Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

به ایران سفر نکنید

به ایران سفر نکنید

روایت سفر یک فرانسوی به ایران

بنجامین مارتینی، کارگردانی جوان یک اقامت دو هفته ای در شهر تهران داشته و در این سفر بسیار تأثیر پذیرفته است و با یک کلیپ جالب باز گشته است.

به ایران سفر نکنید. بنجامین هرگز تصور نمی کرد که یک روز به ایران سفر کند. در اوایل سال ۲۰۱۶ این جوان اهل پاریس به همراه دوستش باتیست لوبیهان، در اینترنت چرخی می زنند تا مقصدی بکر برای سفر پیدا کنند. آن ها در سایت پروازهای ارزان قیمت، دو عدد بلیط با مبلغ ۲۰۰ یورو به مقصد ایران می بینند و پس از رزرو پرواز تصمیم به سفر به ایران می کنند. آنها تصمیم به سفر به کشوری گرفتند که سر تیتر همه ی خبرگزاری ها و رسانه ها بوده است.

بنجامین می گوید: در اوایل رفتن به ایران برای من مثل یک شوخی بود، اما هر چه بیشتر اطلاعات در مورد این کشور جمع می کردم، برای سفر به ایران مصمم تر می شدم.

در فوریه ۲۰۱۶ بنجامین و باتیست سوار بر هواپیما راهی تهران می شوند. شهری با ۱۵ میلیون نفر جمعیت که بلندی کوه هایش به ۴۰۰۰ متر می رسد.

بنجامین، کارگردان جوان می گوید: اولین چیزی که من را در بدو ورود تحت تأثیر قرار داد، استقبال و برخورد ایرانی ها بود. بنجامین می گوید که مودت و مهربانی را در کشور خود ندیده است و پاریس و فرانسه گرما و مهربانی مردم ایران و کشورهای شرقی را ندارند. او بسیار تحت تأثیر استقبال و برخورد گرم و دوست داشتنی ایرانی ها قرار گرفته است. او میگوید که نگاه ایرانی ها به توریست، نگاه پولی و اسکناسی و درآمدی نیست، نگاه ایرانی ها نگاه مهمان نوازی و لطف است و حس انسانیت را به آدم منتقل می کند.

این مقاله رو هم بخونید  گذرنامه ژاپنی ها معتبرترین در جهان

این دو دوست فرانسوی گفته اند که مجموعا در این سفر ۱۱۰۰ یورو خرج کرده اند. آن ها گفته اند که در داخل کشور ایران تقریبا مجانی اقامت داشته اند و با اتوبوس و پرواز داخلی توانسته اند به تخت جمشید بیایند و شکوه و جلال امپراطوری ایران و حکومت هخامنشیان را نظاره کنند. تحت جمشید بی نظیر، مهد تمدن، شیراز رمانتیک و شاعران بی نظیرش، موزائیک ها، و بالاخره از پیست های اسکی تا کویرها مثل مرنجاب

در یکی از شبها در کنار راهنماها در کنار آتش صحبت می کردیم، آنها گفتند: «ایران کشوری مسلمان است، اما بسیار مدرن تر از آنچه تصور می کنیم.

بنجامین می گوید: من خاطرات بسیار زیبایی را با کشور شما دارم و این خوشبختی نصیب من شد که به ایران سفر کنم

و اگر غربی ها از من سوال کنند بر چه اساسی میگی خوشبختی نصیبت شده من در جواب بهشون میگم به ایران سفر نکنید تا مشتاق شوند و در ادامه می گویم که اگر می خواهید به یک فرهنگی بروید و با مردمی روبرو شوید که مهمان نواز، مهربان، روشن فکر و دوست داشتنی باشند به ایران سفر کنید از نظر من ایران یکی از کشورهایی هست که در جهان در بالاترین جایگاه است.

بنجامین می گوید: «توصیه نمی کنم به ایران بروید، چون ممکن است بهترین سفر زندگیتان باشد.»

این ویدئوی زیبای بنجامین را در آپارت ما میتونید ببینید

https://www.aparat.com/v/lVF7d

یک پاسخ

  1. آفرین خوب بود .ما ایرانیها احترام را با احترام پاسخ میدهیم اما درمقابل تهاجم به فرهنگ و خاکمان تمام قد می ایستیم و دفاع میکنیم ..اگر کسی به خانه ما آمد مهمانش میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz