Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

مساجد معروف استانبول

مساجد معروف استانبول

مساجد معروف استانبول

در این مقاله مساجد معروف استانبول ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز شما را به شهر زیبا، شهر عشاق ، شهر زنده و بیدار استانبول دعوت میکند. استانبول شهری بسیار دیدنی است که اگر در زندگی یک جا باشد که حتما باید به آنجا سفر کنید بدون شک استانبول است. استانبول یکی از شهرهای بزرگ در جهان شناخته شده است که از نظر تاریخ فرهنگی و هنری اش بسیار غنی است و زیبایی و معماری های فوق العاده جذاب را در سراسر دیوارهای این شهر و ساختمان هایش ، و جاذبه هایش میتوانید مشاهده کنید. با ما و تورهای بینظیر استانبول و شهرهایش همراه باشید.

قصر توپکاپی

Topkapi Palace Museum

مساجد معروف استانبول

یکی از پر طرفدارترین قصر در استانبول ، قصر توپکاپی است. یادگار دوره عثمانی است . تاریخ این قصر بر میگردد به سالها قبل از قرن پانزدهم میلادی. این قصر بالای تپه قرار گرفته است و درست رو به روی دریای مرمره استانبول و مشرف به این دریای زیباست. دیدن این قصر باید جز برنامه های اولیه شما باشد.

تور استانبول

مسجد سلطان احمد در مقاله مساجد معروف استانبول

The Blue Mosque

مساجد معروف استانبول

مسجد سلطان سلیمان ، بهترین و زیباترین مسجدی است که در تاریخ ترکیه ، به ترکیه هدیه داده شده است . از نظر معماری و زیبایی بی نظیر و خیره کننده است. اوایل ساخت این مسجد مسلمانان مخالفت شدید با آن داشتند. زیرا که همانند مکه ۶ مناره داشت. به همین علت ترکیه یک مناره دیگر به آن اضاف کرد تا به این مخالفت پایان بخشد.

مسجد ایاصوفیه

Hagia Sophia Museum

این مقاله رو هم بخونید  راهنمای سفر به ازمیر ترکیه و جاذبه های دیدنی آن

دیدنیهای استانبول

پربازدید ترین مسجد در ترکیه مسجد ایا صوفیه میباشد. این مسجد در سال گذشته به عنوان پربازدید ترین مکان جذب گردشگری انتخاب شد. ستون های باشکوه باقیمانده از دوره رنسانس و کاشی های مرمر دوره مریم مقدس قرن یازدهم ، چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند.

مسجد رستم پاشا در مقاله مساجد معروف استانبول

Rüstem Pasha Mosque

جذابیتهای استانبولاین مسجد زیبا، یادگار دوره عثمانی است که به دستور رستم پاشا ساخته شد در حالی که خودش دو سال قبل از تکمیل این مسجد از دنیا رفت. زیبایی خیره کننده ایی که در این مسجد وجود دارد به علت استفاده از کاشی های بینظیر قرمز رنگ است که در آن زمان تکنیک ساخت رنگ قرمز روی کاشی ها کار ساده ای نبود، و بسیار سخت بود. از این رو استادان زبر دست محصولاتشان را کیلومترها به شمال میفرستادند تا ساخته و باز گردانده شود و برای ساخت مسجد به کار گرفته شوند. دیدن این مسجد خالی از لطف نیست.

مسجد شاهزاده بنایی در مقاله مساجد معروف استانبول

Kalenderhane Mosque

دیدنی در استانبول

این مسجد به یادگار پسر سلطان سلیمان اول ساخته شد. این مسجد به دست قدیمی کار ترین معمار استانبول سینان ، ساخته و پرداخته شد. از این رو، معماری بینظیر و فوق العاده زیبایی دارد . زمانی دستور ساخت این مسجد داده شد که پسر شاهزاده سلیمان در سن ۲۲ سالگی در گذشت. بنابر این اتفاق بد سلطان از سینان خواست که ساخت این مسجد را شروع کند. سینان اکثر ساختمان های زیبای استانبول را که معماری های خیره کننده ای دارد را ساخته است.

این مقاله رو هم بخونید  تورهای خارجی تابستانی

مسجد اورتاکوی یا مجیدیه

Ortakoy Mosque

جذابیتهای استانبول ، مساجد در استانبول

مسجد زیبایی که به مروارید شهر استانبول معروف است مسجد اورتاکوی است. این مسجد در تنگه بسفر قرار دارد و یکی از زیباترین و متفاوت ترین مسجد از نظر خود مردمان ترکیه به شمار می آید. و معماری که در آن به کار گرفته است ، معماری گوتیکی است. معماری آن به سبک نئوباروک بوده ، و شما با قایق سواری می توانید شاهد منظره زیبای این مسجد باشید. و جالب است بدانید که نمای بیرونی آن با سنگ مرمر تزئین شده است.

مسجد ایوب پاشا

Eyüp Sultan Mosque

هر آنچه زیبایی در استانبول است

اگر می خواهید جهارمین مکان مقدس بعد از مکه ، مدینه و اورشلیم را ببینید به مهم ترین مسجد ترکیه ، مسجد ایوب پاشا سری بزنید. در این مسجد آرامگاه ایوب انصاری از دوستان پیامبر (ص) وجود دارد و هر هفته تعداد زیادی از مسلمانان در این مسجد عبادت میکنند. و این مسجد، یک مکان مقدس و قابل احترام در ترکیه به شمار می آید.

مسجد دولماباغچه

Dolmabahçe Mosque

جاذبه های دیدنی استانبول

در دوره عثمانی این مسجد به دستور سلطان عبدالمجید ساخته شد. و به عنوان مرکز اداری به کار گرفته میشد. اما چندین سال بعد به عنوان یک مسجد زیبا و بزرگ، همچنین مرکز مهم گردشگری همانند مسجد ایاصوفیا ، و رستم پاشا به شمار می آید.

 

پیشنهادات گردشگران برای شما

برای سفر تابستانه خود میتوانید همین حالا اقدام کنید. تور های داخلی پیشنهای ما عبارتند از: تور کیش، تور قشم، تور مشهد و غیره. همچنین، برای تور های خارجی ما تور مالدیو، تور ارمنستان، تور ترکیه از جمله تور استانبول و تور آنتالیا را به شما پیشنهاد میدهیم. تمامی این تور های را به صورت آنلاین از روی وبسایت و یا حتی حضوری میتوانید رزرو کنید.

این مقاله رو هم بخونید  برنامه سفر به مشهد | کامل ترین راهنمای سفر به مشهد | از دیدنی ها ، هتل ها ، سوغاتی ها

همچنین شما می توانید از طریق آژانس گردشگران شیراز رزرو تمامی بلیط هواپیما ، بلیط هواپیمای خارجی ، خرید بلیط هواپیما ، بلیط هواپیمای لحظه آخری ، بلیط لحظه  اخری خود و همچنین  رزروهتل ، رزرو هتل خارجی به آسانی از طریق کارشناسان آژانس گردشگران شیراز انجام دهید

[st_list_tour st_ids=”13161 , 6546 , 1420 , 9413 , 14216 , 11899 , 10969 , 16010″ st_number_tour=”8″]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Miss. Raha Nazari

Miss. Raha Nazari