بهترین غذاهای ترکیه

بهترین غذاهای ترکیه

بهترین غذاهای ترکیه

بهترین غذاهای ترکیه

در این مقاله بهترین غذاهای ترکیه ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز شما را با ترکیه و غذاهای معروفش آشنا می کند. با ما و تورهای ترکیه همراه شوید.

سیرابی

بهترین غذاهای ترکیه

سیرابی یا ایشکمبه بسیار لذیذ و خوشمزه است که کل کشورها با آن آشنایی دارند. سیرابی را صبح های زود در ترکیه می توانید میل کنید. ترکها آن را به عنوان یک صبحانه لذیذ و دلچسب میشناسند.

سوپ عدس در مقاله بهترین غذاهای ترکیه

بهترین غذاهای ترکیه

این غذایی است که در هر رستورانی در ترکیه یافت می شود. این سوپ متشکل از عدس ، به همراه گیشنیز ، آبلیموی تازه ، و ادویه هایی مثل سماق طبخ میشود. در واقع یک نوع پیش غذا است. این سوپ را با زیتون و ترشی هم میل می کنند. همراه با نان پیتزای گرم و لذیذ.

دلمه در مقاله بهترین غذاهای ترکیه

بهترین غذاهای ترکیه

غذای معروف ایرانی های و ترکی ها. جالب است که دلمه ، هم در این شهر و هم در ترکیه سرو می شود. در ترکیه دلمه فلفل دلمه ایی هم تعریف زیادی دارد و طرفداران زیادی آن را دوست دارند. معمولا آن را مثل خود ما درست می کنند با گوشت برنج و گاهی حبوبات. اما ترکها بیشتر علاقه به درست کردن دلمه فلفل سبز دارند.

کوفته در مقاله بهترین غذاهای ترکیه

بهترین غذاهای ترکیه

کوفته را ترکها با گوشت بره، گاو ، بزغاله درست میکنند. آن را به صورت بیضی شکل با پیاز سبزی و گوجه و هویج در ماهیتابه میخوابانند. یا به صورت رولی شکل آن را در می آورند.

کومپیر

بهترین غذاهای ترکیه

این غذا معمولا در خیابان به عنوان میان وعده سرو میشود. سیب زمینی شکم پر است که درون شکم آن را خالی میکنند و موادی از قبیل خیارشور ، ذرت ، کاهو ، سوسیس ، کالباس همراه با پنیر پیتزا در آن میریزند و آن را درون فر یا ماکرو قرار میدهند.

این مقاله رو هم بخونید  راهنمای سفر به اتریش

پیتزای گوشت

بهترین غذاهای ترکیه

یا همان لاهماجون. این گوشت را با سبزیجات ، پیاز فلفل زردچوبه و دارچین میخوابانند. و بعد از چند ساعت آن را یا درون فر یا بروی گاز درست میکنند. گاهی اوقات انواع مغزیجات ها هم به این گوشت خوش طعم اضاف میکنند.

پیده

بهترین غذاهای ترکیه

همانند پیتزاهای امروزی است که گوشت را درون پیتزا میریزند و روی آن را پنیر میریزند است و این غذا در رستوران های ترکیه بروی بشقاب های چوبی برای جذابیت بیشتر سرو می شود.

چی کوفته

بهترین غذاهای ترکیه

این کوفته خام است. آن را روی برگ های کاهو قرار می دهند. در زمان های قدیم چون دسترسی به آتیش نبود این کوفته را با ادویه جاتها مخلوت و ساده طبخ می کردند و سرو میشد.

بورک

بهترین غذاهای ترکیه

غذای معروف ترکیه است. بورک را معمولا به نوع های مختلفی درست می کنند. و این غذا برای صبحانه سرو میشود. خمیر آن با دست درست میشو و به هر حالتی که دوست داشته باشید و از موادی مثل سبزیجات ، گوشت چرخ کرده ، برای درون آن استفاده می کنند

مانتی

بهترین غذاهای ترکیه

مانتی هم یک غذای ترکی معروف است مانند پاستا است با این تفاوت که خمیرهای یوفکا را آشپز درست میکند. و درون خمیرهای کج.پاستا را موادی مثل سیزیجات و گوشتها میریزد.

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “بهترین غذاهای ترکیه”