با استقبال موسیقی دان های معروف و خواننده معروف انریکو کاروسو و طراح بنام ، جورجیو آرمانی همه و همه در این شهر….آنها در این شهر رویایی به زندگی و کار مشغول بوده‌اند. توسکانینی اجراهای متنوعی در «لا اسکالا» داشته و ناپلئون در «دوئومو» تاج خود را بر سر گذاشته است. موسولینی حزب فاشیست را در این شهر تأسیس کرد و همچنین تمام دنیای مد ، دو بار در سال برای نشان دادن لباس‌های فصلی در میلان فستیوال دارند.گردشگران بسیاری طرفدار این فستیوال هستند. تمام اینها حتی بدون در نظر گرفتن ثروتی که شهر از بخش تبلیغات تولید کرده است، گنجینه ای از هنر، فرهنگ و معماری را برای لذت بردن شما به ارمغان می‌آورد.

ال دوئومو کلیسای جامع‌ Il Duomo

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

کلیسای جامع عظیم سانتا ماریا ناسنته، جایی که در نزد اهالی میلان به «ال دوئومو» مشهور است، این کلیسا در زمره‌ی یکی از بزرگ‌ترین کلیساهای جهان شناخته می‌شود که گنجایش ۴۰ هزار نفر را دارد؛ مثالی بی‌نظیر برای معماری زرق و برق‌دارِ گوتیک! کلیسایی که ساخت آن در قرن چهاردهم میلادی آغاز شد اما ساخت نمای آن تا اوایل دهه ۱۸۰۰ میلادی توسط ناپلئون تکمیل نشد. داخل بنا با ۱۳۵ قطعه سنگ تراش خورده و بخش بیرونی بنا با ۲۲۴۵ مجسمه مرمر تزئین شده است. فضای کم فروغ داخلی در مقایسه با عظمت و شکوه بخش بیرونی، تضادی جذاب و دل‌فریب ایجاد می‌کند. ۵۲ ستون عظیم نیز بر این عظمت ای بنا می‌افزایند و شیشه نقش‌دار سالن اصلی (متعلق به قرن ۱۵ و ۱۶ میلادی) از بزرگ‌ترین‌ها در جهان است.

شام آخر لئوناردو داوینچی  Leonardo da Vinci’s Last Supper

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

کلیسای آجری سبک گوتیک سانتا ماریا دل گرازیه در «کورسو ماژنتا» در سال ۱۴۶۵ ساخته شد؛ همچنین گنبد عظیم شش ضلعی آن متعلق به اوایل دوره رنسانس است که توسط برامانته (یکی از تأثیرگذارترین معماران رنسانس) طراحی شد. این کلیسا، گنجینه‌ای به نام شام آخر، اثر لئوناردو داوینچی را در بردارد؛ اثری که در طی جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید اما دلیل بسیاری از گردشگران برای بازدید از سانتا ماریا، بازدید از مهم ترین اثر لئوناردو داوینچی، نقش شده بر دیوار صومعه دومنیکن است که در بین سال های ۱۴۹۵ تا ۱۴۹۷ با الهام از داستان شام آخر مسیح به شیوه تمپرا خلق شد.

گالری ویتوریو ایمانوئل دوم  Galleria Vittorio Emanuele II

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

این بنا که بخشی از «پیاتزا دل دوئمو» را به خود اختصاص داده و سمت دیگرش به «پیاتزا دلا اسکالا» گشوده می‌شود، توسط «جوزپه منگونی» در بین سال‌های ۱۸۶۵ تا ۱۸۷۷ ساخته شد. این بنا در زمان خودش بزرگ‌ترین مرکز خرید اروپا به حساب می‌آمده است. ویتوریو ایمانوئل، گنبدی دارد که در ارتفاع ۴۸ متری از سطح موزائیک‌دار آن قرار گرفته است و نماد آغاز معماری مدرن در ایتالیا به حساب می‌آید. امروزه، این بنا مثالی برای سازه‌های قرن نوزدهمی از آهن و شیشه است و هنوز برای شهروندان، محلی برای خرید، جمع شدن و گپ زدن هنگام ناهار یا صرف قهوه به شمار می‌آید.

اپرا در سالن تئاتر آلا اسکالاOpera at Teatro alla Scala

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

این سالن باعظمت، یکی از معتبرترین مراکز اجرای اپرا در جهان به شمار می‌آید. این تالار میزبان اجرای مهم‌ترین قطعه‌های موسیقی و حضور موسیقی‌دانان، خواننده و نوازنده‌ها و همچنین بینندگان بی‌شمار آنها بوده است. این تالار گنجایش ۲۸۰۰ نفر را دارد که در کل ایتالیا، بی‌همتاست. فصل اجراها معمولاً از اوایل ماه دسامبر آغاز و تا ماه می ادامه می‌یابد؛ اما پیدا کردن بلیت اجراها به آسانی امکان پذیر نیست! فراموش نکنید که به «باکس آفیس» در موزه اسکالا هم سری بزنید؛ جایی که می‌توانید لباس‌های باشکوه و تاریخی و وسایل کسانی که روی این سن اجرا داشته‌اند را ببینید.

قلعه فورزسکوCastello Sforzesco

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

این قلعه که توسط ویسکانتی و خانواده فورزا، حاکمان میلان در سال‌های ۱۲۷۷ تا ۱۴۴۷ میلادی اداره می‌شد، در سال

۱۳۶۸ ساخته و در سال ۱۴۵۰ میلادی بازسازی شد. موزه قلعه شامل مجموعه‌ای از موزه‌هاست که یکی از آنها به مجسمه‌ها اختصاص دارد؛ مجموعه‌ای شامل «پیتا روندانینی»، آخرین شاهکار میکل‌آنژ که در سال ۱۹۵۳ از رم به این مکان منتقل شد از دیگر دیدنی‌های این قلعه به حساب می‌آید. سایر موزه ها دربرگیرنده آثار دکوراتیو و تزئینی شامل اشیای پیش از تاریخ و عتیقه‌های مصری و سلاح‌های ارتش و زره‌های قرون‌وسطی هستند.

گالری نقاشی بررا  Pinacoteca di Brera

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

عمارت رنسانسی بررا، بین سال‌های ۱۶۵۱ تا ۱۷۷۳، با کاربری یک مدرسه یهودی ساخته شد؛ اما از سال ۱۷۷۶، تبدیل به آکادمی هنرهای زیبا شد و در نهایت به موزه بررا، یکی از بهترین موزه هنر در ایتالیا بدل گشت. بسیاری از آثار این گالری از کلیساهای متروک یا تخریب شده به اینجا منتقل شده‌اند. به محض ورود به حیاط، مجسمه ساخته شده از ناپلئون اول در سال ۱۸۰۹ اثر «کانوا» را خواهید دید. از جمله آثار قابل‌توجه در مجموعه نقاشی‌های قرن پانزدهم، اثر «بانو درمیان حلقه ای از فرشتگان» است. از دیگر آثار می توان به تابلوی «دو بانو» اثر جیووانی بلینی، همچنین آثاری از پائولو ورونسه، تیتان، تینتورتو و چهره‌نگاری‌های لورنزو لوتو و جیووانی باتیستا مورونی اشاره کرد اما بی شک مهم‌ترین تابلوی این مجموعه، تابلو «ازدواج باکره» اثر رافائل است

کلیسای آمبروز مقدسSant’Ambrogio

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

کلیسای آمبروز که شاهکاری از هنر معماری رومانسک است، در سال ۳۶۸ میلادی توسط آمبروز مقدس ساخته شد. وی در میلان متولد شد و از حامیان ساخت و توسعه میلان بود. چیزهای زیادی برای دیدن در این کلیسا وجود دارد؛ در ابتدای ورود، رواق بلندی چشم انسان را خیره می‌کند که متعلق به قرن نهم میلادی است، همچنین سنگ‌های تراش خورده تالار میانی بر اعتبار سبک رومانسک این بنا افزوده است. مطمئن شوید که در داخل بنا، منبر تراش خورده به سبک رومانسک و همچنین تابوتی که از قرن چهرم میلادی در زیر آن قرار دارد را ببینید. محراب بلند این کلیسا یک شاهکار هنری کارولینگین است که به سال ۸۳۵ میلادی تعلق دارد.

پیاتزا دی مرکانتی  Piazza dei Mercanti

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

با تمام آسمان خراش‌هایی که دیدن آسمان را غیرممکن کرده‌اند، پیدا کردن فضاهایی که حس میلان قرون وسطی را به گردشگر بدهند، دشوار است؛ اما تنها با پنج دقیقه پیاده‌روی از «پیاتزا دل دوئومو»، می‌توانید جایی را بیابید که شما را قرن‌ها به عقب بر می‌گرداند. پیاتزا دی مرکانتی با تالار ساخته شده در سال ۱۲۳۳ میلادی، میدانی کوچک را در قلب سیاسی میلان ایجاد کرده است. نمای این عمارت از سنگ مرمر سیاه و سفید ساخته شده است و با کاربری دادگاه و محلی برای قضاوت ساخته شده بود. دریاچه لوگانو و درخت‌های نخل از سال ۱۲۷۲ میلادی، از دیگر جزئیاتی هستند که در این مجموعه فضای قرون وسطی را تداعی می‌کنند.

موزه باگاتی والسچی  Museo Bagatti Valsecchi

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

عوامل بسیاری دست به دست هم داده‌اند تا این موزه را به یکی از مقاصد برتر گردشگری میلان تبدیل کنند. دو برادر در قرن ۱۹ میلادی، عمر خود را صرف جمع‌آوری اسباب و اثاث منزل و هنرهای تزئینی کرده تا فضای داخلی قصر خود را طوری چیدمان کنند که انگار در دوره رنسانس زندگی می‌کنند. حال شما نه تنها می‌توانید یک عمارت با چیدمان کاملاً رنسانسی را با دیوارهای نقاشی شده ببینید، بلکه می‌توانید فرآیند جمع‌آوری اسباب را نیز به سبک انگلیسی دنبال کنید؛ بنابراین حس کنجکاوی شما هنگام گشت‌وگذار درمیان هر یک از آثار تاریخی و هنری تحریک می‌شود.

موزه پلدی پتزولیPoldi-Pezzoli Museum

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

یک خانه اشرافی قدیمی، امروزه میزبان نقاشی‌های بوتیچلی، مانتنا، پیرو دلا فرانچسکا، گواردی و آثار هنرمندان دیگر است که شامل جواهرات، نقره، برنز، ظروف چینی، سفال‌های آتروسک، زره و لباس‌های جنگی و … است. کف سالن‌ها با فرش‌های ایرانی پوشانده شده و پرده‌های نقش‌دار بر روی پنجره‌ها توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند. همچنین مجموعه بزرگی از توری‌های دست‌ساز اثر بوتیچلی نیز در این موزه نگهداری می‌شود.

گالری هنر مدرن  Civica Galleria d’Arte Moderna

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

ساختمان «گالری هنر مدرن میلان»، محل اقامت ناپلئون هنگام حضورش در این شهر است. امروزه تزئینات داخلی این بنا به همان سبک و سیاق قبل باقی مانده است. تمرکز این موزه بر هنر مخصوص ایتالیایی، از رومانتیسیسم قرن ۱۹ میلادی تا پست امپرسیونیسم است؛ اما مجموعه گسترده‌تر از این‌هاست! در حیاط این گالری، یک باغ به سبک انگلیسی و همچنین یک باغ گیاه‌شناسی نیز وجود دارد که به موزه تاریخ طبیعی منتهی می‌شود.

استورجیوی مقدس Sant’Eustorgio

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

«استورژیو» باسیلیکای سبک رومانسک، در قرن ۱۲ و ۱۳ میلادی ساخته شد؛ اما برج آن یک قرن بعد به آن افزوده و درنهایت نمای بیرونی آن در سال ۱۸۶۳ تکمیل گردید. اگر به آواز گروه کر به دقت گوش فرا دهید، می‌توانید هنر «میچلوتزو» در یک فضای معمارانه‌ی بی‌نظیر، با نقاشی‌های دیواری وینسنزو فوپا را درک کنید. کلیسای لورنزو ماگیوره مقدس نیز خیلی از اینجا دور نیست. قدمت آن به صدر مسیحیت باز می‌گردد اما ساخت گنبد سبک رنسانسی آن به سال ۱۵۷۴ می‌رسد.

بهترین زمان ممکن برای سفر

اگر قصد دارید یک تعطیلات ساده در ایتالیا با خانواده و دوستان خود داشته باشید ، سفری به سیسیل یا توسکانی با سایت رزرواسیون آانلاین ما www.holt.ir  رزرو کنید. میلان، مانند نیویورک یا لندن، شهری پر از هیاهو و هیجان است.

میلان که خانه بورس اوراق بهادار و هفته مد ایتالیا و همچینین قطب پرشور زندگی شبانه میباشد ، شباهت زیادی به دیگر شهرهای بزرگ بین ‌المللی دیگر دارد؛ اما باید بدانید که تفاوت‌های ظریفی بین میلان و دیگر شهرها، وجود دارد. یکی از این تفاوت‌ها کالچو (calcio)  و یا همان فوتبال است که شهر میلان ، دیوانه ‌وار، آن را به‌ خصوص در استادیوم سن سیرو (San Siru) دوست دارد .بهترین زمان سفر به میلان، در ماه‌های آپریل تا می (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) یا سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) است. این ماه‌های پاییزی و بهاری، با فاصله از فصل دیوانه‌وار داغ گردشگری شهر، و فرار از آب و هوای گرم تابستانی، بهترین زمان سفر به میلان، محسوب می‌شوند. ماه‌های نوامبر تا مارچ (۱۰ آبان تا ۱۱ فروردین)، فصل خلوت گردشگری میلان به‌شمار می‌آیند و از مشخصات این فصل زمستانی می‌توان به دمای میانگین بالا در محدوده ۴٫۴ تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد، مه و شهری خالی از جمعیت، اشاره کرد.

رستوران ها

میلان شهری با گوهرهای پنهان است. بسیاری از مسافران گردشگری تنها یک تا دو شب را در میلان گذرانده و از آن عبور می‌کنند تا سفر خود به ایتالیا را کامل کرده باشند. باهم به معرفی رستوران ها میپردازیم

رِبِلوت

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

اگر یک رستوران میلانی وجود داشته باشد که به اندازه نئو-بیستروهای پاریس خلاق و نوآورانه عمل کند، آن رستوران «ربلوت» (Rebelot) است. اینجا یکی از جذاب‌ترین اماکن برای صرف شام در شهر بوده و منوی سر آشپز «موریسیو زیلو» (Mauricio Zillo) شامل هشت تا ده غذا شده که به طور منظم تغییر می‌کنند. در سال گذشته دویست غذای متنوع در این رستوران ارائه شدند. اجازه ندهید توضیحات مستقیم و شفاف منو مانند «اختاپوس سرخ شده با عدس» شما را گول بزند؛ آماده سازی‌های زیبا و دقیق این غذاها خیره کننده و بسیار دلپذیر هستند.

راتانا

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

ساختمان صنعتی زیبای قرن نوزدهمی رستوران «راتانا» (Ratanà)، تنها بنای قدیمی باقیمانده در محله‌ای به شمار می‌رود که در پروژه بازسازی مدرن «ایزولا-گاریبالدی» (Isola-Garibaldi) کاملاً تغییر چهره داد. نام رستوران برگرفته از روزگار قدیم شهر است: راتانا نام مستعار یک نیمه کشیش-نیمه درمانگر بود که مردم فقیر محله را در بیش از صد سال پیش درمان می‌کرد. سر آشپز میلانی این رستوران «سزار باتیستی» (Cesare Battisti) برداشت مدرنی از دستور پخت‌های سنتی «لومباردی» (Lombardy) را ارائه می‌کند.

درای میلانو

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

حتی در ایتالیا هم پیدا کردن پیتزای واقعاً خوب کار آسانی نیست. قانون اول برای داشتن یک پیتزای خوب خمیر آن است نه مواد رویش. خمیرهای خوشمزه و خوش عطر «درای میلانو» (Dry Milano) دقیقاً همان رمز موفقیت پیتزاهای متمایز و عالی آن به شمار می‌رود. پیشنهاد می‌کنیم طبق عقیده «کمتر بهتر» عمل کرده و پیتزای سس گوجه «مارینارا» (Marinara) را امتحان کنید. به هر حال پیتزا تنها بخشی از موفقیت این رستوران بوده و نوشیدنی‌های آن نیز شهرت خاص خود را دارند. توصیه می‌کنیم پیشاپیش میز خود را رزرو کرده یا انتظار صف‌ طولانی را داشته باشید.

کافه ها

کافهFarage-cioccolato

 ایتالیا – میلان Via Brera, 5, 20121 Milano, Italy

یه کافه دنج و راحت که متعلق به یکی از شیرینی فروشی های مشهوره شهره. بنابراین اینجا هم می تونین نوشیدنی میل کنین با کیک ها و دسر های تازه و خوش طعم

کافه  G.Cova & C

 ایتالیا – میلان Via Cusani, 7, 20121 Milano, Italy

کافه ای با دکوراسین شیک و شیرینی و کیک های تازه که می تونه بهترین انتخاب شما برای میل کردن میان وعده ای خوش طعم هم باشه.

کافه Panini Durini

 ایتالیا – میلان Via Durini, 26, 20122 Milano, Italy

یه کافه رستوران عالی با میان وعده و نوشیدنی های خوش طعم که می تونه انتخاب خوبی برای کافی گردی باشه مخصوصا اگر گرسنتون باشه….

توضیح حمل و نقل

گزینه ‌های موجود برای حمل و نقل عمومی در میلان عبارتنداز:  مترو، اتوبوس و تراموا که قیمت بلیط و گذرنامه معتبر مترو، اتوبوس و تراموا عبارت است از: ۱٫۵۰ یورو (۵,۲۰۰ تومان) برای بلیط تک روزه ، ۴٫۵۰ یورو (۵,۲۰۰ تومان) برای بلیط‌های بدون محدودیت روزانه،۱۱٫۳۰ یورو (۳۹,۰۰۰ تومان) برای گذرنامه‌های هفتگی و ۳۵ یورو (۱۲۱,۲۰۰ تومان) برای گذرنامه‌های ماهانه، این سیستم تخفیف‌های ویژه‌ای برای کودکان، دانش‌آموزان و کهنسالان در نظر گرفته است،

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

هر بلیط ۹۰ دقیقه اعتبار دارد (و به یاد داشته باشید که همیشه به محض این که وارد اتوبوس یا تراموا شدید، بلیط خود را در دستگاه تأیید کنید). بلیط‌ها را می‌توان از دستگاه‌های خودپرداز، از روزنامه‌فروشی‌ها و مراکز خدمات ATM تهیه کرد، در ایستگاه‌های Duomo، Centrale،Cadorna، Loreto، Romolo و Garibaldi این بلیط‌ها ارائه می‌شوند.

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

مسئولان جمع‌کننده بلیط‌ها معمولا لباسی غیرنظامی داشته و دائما در حال بررسی بلیط هستند. سیستم حمل و نقل عمومی میلان بیش از ۸۰ مسیر اتوبوس سازگار با محیط زیست دارد و با وجود باور سخت آن، باید قبول کنید که اکثر آن‌ها سر وقت کار می‌کنند! توصیه می‌کنیم که با خط ۹۴ سفر کنید، زیرا مرکز شهر و آثار برجسته و محبوب توریستی را پوشش می‌دهد. همچنین به تازگی یک مسیر شبانه که در زمان‌های بسته بودن مترو در ایستگاه‌های آن توقف می‌کند، شروع به فعالیت کرده است. وقتی می‌خواهید از اتوبوس خارج شوید، قبل از این که به ایستگاه برسید، مطمئن شوید که دکمه را فشار داده تا به راننده هشدار دهید…!

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

با تمام این تفاسیر تراموا یک راه جالب (و کلاسیک) برای سفر به شمار می‌رود. ترامواهای نارنجی و زرد یا سبز در شب نیز فعال هستند، اما باید مدت زمان زیادی را منتظر بمانید. خطوط ۲، ۴، ۱۴ و ۱۶ تراموا بیشتر مرکزی هستند که همه در حال عبور از دوامو پیزا هستند. در هنگام استفاده از اتوبوس یا تراموا، فراموش نکنید که بلیط خود را به صورت مرحله به مرحله تایید کنید. شما می‌توانید بلیط‌ها را از ایستگاه‌های مترو، جیورنالی (کیوسک) یا تاباچی (فروشگاه‌های دارای برچسب T) خریداری کنید، اما باید توجه داشت که بلیط‌ها در اتوبوس یا تراموا ارائه نمی‌شوند.

 قیمت بلیط زمان‌دار

بلیط استاندارد با اعتباری ۹۰ دقیقه‌ای  ۱,۵۰ یورو (۵,۲۰۰ تومان)

کارنت ۱۰روزه ۹۰ دقیقه‌ای ۱۳،۸۰ یورو (۴۷,۷۰۰ تومان)

بلیط یک روزه با اعتبار ۲۴ ساعته ۴,۵۰ یورو (۱۵,۵۰۰ تومان)

بلیط دو روزه با اعتبار ۴۸ ساعته ۸,۲۵ یورو (۲۸,۵۰۰ تومان)

پول رایج

۲۰ یورو برای یک غذای کامل در نظر گرفت. حق سرویس همیشه در قیمت در نظر گرفته شده، بنابراین دادن انعام ضروری نیست. ا گر کالایی را خریداری کنید و قبل از استفاده کردن آن را از مجموعه اتحادیه اروپا خارج کنید، می توانید در هنگام خروج مالیات بر ارزش افزوده خود را پس بگیرید. برای این منظور باید بر چسب معاف از مالیات را از فروشگاه محل خرید تهیه کنید. در بیشتر شهر های اصلی و توریستی ایتالیا می توانید انواع اقامتگاه از مهمانسرا تا هتل های ۵ ستاره را پیدا کنید. همچنین چادر زدن در کمپ ها نیز بسیار رایج است اما بهتر است در فصل تابستان آنها را از قبل رزرو کنید . اقامت در مزارع نیز اخیراً در توسکانی، اومبریا، پیدمونت،آبروزو و آپولیا بسیار متداول شده است .آنها ترکیب مناسبی از غذاهای سالم، چشم انداز های زیبا و قیمت های ارزان را ارائه می دهند. زیاد به درجه بندی هتل ها در ایتالیا توجه نکنید. معیار این درجه بندی بیشتر بر اساس قیمت است و با استاندارد های کیفی آن رابطه مستقیمی ندارد. مثلاً تنها تفاوتی که یک هتل ۳ ستاره با هتل ۴ ستاره در ایتالیا دارد، این است که هتل ۴ ستاره همه وعده های غذایی را می دهد اما هتل ۳ ستاره فقط صبحانه می دهد.

سوغات معروف

دست‌سازهای چوبی ایتالیا

آشنایی با سن پترزبورگ

ایتالیا هم مانند هر شهر و کشوری صنایع‌دستی مخصوص به خود را دارد که نشان از فرهنگ و هنر مردم محلی این کشور است. دست‌سازهای چوبی یکی از این صنایع‌دستی زیبای ایتالیا هستند. در جای جای ایتالیا می‌توان سراغ این صنایع‌دستی زیبا را گرفت و  به فروشگاه‌های عرضه‌ی این محصولات سری زد و از میان آن‌ها سوغات انتخاب کرد. در این میان همه با یکی از این عروسک‌های چوبی آشنا هستیم، پینوکیو که به‌عنوان بهترین سوغات ایتالیا می‌توان از آن یادکرد. زادگاه این عروسک ایتالیاست و فردی بنام کارلوکولودی، نویسنده‌ی این داستان زیبا، خالق شخصیت محبوب پینوکیو بود. اگر در پایتخت قصد خرید سوغات دارید، برای تهیه‌ی این عروسک زیبا و دیگر آثار دست‌ساز چوبی می‌توانید به فروشگاه بارتولوچی در شهر رم سری بزنید.

برندهای مشهور ایتالیا

ایتالیا یکی از طلایه داران صنعت مد در جهان است و بهترین برندهای جهان را می توان در این کشور یافت. در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین این برندها خواهیم پرداخت.

برند فندی

جاذبه های برتر میلان - گردشگران

برند فندی (fendi) یکی از برندهای لوکس در زمینه مد و پوشاک است که توسط ادواردو ادله فندی، سال ۱۹۲۵ در پایتخت ایتالیا، رم تأسیسشد. این برند هم مانند دیگر برندها در زمینه‌های متفاوتی محصولات خود را ارائه می‌کند، مانند کیف، کفش، محصولات چرمی، عطر و اودکلن که پرطرفدارترین آن‌ها کیف‌های دستی زنانه و محصولات خز آن است. اگر به فروشگاه‌های این برند ایتالیایی سری بزنید، حتماً می‌توانید هدایای زیبایی به‌عنوان سوغات ایتالیا خریداری کنید.

از دیگر سوغاتی‌های محبوب کشور ایتالیا، می‌توان به طلا و جواهرات، خرید از برندهایی چون هرمس، والتینو، دیور، آرمانی، میس سیکستی،فورلا و…، کیف و کفش چرم، لوازم هنری و عتیقه‌جات اشاره کرد.

تلفن های ضروری

یکی از کارهای واجبی که گردشگران باید در هر سفر خود انجام دهند حفظ کردن شماره های ضروری مقصد میباشد

در ایتالیا باید شماره های زیر را حفظ کنید تا در مواقع ضروری کمک حال شما باشند

۱۱۸ آمبولانس

۱۱۵ آتشنشان

۱۱۳ پلیس

۱۱۲ پلیس نظامی

۱۱۷ گارد مالی

۱۱۵۰۰ اورژانس سلامت

میلان ، در مورد میلان ، هوای میلان ، جاذبه های دیدنی میلان ، دیدنی های میلان ، شهر میلان ، آث میلان فهرست بازیکنان ، بازیکنان جدید میلان ، اسامی بازیکنان میلان ۲۰۱۷ ، نقل و انتقالات میلان ، ميلان نيوز ، نقل و انتقالات میلان ۲۰۱۷ ، سایت رسمی باشگاه میلان ، آب و هوای میلان ، سوغات در میلان ، شهر میلان ، ۱۲ جاذبه گردشگری میلان ، ۱۲جاذبه برتر گردشگری میلان ، جاذبه برتر میلان ، سفر به میلان ، خرید در میلان 

برچسپ ها:, , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “جاذبه های برتر میلان – گردشگران”

1 × چهار =