بیمه مسافرتی

بیمه مسافدتی

بیمه مسافرتی

آشنایی با بیمه مسافرتی و خدمات آن

بیمه مسافرتی:  بیمه گر متعهد می‌شود، که در طول دوران سفر، تمام هزینه‌های بیمه‌شدگان اعم از درمانی و بیمارستانی که براساس شرایط قرارداد و رعایت فرانشیز توافق شده و قابل پرداخت می‌باشد را جبران نماید.

انواع بیمه های مسافرتی

انواع بیمه مسافرتی که ارتباط مستقیم با مسافر دارند به شرح زیر می باشند

بیمه نامه مسافرتى خارج از کشور (AXA)

در این بیمه نامه اشخاصى که قصد مسافرت به خارج از کشور دارند تحت پوشش بیمه قرار مى گیرند این نوع بیمه در خارج از کشور اعتبار دارد و تمامی خدمات
این بیمه نامه با توجه به قرارداد فى مابین مطابق با شرایط عمومى، توسط شبکه بین المللى شرکت کمک رسانى آکسا تضمین و ارائه مى گردد. همچنین خسارتهاى وارده در محل و به ارز قابل پرداخت مى باشد .

شرایط ابطال بیمه مسافرت به خارج از کشور AXA

در برخی موارد بیمه‌گذاران بدلیل عدم صدور ویزاى سفر و یا انصراف از مسافرت درخواست ابطال بیمه‌ نامه خود را دارند ، بدین منظور با شرایط ذیل نسبت به ابطال اقدام مى‌گردد :

در صورتیکه علت ابطال عدم صدور ویزا باشد با اخذ نامه از سفارتخانه کشور موردنظر و با صدور الحاقى با درج علت ابطال و با کسر ۰۰۰/۲۰ ریال بابت هزینه ابطال اقدام مى شود .

در صورتیکه انصراف از سفر توسط بیمه‌گذار (بیمه شده) قبل از صدور ویزا باشد با کسر مبلغ ۰۰۰/۳۰ ریال نسبت به صدور الحاقى اقدام و بیمه‌نامه باطل خواهد شد .

در صورتیکه انصراف از سفر توسط بیمه‌گذار (بیمه شده) بعد از صدور ویزا باشد على‌القاعده تا اتمام مهلت ویزا امکان ابطال بیمه‌نامه فراهم نیست و بعد از پایان یافتن مدت ویزا بیمه‌گر با رویت اصل گذرنامه بیمه شده و کنترل عدم درج مهر خروج از کشور در مدت اعتبار ویزا با کسر مبلغ ۰۰۰/۳۰ ریال هزینه ابطال نسبت به صدور الحاقى اقدام خواهد نمود .

بیمه مسئولیت برگزارکنندگان تورهاى علمى ، سیاحتى و زیارتى

با توجه به شرح وظایف اشخاص حقیقى و حقوقى برگزار کننده تورهاى علمى ، سیاحتى و زیارتى که مسئولیتهای آنها را از لحظه آغاز حرکت تورها از مبداء نشان مى دهد ، با ارائه این پوشش بیمه اى (بیمه مسئولیت برگزار کنندگان تورها)، چنانچه در طول ایام برگزاری تور خسارات جانى به شرکت کنندگان در تورها و اردوها وارد آید و مسئولین تور مقصر شناخته شوند شرکت بیمه گر با رعایت شرایط و مندرجات بیمه نامه و قوانین و مقررات بیمه مسئولیت مدنى، نسبت به جبران آن اقدام خواهد کرد .به عبارت دیگر چنانچه در زمان برگزارى تور حادثه اى رخ دهد و منجر به وارد شدن صدمات جسمانى به شرکت کنندگان(مسافرین) شود و مسؤولیت برگزار کننده تور محرز گردد، شرکت بیمه خسارت هاى وارده را تا سقف تعهدات توافق شده جبران خواهد کرد. براساس ضوابط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استفاده از این پوشش بیمه ای برای برگزار کنندگان تور اجباری است .

 

 تعهدات بیمه‌گر

هزینه‌های ویزیت پزشک

جراحی

پانسمان

انواع آزمایش‌های پزشکی

مخارج بیهوشی

هزینه‌های اتاق عمل و جابجایی به بیمارستان

هزینه‌های دارو

دندانپزشکی

بلایای طبیعی

تروریسم

زایمان

هر حادثه دیگری که بیمه‌گر براساس شرایط قرارداد، خود را ملزم به پرداخت آن کرده‌ باشد .

موارد خارج از پوشش بیمه مسافرتی

بلایای طبیعی مانند سیل،زلزله، آتشفشان، رانش زمین

جنگ، شورش، اغتشاش عمومی، اقدامات تروریستی و فعل و انفعالات هسته ای

انجام ورزش های حرفه ای و یا ورزش هایی که عرفاً خطرناک تلقی می گردند مانند اسکی، پرش با چتر، صخره نوردی و غیره.

استفاده از وسایل سفری که به عنوان وسیله عمومی حمل و نقل شناخته نشده اند.

هزینه های مرتبط با بیماری هایی که بیمه شده سابق بر سفر خود، به آنها دچار بوده است.

هزینه های اقدامات پیشگیرانه ( واکسیناسیون بیماری ها و یا عوارضی که ناشی از مصرف ارادی الکل، دارو و یا مواد مخدر در خارج از کشور به وجود آیند)

کلیه بیماری های شیوع یافته در جهان

اقدامات توانبخشی، پروتز ها، وسائل توانبخشی مانند عینک، عصا

مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی :

مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی شامل کشورهای حوزه خلیج فارس اعم از عمان، قطر، بحرین، امارات، کویت و عربستان سعودی می شود. همچنین کشورهای حوزه شنگن و کشورهای خاورمیانه، ترکیه و آفریقا و اروپا نیز از دیگر مناطق تحت پوشش بیمه مسافرتی سامان می باشند

برچسپ ها:, , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “بیمه مسافرتی”

هفده + هفت =