بیمه مسافرتی

بیمه مسافدتی

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه مسافرتی یا بیمه خارج از کشور، برای کسانی که به خارج از کشور سفر می کنند ضروری است. با خرید بیمه مسافرتی، بیمه گذاران تحت پوشش تمام هزینه‌های درمانی و بیمارستانی از جمله ویزیت پزشک، جراحی، پانسمان، انواع آزمایش‌‌های پزشکی، مخارج بیهوشی، هزینه‌های اتاق عمل و جابه‌جایی به بیمارستان، هزینه‌های دارو، دندانپزشکی، بلایای طبیعی، تروریسم، زایمان و هر حادثه دیگری که بیمه گذار و بیمه گر توافق کرده باشند قرار می گیرند. از جمله مزایای سفر با الی گشت می توان به امکان تهیه بیمه مسافرتی در تورهای متنوع خارجی اشاره کرد. با داشتن بیمه مسافرتی می توانید بدون ترس و نگرانی از حواث غیرمترقبه به هرکجای جهان سفر کنید.

در این مقاله بیمه مسافرتی ، با گردشگران شیراز همراه باشید .

بیمه مسافرتی: بیمه گر متعهد می شود که در طول دوران سفر، تمام هزینه‌های مسافر بیمه شده که شامل درمانی و بیمارستانی براساس شرایط قرارداد و رعایت فرانشیز توافق شده و قابل پرداخت می‌باشد را جبران نماید.

 

گروه مسافرتی گردشگران شیراز آماده ارائه انواع خدمات در تورهای داخلی و تور خارجی میباشد. در صورتیکه آژانس مورد نظر شما گردشگران شیراز باشد، این اطمینان را به شما خواهیم داد که بهترین شرایط را برای شما فراهم خواهیم کرد. شما با خرید تور آنلاین و یا حضوری به هر یک از شعب ما، با خیالی آسوده سفری به یادماندنی خواهید داشت. کارشناسان حرفه ای ما در طراحی و اجرای انواع تورهای مسافرتی، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بهترین و مناسب ترین خدمات را برای تورهای مسافرتی شما اجرا کنند. همچنین شما میتوانید با مراجعه به صفحه اینستاگرام گردشگران شیراز از جدیدترین تورهای ما با خبر شوید. در این مقاله گروه .مسافرتی گردشگران شیراز سعی دارد شما را با جذابیتهای کردستان آشنا کند

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی برای سفرهای خارجی

هنگام برنامه ریزی برای سفر کمتر کسی به فکر اتفاق های ناخوشایند می افتد و عده ای خرید بیمه مسافرتی را هزینه ای بیهوده می دانند، اما با اندکی دوراندیشی می توان در مقابل تمام مشکلات بیمه شد. در صورت نداشتن بیمه در سفر، مسافر مجبور می شود که هزینه های یک درمان جزئی یا یک جراحی کوچک را جبران نماید که این امر به نوبه خود می تواند هزینه های گزافی را بر دوش مسافر بگذارد.
از این رو الی گشت برای رفاه مسافرین و رضایت خاطر آنها، همه مسافران را در همه تورها، به صورت رایگان تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار داده است. همراه داشتن بیمه سفر برای برخی کشورها مانند حوزه شنگن اجباری و در برخی سفرها انتخابی است اما پیشنهاد می کنیم به هیچ وجه ریسک همراه نداشتن بیمه در سفر را قبول نکنید.

 

چرا بیمه مسافرتی تهیه کنیم؟

هنگامی که در حال گذراندن سفر خود در کیلومترها دورتر از مرزهای کشورتان هستید، امکان رخ دادن هرگونه اتفاقی وجود دارد! از سوانح رانندگی تا مریض شدن یکی از اعضای خانواده همه و همه مسائلی هستند که پیش از سفر ذهن شما را درگیر می کنند. در صورت رخ دادن هر یک از این اتفاقات، قطعا نیاز به یک پشتوانه محکم خواهید داشت. زیرا هزینه های درمان و پزشکی در همه جای دنیا بسیار بالاست و پرداخت این هزینه ها بدون داشتن بیمه ممکن است صدمات مالی جبران ناپذیری را به شما وارد کند.
به عنوان مثال اگر یکی از همسفران شما دچار مشکلی ناگهانی شود و در لحظه نیاز به درمان داشته باشد، با توجه به اینکه معمولا مسافران در سفرد پول نقد چندانی همراه خود ندارند، نیاز به بیمه مسافرتی بیش از هر زمانی حس می شود. به همین دلیل سفر کردن بدون بیمه در هر شرایطی ریسک بزرگی محسوب می شود و داشتن آن جزء اولین شرایط مورد نیاز برای سفر است. با ررزو هتل و خرید بلیط هواپیما الی گشت می توانید تمامی خدمات دلخواه از جمله بیمه مسافرتی را برای سفر خود خریداری کنید و تعطیلاتی عالی را همراه خانواده تان سپری کنید.

این مقاله رو هم بخونید  عجایب هفتگانه

 

آشنایی با اصطلاحات کلی بیمه ها

پیش از خرید بیمه مسافرتی یا هر بیمه دیگری، لازم است با اصطلاحات عمومی و کلی بیمه ها آشنا شوید. برخی از این اصطلاحات عبارتند از: بیمه گذار: بیمه گذار یا بیمه شده همان شخصی است که تحت پوشش بیمه قرار گرفته است. هر فرد ساکن و یا مقیم کشور ایران (کمتر از ۷۰سال سن) که تحت پوشش ‌‌بیمه‌ نامه معتبر مسافرتی صادره از طرف شرکت ‌‌بیمه ‌گر باشد، بیمه شده یا بیمه گذار محسوب می شود. حق بیمه: حق بیمه همان مبلغی است که بیمه گذار به شرکت بیمه پرداخت می کند تا تحت پوشش خدمات آن قرار بگیرد. انجام تعهدات ‌‌بیمه ‌گر منوط به پرداخت حق ‌بیمه توسط شخص بیمه شده است. موضوع بیمه: موضوع بیمه سرفصل هایی است که بیمه گر موظف به انجام آن است. این موضوعات شامل جبران هزینه ‌های پزشکی و غیر پزشکی و ارائه سایر خدمات طبق شرایط درج شده در ‌‌بیمه ‌نامه هستند. فرانشیز: بخشی از هزینه های درمانی است که بیمه گر موظف به پرداخت آن نیست و بیمه گذار خود آن ها را پرداخت می کند.

 

آشنایی با اصطلاحات تخصصی در بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی از جمله ملزوماتی است که باید برای سفرتان تهیه کنید. اگر قصد خرید بیمه برای اولین بار را داشته باشید، ممکن است با اصطلاحات تخصصی آن آشنا نباشید.
همین موضوع خرید بیمه مسافرتی را برای شما مشکل می کند. پس بهر است پیش از اقدام به خرید، با این اصطلاحات آشنا شوید:
بستگان درجه اول: بستگان درجه اول شامل همسر قانونی، فرزندان (کمتر از ۱۸ سال)، پدر، مادر، برادر و خواهر بیمه‌ شده یا بیمه گذار می‌باشد.
قرنطینه اجباری پزشکی: تمامی عملیات ایزوله و محدود کردن اجباری فرد به منظور جلوگیری از فراگیرشدن یک بیماری را قرنطینه اجباری می نامند.
بیماری: هرگونه تغییر درسلامتی ‌‌بیمه‌ گذار یا بیمه شده که در طول مدت اعتبار ‌‌بیمه‌ نامه توسط یک پزشک تشخیص داده و تأیید شده باشد. در صورتی که بیماری مادرزادی باشدی و یا بیمه شده سوابق یک بیماری را داشته باشد، تحت پوشش بیمه مسافرتی قرار نمی گیرد.
بیماری حاد: تمامی تغییرات در سلامتی بیمه‌ شده که باعث بستری شدن شخص در بیمارستان شود در پوشش بیمه مسافرتی قرار میگیرد. در صورتی که بنا بر نظر تیم پزشکی، ‌‌بیمه‌ گذار قادر به ادامه سفر در تاریخ برنامه ‌ریزی شده نباشد و یا این که جان فرد را به خطر بیاندازد، بیمه گر موظف به پرداخت هزینه های درمانی بیمه گذار می باشد.
صدمات بدنی : صدمات بدنی شامل هرگونه عارضه پزشکی است که به دلیل یک عامل ناگهانی و خارج از کنترل ‌‌بیمه ‌گذار و پس از شروع سفرش به خارج به وجود آمده باشد.

این مقاله رو هم بخونید  جاهای دیدنی مالدیو: جزایر گردشگری مالدیو

 

پرداخت خسارت با بیمه مسافرتی جهت لغو یا تاخیر پروازها

برای پروازهایی با یک یا دو توقف یا پروازهای ترانزیت معطل شدن مسافر امکان پذیر است. گاهی این معطل شدن تا یک روز کامل هم طول می کشد و ممکن است یک شب رزرو هتل شما را از بین ببرد. در چنین سفرهایی، احتمال وارد شدن صدمه به وسایل و چمدان ها یا جا گذاشتن آن ها نیز وجود دارد. حتی اگر هزینه ای گران برای بیمه مسافرتی پرداخته اید اما از آن استفاده نکرده اید، باز خیالتان در سفر آسوده خواهد بود. بسیاری از بیمه های مسافرتی زمان معطلی و خسارت وارد شده به مسافران را پرداخت می کنند. در این صورت، پس از ورود به شهر مقصد با هزینه پرداختی بیمه می توانید دوباره رزرو هتل خود را انجام دهید. هنگام رزرو تورهای الی گشت می توانید بیمه مسافرتی را در یمان خدمات تور مشاهده کنید و با خیالی آسوده به مقصد دلخواه تان سفر کنید.

 

نحوه دریافت خسارت بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی فقط در خارج از کشور اعتبار دارد و کلیه خدمات آن با توجه به قرارداد فی مابین مطابق با شرایط عمومی توسط شبکه بین المللی تضمین و ارائه می گردد. قوانین دریافت خسارت هر شرکت بیمه گذار متفاوت است اما رعایت موارد و نکات زیر به اطمینان هرچه بیشتر برای تسریع روند دریافت خسارت بیمه مسافرتی کمک می کند.
درخواست امداد: با مراکز پاسخگویی ۲۴ ساعته بین المللی (یا دفاتر ایران) تماس بگیرید و مشخصات بیمه نامه، تلفن و شرح مختصری از حادثه را اعلام کنید.
اعلام خسارت: باید تا ۷ روز بعد از بستری شدن یا مشاوره پزشکی با شرکت بیمه تماس بگیرید.
اگر فرد با خطر جانی روبه رو باشد قوانین فوق برایش صدق نخواهد کرد. او باید سریعاً به بیمارستان رفته و در اولین فرصت با شرکت بیمه تماس بگیرد.

 

جبران خسارت گم شدن چمدان ها

یکی از بهترین خدمات بیمه مسافرتی، بیمه شدن چمدان های شماست. ممکن است ایرلاینی که چمدان خود را به آن سپرده اید، چمدان شما را گم کند، یا چمدان آسیب دیده، شکسته شده یا خیس و مرطوب به شما تحویل دهد. حتی تاخیر در رسیدن چمدان ها در طول سفر مشکلی بزرگ است که شما را به دردسر می اندازد. با خرید بیمه مسافرتی اگر هر یک از این اتفاقات برای چمدانتان افتاد، هزینه و خسارت مربوطه را دریافت خواهید کرد. حتی اگر مبلغی پول هم در چمدان باشد و گم شده باشد، آن هزینه هم به شما برگردانده می شود. بنابراین لازم است تا لیستی دقیق از تمام وسایل سفر درون چمدان با ارزش آن ها داشته باشید و به بیمه ارائه دهید.

این مقاله رو هم بخونید  درباره اندونزی زیبا

خرید بیمه مسافرتی شینگن

در مدارک خواسته شده برای دریافت ویزای شینگن، گزینه بیمه مسافرتی را خواهید دید. وجود چنین مدرکی در میان دیگر مدارک شناسایی شما نشان از اهمیت بیمه دارد. برای دریافت ویزای شینگن حتما نیاز به ارائه مدرک بیمه شده خود دارید. در صورت نبودن بیمه به شما ویزای شینگن تعلق نمی گیرد.

 

 

بیمه مسافرتی برای کانادا و کشورهای غیر شینگن

برای سفر به هر یک از کشورهای خارجی مانند کانادا نیازمند بیمه مسافرتی هستید. این گزینه باید حتما قبل از سفر و از شرکت های بیمه معتبری مانند الی گشت خریداری شود. در غیر این صورت برای گرفتن ویزای کانادا به مشکل خواهید خورد. البته به جز شرکت های ایرانی، می توانید از شرکت های کانادایی هم بیمه سفر خود را خریداری کنید. برای خرید آنلاین از شرکت های کانادایی باید نوع سفر خود را مشخص نموده و هزینه بیمه را آنلاین و به صورت دلاری پرداخت کنید. خرید بیمه از شرکت های بیمه گذار ایرانی مشکل ارزی ندارد و شما با ارز ریالی و حتی آنلاین می توانید بیمه سفری مورد نظر خود را بخرید.

 

 

مسئولیت برگزارکنندگان تورهاى علمى ، سیاحتى و زیارتى در مقاله بیمه مسافرتی 

این پوشش بیمه اى به این صورت است که در طول ایام برگزاری تور چنانچه خسارات جانى به شرکت کنندگان در تورها و اردوها وارد آید

و مسئولین تور مقصر شناخته شوند شرکت بیمه گر با رعایت شرایط و مندرجات بیمه نامه و قوانین و مقررات بیمه مسئولیت مدنى،

نسبت به جبران آن اقدام خواهد کرد.

 

و موارد خارج از پوشش در مقاله بیمه مسافرتی

 • بلایای طبیعی مانند سیل،زلزله، آتشفشان، رانش زمین
 • جنگ، شورش، اغتشاش عمومی، اقدامات تروریستی و فعل و انفعالات هسته ای
 • انجام ورزش های حرفه ای و یا ورزش هایی که عرفاً خطرناک تلقی می گردند مانند اسکی، پرش با چتر، صخره نوردی و غیره.
 • کلیه بیماری های شیوع یافته در جهان
 • اقدامات توانبخشی، پروتز ها، وسائل توانبخشی مانند عینک، عصا

در این مقاله بیمه مسافرتی تعهد های بیمه‌گر شامل موارد زیر می شود:

 • هزینه‌های ویزیت پزشک
 • جراحی
 • پانسمان
 • انواع آزمایش‌های پزشکی
 • مخارج بیهوشی
 • هزینه‌های اتاق عمل و جابجایی به بیمارستان
 • هزینه‌های دارو
 • دندانپزشکی
 • بلایای طبیعی
 • تروریسم
 • زایمان

و هر حادثه دیگری که بیمه‌گر براساس شرایط قرارداد، خود را ملزم به پرداخت آن کرده‌ باشد .

 

مناطق تحت پوشش در مقاله بیمه مسافرتی

کشورهای حوزه خلیج فارس اعم از عمان، قطر، بحرین، امارات، کویت و عربستان و همچنین

کشورهای حوزه شنگن و کشورهای خاورمیانه، ترکیه و آفریقا و اروپا تحت پوشش این سامانه می باشند.

با گردشگران شیراز همراه باشید.

برچسپ ها:, , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “بیمه مسافرتی”