تلاشهای ترکیه برای ایجاد تسهیل در گردشگری

تلاشهای ترکیه برای ایجاد تسهیل در گردشگری

تلاشهای ترکیه برای ایجاد تسهیل در گردشگری

تلاشهای ترکیه برای ایجاد تسهیل در گردشگری

تلاشهای ترکیه برای ایجاد تسهیل در گردشگری .وی در این زمینه گفت: “تلاش ما برای تسهیل آمدن گردشگران جهان به ویژه کشورهای اروپایی به ترکیه، افزایش شمار پروازها، تسهیل اخذ ویزا و اجازه ورود گردشگران اروپایی به کشور با شناسنامه به جای پاسپورت، همچنان ادامه دارد.”

طی سخنانی در ضیافت شام فرمانداری آنتالیا، در مرکز فرهنگی معمار سنان، سخنرانی کرد.

چاووش اوغلو ضمن ابراز اینکه برای معرفی آنتالیا و ترکیه در خارج از کشور، تلاشهای بسیاری نموده اند، تاکید کرد که برای توسعه گردشگری ترکیه، برای رشد این بخش و همچنین افزایش درآمد کشور نیز به فعالیت میپردازند.

وی شمن اشاره به اینکه تنها ۳۰ درصد از شهروندان اوکراین دارای پاسپورت میباشند، ابراز داشت که علی رغم این موضوع، تعداد توریستهای اوکراینی در مقایسه با کشورهای دیگر که تعداد توریستهایشان کاهش یافت، سال ۲۰۱۶ در مقایسه با سال ۲۰۱۵، ۴۸ درصد افزایش یافت.

چاووش اوغلو افزود، انتظار میرود پس از توافق برسر عدم نیاز به پاسپورت در سفر میان دوکشور، تعداد توریستهای اوکراینی، ۵۰ درصد افزایش یابد. وی ضمن ابراز اینکه فعالیتهای مذکور نشانگر اهمیتی است که به انتالیا قائل هستیم، گفت: “مردم آنتالیا همیشه از ترکیه حمایت کرده و در همه پرسی رای آری خواهند داد.”

وی گفت: “آنتالیا در فعالیتهایمان در خارج از کشور بخصوص به من که وزیر امور خارجه میباشم، کمک بسیاری میکند. پیش از هر چیز، به من قدرت میدهد. در آنتالیا تعداد بسیاری کنسول افتخاری داریم. سازمانهای مدنی و مدیران محلی در رابطه با نمایندگی ترکیه در خارج از کشور، تلاش بسیاری میکنند. ما نیز تلاش میکنیم تا به انها کمک کنیم. مهمترین فعالیتها را به آنتالیا می آوریم.”

وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به اینکه فعالیتهای مهم منجمله اجلاس سران کشورهای جی ۲۰، اجلاس وزرای أمور خارجه کشورهای عضو ناتو و Expo2016را در آنتالیا برگزار نموده اند، افزود: “در تلاشیم تا موانعی که بر سر راه سفر مردم انتالیا و همچنین شهروندانمان میباشد را از میان برداریم. همچنین برای ازمیان برداشتن موانع در تجارت، درراستای دستوراتی که رئیس جمهور کشورمان داده است، حرکت میکنیم.”

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “تلاشهای ترکیه برای ایجاد تسهیل در گردشگری”

1 × پنج =