راهنمای سفر به سوئیس

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

راهنمای سفر به سوئیس

راهنمای سفر به سوئیس

سوئیس

مونترو نام یکی از شهرهای کانتون وو در کشور سوئیس است. این شهر در کنار دریاچه ژنو جای گرفته  میخواهیم  شروع مقاله مونترو را با معرفی یک قلعه زیبا آغاز کنیم.

قلعه شیلون

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

این قلعه ای قرون وسطایی در نزدیکی شهر مونتخو در ساحل دریاچه ژنو، که یکی از زیباترین و معروف ترین دریاچه‌های دنیا است و روی جزیره ای صخره ای قرار گرفته است. اگر می خواهید مانند قصه‌های پریان، یکی از زیباترین مناظر قصرهای کنار آب را مشاهده کنید، شیلون بهتر انتخاب است. این قلعه تاریخی کهن دارد  و سالیان متمادی است که الهام‌ بخش هنرمندانی نظیر ژاک روسو و لرد بایرون بوده است. این قلعه دارای قنات‌، ۲۵ ساختمان جداگانه با سه حیاط، و دو دیوار مدور است. شیلون هر سال پذیرای صدها هزار نفر بازدید کننده است و می توان آن را به صورت خصوصی برای رویدادهای شخصی اجاره کرد. بی‌شک یکی از جاذبه‌های دیدنی که نباید در سفر به سوئیس آن را ازدست داد قلعه شیلون است. با گروه گردشگران همراه باشید

تفسیر جمعیت

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

مونترو با جمعیت بالغ بر ۲۲۸۹۷ تشکیل شده است . دهکده گلیون در نزدیکی شهر مونترو واقع شده ‌است

جاذبه های تاریخی

جاذبه ها:

CHILLON CASTLE: این قلعه در یک جزیره ی صخره ای، در کنار دریاچه ودر پای یک دره جنگلی حضور دارد. قلعه ی رمانتیک “CHILON” که در نزدیکی “MONTREUX” واقع است، به مکانی محبوب برای قرار ملاقات ها و هرگونه رویدادی بدل گشته است.

 

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

 GOLENPASS: این قطار، گستره ی وسیعیاز گشت ها را ارائه می دهد مانند خط “MONTREUX-LOCERNE”

 MONTREUX JAZZ FESTIVAL: این جشنواره که در سال ۱۹۶۷ پایه گذاری شد، یکی از مهمترین رویدادهای هنری در جهان است. در طول دو هفته در ماه ژوئیه، انواع سبک موسیقی ها در این جشنواره به اجرا در می آید.

CHAPLINS CORLD: موزه ای سرگرم کننده، سحر انگیز و تعاملی در مورد کمدین مشهور، چارلی چاپلین.

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

 گردش در ساحل دریاچه: گردشی طولانی در خط ساحل آکنده در گل که “VEVEY” و “MONTREUX” را به “CHILLON CASTLE” وصل می کند.

بهترین زمان ممکن برای سفر

شهر مونترو در جنوب غربی سوئیس و ساحل شمال شرقی دریاچه ژنو واقع شده و گردشگاه و مرکز تولید شکلات و از مراکز تفریحات زمستانی کوه های آلپ است. این شهر یکی از معروفترین نقاط تفریحی سوئیس در همه فصول است. مونترو، هر ساله در آخر ماه سپتامبر مورد هجوم گردشگرانی قرار می‌گیرد که برای چشیدن طعم بی نظیر انگورهای آن به این شهر سفر می‌کنند. تاکستان‌هایی که دامنه‌های اطراف دریاچه ژنو قرار دارند و با نظم خاصی کنار هم قرار گرفته‌اند هر بیننده‌ای را محو خود خواهند کرد. قلعه “شیلون” در نزدیکی مونترو یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این شهر است. شیلون در واقع قلعه ای قرون وسطایی است که کنار دریاچه ژنو و روی جزیره ای صخره ای قرار گرفته است و چشم اندازهای شگفت انگیزی، چه از داخل و چه از خارج، دارد. این شهر تاریخ و طبیعت را با هم دارد و هر ساله پذیرای انواع فستیوال‌ها و جشن‌ها نیز هست که جلوه خاصی به این شهر می‌دهند.

جشنواره ها

 شهر “MONTREUX” در آغوش دریا چه ژنو، در حصار تاکستان ها وبا پس زمینه ای از کوه های سر به فلک کشیده ی آلپ، نفس ها را در سینه حبس می کند.فستیوال موسیقی جاز این شهرکه هر ساله در ماه ژوئیه برپاست ودر گوشه کنار این شهرسبب برپایی کنسرت می شود، از شهرت جهانی برخوردار است.این شهر با آب و هوای بینظیرش، مرکز منطقه ی ریویرا محسوب می شود. درختان مدیترانه ای همچون کاج، سرو ونخل در این شهر به خوبی رشد می کنند. چارلی چاپلین، فردی مرکوری و افراد مشهور دیگری از ستارگان، در اینجا زندگی کرده و سا به زندگی خود ادامه می دهند. بسیاری از خانه هایی که در امتداد جاده ساحلی واقع شده اند از جمله قصر باشکوه مونترو، متعلق به دوران اوج عصر زیباییست. به عنوان سرگرمی های مفرح، خانواده ها می توانندعلاوه بر فعالیت های بیشمار فضای باز،از پارک های تفریحی بسیاری( PARC AVENTURE, AQUA PARC, LABYRINTHE AVENTURE ) سود برند. شهر “MONTREUX” در آغوش دریاچه ژنو، در حصار تاکستان ها وبا پس زمینه ای از کوه های سر به فلک کشیده ی آلپ، نفس ها را در سینه حبس می کند.فستیوال موسیقی جاز این شهرکه هر ساله در ماه ژوئیه برپاست ودر گوشه کنار این شهرسبب برپایی کنسرت می شود، از شهرت جهانی برخوردار است.این شهر با آب و هوای بینظیرش، مرکز منطقه ی ریویرا محسوب می شود. درختان مدیترانه ای همچون کاج، سرو ونخل در این شهر به خوبی رشد می کنند. چارلی چاپلین، فردی مرکوری و افراد مشهور دیگری از ستارگان، در اینجا زندگی کرده و سا به زندگی خود ادامه می دهند. بسیاری از خانه هایی که در امتداد جاده ساحلی واقع شده اند از جمله قصر باشکوه مونترو، متعلق به دوران اوج عصر زیباییست. به عنوان سرگرمی های مفرح، خانواده ها می توانندعلاوه بر فعالیت های بیشمار فضای باز،از پارک های تفریحی بسیاری( PARC AVENTURE, AQUA PARC, LABYRINTHE AVENTURE ) سود برند.

با گروه گردشگران به مونترو و شهر های رویایی سوئیس سفر کنید

www.holit.com

پول رایج

فرانک پول رایج این شهر زیباست

مونترو

شهر چارلی چاپلین یا مونترو، سوئیس

کشور سوئیس با شعار یکی برای همه، همه برای یکی در سال ۱۲۹۱ تأسیس و پایه گذاری شد. این کشور از نظر ثروت رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده است و بخش‌های مهم اقتصادی آن مربوط به بانکداری و صنعت توریسم می باشد. این کشور مقصدی فراموش نشدنی برای گردشگران ماجراجو و عاشق خریدهای گران می باشد. یکی از شهرهای این کشور که مورد توجه توریستیان زیادی واقع می گردد شهر مونترو می‌باشد. این شهر که در جنوب غربی کشور و نزدیک به ساحل دریاچه ژنو و همچنین در کوهپایه‌های آن واقع شده منظره های رویایی و خاصی را تشکیل داده است به طوری که هر بیننده را می‌تواند ساعت ها مجذوب زیبایی های خویش کند

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

این شهر توسط تاکستان ها احاطه شده که این نیز بر زیبایی آن می‌افزاید. علاوه بر طبیعت بکر آثار تاریخی موجود در شهر نیز که اغلب مربوط به قرون وسطا می باشد موجب جلب توریست بیشتری می شود و همچنین به دلیل آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای شهر درختانی چون نخل، کاج و سرو در این شهر به خوبی رشد می کنند به طوری که می‌توان اِذان کرد مونترو تاریخ و طبیعت را با هم پیوند زده است و حاصل آن برگزاری جشن ها و فستیوال های گوناگونی نظیر فستیوال جاز در طی سال می شود. این شهر زیبا علاوه بر مورد توجه بودند توسط توریست ها مورد توجه خاص تعدادی از مشاهیر جهان نیز بوده به طور مثال: هنرمند بزرگ چارلی چاپلین، نویسنده معروف لرد بایرون، ‏فردی مرکوری که مونترو را برای سکونت آرام و رویایی انتخاب کرده اند. گردش در مونترو از قرون وسطا تا به امروزاین شهر که به طور اختصاصی تابلوی زیبا از قرار گیری منظم تاکستان ها، امواج زیبای دریا و غرور سر به فلک کشیده آلپ را به تصور کشیده است می تواند هر کوچه و پس کوچه آن مورد بازدید واقع شود. قلعه چیلون که مربوط به قرون وسطا می باشد.در یک جزیره صخره ای آب‌های نیلگون آن را احاطه کرده و توسط خطی از جنگل پوشیده شده قرار دارد. قلعه رویایی که می‌تواند اکنون محل ملاقات های خاص باشد. قصر باشکوه مونترو از خانه های واقع شده در خط ساحلی می‌باشد که مورد توجه گردشگران واقع می شود. البته این شهر، سازه های جدید و دانشکده های زیادی را دارد که خود می‌تواند جزء مناطق گردشگری واقع شود. موزهChaplins Corld موزه ای زیبا و جالب توجه از کمدین معروف چارلی چاپلین می باشد.

هتل های پرستاره مونترو

در این شهر هتل های زیادی با نماهای قدیمی و امکانات خاصی قرار دارد که هر یک بنا به سلیقه مهمانانشان مورد انتخاب واقع می شود به طور اختصاری می توان از هتل رویال پلازا، B&B، Splendid نام برد.

مراکز خرید در شهر مونترو

این شهر که از نظم و پاکیزگی بی‌نظیری برخوردار است دارای مغازه های خاص مربوط به فروش بهترین شکلات های جهان می باشد. البته نباید از طعمه بی نظیر انگور در این شهر چشم‌پوشی کرد. پنیر های خوش عطر و طعم سوئیسی که طرفداران خاص خود را در جهان دارند نیز در این شهر به راحتی یافت می‌شود. در مراکز مهم خرید اقلام لوکس و ساعت های درجه یک و دقیق را می‌توان با کمی قیمت بالا در اختیار داشت. البته در صبح های روز جمعه بازارهای زیبایی در کنار دریاچه برگزار می شود که طرفداران زیادی نیز دارد. زندگی در هریک از شهرهای سوئیس مساوی است با آرامش و آسایش و امنیت.

میانگین بارندگی

آب و هوای مونترو همیشه معتدل کوهستانی میباشد و بسیار لذت بخش است

 فستیوال جاز مونترو

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

فستیوال جاز مونترو شهرتی جهانی داشته و از اجراهای مختلف و معروف موسیقی تشکیل می‌شود. اگر چه در آغاز تنها موسیقی جاز در این فستیوال وجود داشت، امروزه شاهد گسترش افق سبک‌های موسیقایی آن هستیم. گروه‌های معروف بین‌المللی در این فستیوال حضور داشته‌اند. ساختمانی که در گذشته فستیوال در آن اجرا می‌شد در سال ۱۹۷۱ حین یک اجرا آتش گرفت و دودش بر فراز دریاچه بلند شد. طی سال‌های فعالیت این جشنواره، نام‌های جاودان موسیقی مانند «پینک فلوید»، «دیپ پرپِل»، «بی‌بی کینگ»، «اسکار پیترسون» و بسیاری دیگر در آن شرکت داشته‌اند.

گردشگاه

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

جاده ۳.۵ کیلومتری بین قلعه شیون و «کلرانس» (Clarens) پوشیده از انواع گیاهان گل‌های زیبا بوده و بهترین زمان گردش در آن ماه‌های بهار است. اگر می‌خواهید یک پیاده‌روی آرام و لذت‌بخش را در کنار ساحل دریاچه ژنو تجربه کنید و همزمان از مناظر کارت پستالی و خیره کننده شیون که در آب دریاچه منعکس شده لذت ببرید، این گردشگاه دلچسب را پیشنهاد می‌کنیم.

تجربه استودیو

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

نمایشگاه «کوئین: تجربه استودیو» (Queen: The Studio Experience) برای تمامی هنردوستان یا عاشقان گروه راک کوئین ساخته شده است. این نمایشگاه در «مونترو مانتین استودیوز» (Montreux Mountain Studios)، جایی که اکثر آلبوم‌های مطرح این گروه شکل گرفت برپا بوده و در آن یادبودهای زیادی مانند امضا، عکس، دست نوشته‌های اصل ترانه‌ها و غیره به نمایش گذاشته شده‌اند. محور اصلی این نمایشگاه استودیوی ضبط صدا است؛ جایی که خواننده اصلی گروه یعنی «فردی مرکوری» افسانه‌ای آخرین آهنگ‌های خود را ضبط کرد.

دره شودرون

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

زمانی که در محله قدیمی خیره کننده مونترو گردش می‌کنید، حتماً به دره «شودرون» (Chauderon) نیز سر بزنید. رودخانه «لَبَی» (La Baye) از دل این دره تنگ و سخت به داخل دریاچه ژنو می‌ریزد. در این نواحی مسیرهای کاملاً مشخصی از مونترو و به سوی آن وجود دارند و همچنین مسیرهایی برای کاوش‌های بیشتر در قسمت جنگلی هم تعبیه شده است.

مسیر فانوسی لپلیاد

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

شاید گردش در مسیر فانوسی «لِپلیاد» (Les Pléiades) انتخاب عجیبی برای گردشگران مونترو باشد، اما باید حتماً آن را در زمستان ببینید. برای بهترین تجربه باید قطاری از مونترو به سمت ایستگاه لپلیاد سوار شده و مسیری که با فانوس‌ها روشن شده را دنبال کنید. کفش‌های مناسب برای گردش در برف به پا کنید و در مناظر جادویی زمستانی که با نور فانوس روشن شده به کاوش بپردازید. برای یک اختتامیه عالی، پیشنهاد می‌کنیم حتماً قبل از بازگشت یک فوندوی سنتی سفارش دهید.

کریسمس در مونترو

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

زمستان در مونترو تنها به یک معنی است: عید نوئل. این شهر کاملاً خود را برای رویداد محبوب و مهم کریسمس آماده می‌کند. به مدت یک ماه کامل شهرِ تزئین شده و زیبا به بهترین نحو فستیوال‌های خود را برگزار می‌کند. در اینجا بازارهای قرون وسطایی، یک بابا نوئل و فستیوال افسانه‌ای وجود دارد. ظاهر دهکده‌های اطراف نیز کاملاً دگرگون شده و هر بازدیدکننده‌ای را مسحور می‌کند.

تاکستان‌ های لاوو

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

تاکستان‌های «لاوو» (Lavaux) که جزوی از میراث جهانی یونسکو هستند، ۸۳۰ هکتار مساحت داشته و بین لوزان تا مونترو امتداد می‌یابند. اگرچه بسیاری از بازدیدکنندگان با «لاوو اکسپرس» یا «لاوو پانورامیک» به گردش می‌پردازند اما مسیرهای مخصوص پیاده‌روی هم وجود دارند. می‌توانید در بین تاکستان‌های خیره کننده به گردش پرداخته و از مناظر دلپذیرشان دیدن کنید.

دشت‌ های نرگس

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

کوه‌های اطراف مونترو زمین‌هایی پر از گل‌های زیبای نرگس دارند که می‌توانید در ماه‌های بهار از منظره خیره کننده‌شان لذت ببرید. می‌توانید مسیر خود را در میان این دشت‌های زیبا انتخاب کرده و یک روز تمام در میان نرگس‌های آلپی غرق شوید. بهارهای آلپ بسیار چشم نواز هستند و تنوع گل‌های آن عکاسان و کوه‌پیمایان زیادی را به سمت خود می‌کشاند.

ورزش‌ های آبی در دریاچه لِمان

تور تفریحی سوئیس بازدید از سوئیس - گردشگران

گزینه‌های ورزشی زیادی در حوالی دریاچه لمان پیش روی شما هستند: از ورزش‌های آبی گرفته تا کوهپیمایی. شنا کردن در آب دریاچه با مناظر شگفت انگیز و آب زلال آن در کنار گزینه‌هایی مانند اسکی روی آب، قایق سواری و کانو سواری می‌تواند تجربه جالبی باشد. در اینجا برای هر کسی با هر سطح توانایی ورزشی مناسب پیدا می‌شود. برای یافتن دوره آموزشی هم دردسر زیادی متحمل نخواهید شد.

اگر می خواهید تجربه ی لذت بخش از سفر به سوئیس داشته باشید با آژانس گردشگران شیراز همراه باشید. آژانس گردشگران شیراز با همکاری با سفارت سوئیس لحظات خوشی را در سفر اروپا برای شما رقم خواهد زد. جهت مشاهده برنامه سفر سوئیس و جدول نرخی تور سوئیس ، اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

 


تور سوئیس

تور سوئیس از شیراز تابستان 97

تور سوئیس – اسپانیا

سوئیس اسپانیا

آشنایی با مونترو ، مونترو ، جاذبه های دیدنی مونترو ، دانستی های مونترو ، دیدنی های مونترو ، بهترین شهر سوئیس برای زندگی ، شهر سوئیس در حل جدول ، شهر سیاحتی جنوب سوئیس ، شهر مونریو ، شهری در کشور سویس ، پایتخت سوئیس ، زوریخ ، شهر بازل سوئیس ، قلعه شیون ، فستیوال جاز مونترو ، اسکار پیترسون ، بی‌بی کینگ ، کلرانس ، مونترو مانتین استودیوز

برچسپ ها:, , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “راهنمای سفر به سوئیس”